Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » «Чорне – це не біле!» Священики різних конфесій об'єдналися заради прав дітей і сімей
13:54 Середа 0 267
30-05-2018, 13:54

«Чорне – це не біле!» Священики різних конфесій об'єдналися заради прав дітей і сімей

29 травня в інституті Горшеніна в Києві відбулася прес-конференція з нагоди щорічної Всеукраїнської Ходи на захист прав дітей і сімей. Представники Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, яка й організовує Ходу, анонсували захід, розповіли про його цілі, поділилися з журналістами сімейною проблематикою в Україні та окреслили шляхи її вирішення.
Про це повідомляє Поклик.

Всеукраїнська Хода відбудеться в суботу, 2 червня 2018 року, та пройде Києвом уже втретє поспіль, зазначили організатори. Захід має на меті привернути увагу суспільства до викликів сучасності, які загрожують просімейній політиці в Україні. Рада Церков готова надати відповіді та практичну допомогу для зменшення загроз, серед яких – заохочення до абортів, сурогатне материнство, законодавче просування ідей «гендерної ідеології», пропаганда одностатевих стосунків, збільшення розлучень, неповні сім'ї тощо.

Єпископ Києво-Житомирської дієцезії Віталій Кривицький, голова оргкомітету Ходи, на початку прес-конференції озвучив мету акції: «Надходять такі часи, що нам треба згадувати про речі фундаментальні, наголошувати на їхній цінності… Так сталося, що зараз це справа сім'ї. Лише сім'я, створена за задумом Бога, може принести добрі плоди. Мета нашої Ходи – не виступати проти чогось, а повернутися до основ і сказати, що мати "здорову родину", коли є чоловік, жінка й діти – це  абсолютно нормально. Це запорука того, що наша державна політика буде доброю… Ми виходимо, щоб сказати, що родини функціонують, що вони є серед нас, і щоб запропонувати свою форму майбутнього – відповісти на основні проблеми».

Архієпископ Чернігівський і Ніжинський УПЦ КП Євстратій Зоря сказав про те, що «ми не можемо не засвідчити нашу позицію, коли, наприклад, під виглядом боротьби з домашнім насильством в Україні намагаються впровадити ідеологічні теорії, які суперечать основам здорової родини». Серед інших проблем сімейної політики він назвав також те, що за останнє десятиліття змінився погляд на шлюб: більшість молодих людей розглядають його як форму тимчасового життя, а не як обов'язок. Демографічна криза, вбивство ненароджених дітей – усі ці виклики потребують негайної реакції.

Про те, що гендерна політика та ювенальна юстиція, хоча й на перший погляд здаються прогресивними, насправді мають багато таємних загроз, нагадав шейх Рустам Гафурі, заступник Муфтія України з питань духовного управління мусульман. Він також звернувся до питання освіти, зокрема, підготовки підручників, які містили би правильні орієнтири статевого виховання дітей.

Про державну політику щодо сімейних питань розповів митрофорний протоєрей УГКЦ Олекса Петрів, який наголосив, що останнім часом справжні людські цінності нівелюються: «Міцна сім'я – це міцна держава, а цьому протистоять певні сили, зацікавлені в тому, щоб маніпулювати думками населення». Він згадав про те, що в  Україні нема Міністерства у справах сім'ї, яке опікувалось би проблемами родин. Сказав про проблеми соціального сирітства – батьки покидають родини, щоб їхати на заробітки, а ці проблеми мав би вирішувати уряд країни, надаючи людям гідні зарплати та умови праці.

Учасники прес-конференції також нагадали про те, що подібні маніфестації та сімейні фестивалі у травні-червні відбуваються майже у всіх регіонах України.

На завершення прес-конференції голова оргкомітету нагадав, що збір учасників Ходи розпочнеться о 9:45 на Софійській площі. Об 11:00 колона на чолі з керівниками Церков розпочне рух через Майдан Незалежності до площі Конституції, де захід і завершиться привітальними словами від представників ВРЦіРО. Він запросив усіх українців, незалежно від конфесій і вірувань, приєднатись 2 червня до Всеукраїнської Ходи на захист прав дітей і сімей, щоб у нашій країні «біле не називали чорним і навпаки».

За темою:
Долучайтеся до Всеукраїнської Ходи на захист прав дітей і сімей!
У Вінниці пройшла велелюдна хода «На захист життя та сім’ї»
Лист єпископа Віталія Кривицького щодо Всеукраїнської ходи на захист прав дітей і сімей

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий