Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Ватиканське послання до мусульман з нагоди Рамадану
16:39 П'ятниця 0 320
2-06-2017, 16:39

Ватиканське послання до мусульман з нагоди Рамадану

Темі збереження довкілля присвячене цьогорічне послання Папської Ради міжрелігійного діалогу до мусульман з нагоди Рамадану, тема якого звучить: «Христини і мусульмани: спільні зусилля задля спільного дому».
В оприлюдненому 2 червня 2017 р. документі також звертається увагу на його ювілейний характер.
«Цьогорічне послання є особливо актуальним і значущим: 50 років тому, 1967 року, лише три роки після заснування цієї Папської Ради міжрелігійного діалогу Папою Павлом VI 19 травня 1964 року, вперше було скероване послання з цієї нагоди», – читаємо у звернення ватиканського відомства, автори якого пригадують також два послання, що побачили світ за підписом Римських Архиєреїв: 1991 року на тему «Дорога віруючих – дорога миру» святого Йоана Павла ІІ та 2013 року на тему «Сприяння взаємній пошані шляхом виховання» Папи Франциска.
«Досвід наших обох спільнот підтверджує цінність цього послання для підтримки щирих стосунків між сусідами й друзями християнами та мусульманами, пропонуючи призадуму над актуальними й невідкладними викликами», – пише провід Папської Ради міжрелігійного діалогу, зазначаючи, що цього разу надихався «Енциклікою Папи Франциска “Laudato Si’- Про дбання про спільний дім”, що була адресована не лише католикам, але всьому людству».
У посланні зазначається, що Папа Франциск прагне привернути увагу до шкоди, яку довкіллю і собі самим завдаємо «своїми стилями життя і своїми рішеннями». Деякі «філософські, релігійні та культурні» перспективи несуть загрозу «взаєминам людства з природою», а тому цей виклик стосується всіх, «не зважаючи на те, чи сповідуємо якесь релігійне вірування, чи ні».
«Сама назва Енцикліки є промовистою: світ – це наш “спільний дім”, помешкання для всіх членів людського роду. Тому, жодна особа, країна чи народ не може накидати своє виняткове бачення планети. Ось чому Папа Франциск запрошує “оновити діалог щодо того, як ми будуємо майбутнє нашої планети. [...] Адже виклики, пов’язані з довкіллям, що їх переживаємо, та їхні загальнолюдські коріння стосуються нас усіх” (LS 14)», – читаємо у посланні, автори якого також пригадують, що Папа Франциск стверджує, що «екологічна криза – це заклик до глибокого внутрішнього навернення».
Отож, для подолання цього виклику потрібні «виховання, духовна відкритість та глобальне екологічне навернення». «Коли йдеться про віруючих, то наші стосунки з Богом повинні ставати якомога очевиднішими через наш спосіб стосунків зі світом, який нас оточує. Наше покликання бути охоронцями Божого діла не є факультативним, ні другорядним в стосунку до наших релігійних обов’язків як християн і мусульман, але є їхньою суттєвою частиною», – пише провід Папської Ради міжрелігійного діалогу в посланні до мусульман з нагоди Рамадану.
Джерело - Радіо Ватикану

По темі:
Папа Франциск: Божий народ потрібно пасти покірно та з любов’ю
Папа Франциск прийняв Президента Латвії
Папа Франциск зустрівся з представниками Європейської Федерації Родинних Асоціацій

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з Ватикану 15:17 Субота 0 45 Папа: Поширення правди про Ісуса робить людину вільною 9 листопада 2018 року Папа Франциск зустрівся з викладачами, персоналом, студентами й випускниками Католицького інституту журналістики в Німеччині, який подякував за 50 років праці в церковних і світських медіа.