Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа: Корупція – це зло, яке ранить людську гідність
13:06 Неділя 0 709
10-12-2017, 13:06

Папа: Корупція – це зло, яке ранить людську гідність

«З корупцією потрібно рішуче боротися. Це зло, яке ґрунтується на ідолопоклонстві грошам і ранить людську гідність», – таке повідомлення Папа Франциск опублікував у Твіттері в суботу, 9 грудня 2017 р., у Міжнародний день боротьби з корупцією, який відзначають під проводом ООН.
Радіо Ватикану нагадує, що йдеться про тему, щодо якої Папа Франциск уже не раз висловлювався. Зокрема, в червні цього року побачила світ книга кардинала Петера Турксона «Корозія», у передмові до якої Святий Отець назвав корупцію «формою богохульства», «найуживанішою мовою мафії», «смертельним процесом, який живить культуру смерті».

У серпні Понтифік надіслав листа до бразильської молоді, закликаючи «не боятися боротися з корупцією» та «не піддатися її пануванню». Він також заохотив юнаків і дівчат ставати головними дійовими особами культури, пронизаної Євангелієм задля добра суспільства.

У вересні, приймаючи на аудієнції італійську парламентську комісію з протидії мафії, Папа Франциск застеріг, що корупція «має заразну та паразитарну природу», адже живиться не тим, що виробляє, а «відібраним і награбованим». Він застеріг від того, щоб «сприймати зло як банальність», оскільки корупція «завжди знаходить способи для самовиправдання, представляючи себе як звичайний стан речей, як діяльність спритних, як доступний шлях для досягнення мети».

А відвідуючи на початку жовтня італійське місто Чезену, Папа Франциск звернувся до політиків із закликом бути рішучими в боротьбі з цим ганебним явищем. «Корупція – це хробак, який точить покликання політика. Корупція стає на заваді зростанню цивілізації», – сказав він, закликаючи завжди ставити на перше місце спільне добро та служіння суспільству, а не власні інтереси.

По темі:
Папа Франциск – про багату спадщину латинської традиції
Папа: У спокусу вводить сатана, а не Небесний Отець
Папа Франциск: Різдво – це свідчення Божої близькості та співчуття

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий