Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа: Спорт може відкрити шлях до Христа там, де неможливо Його звіщати

Папа: Спорт може відкрити шлях до Христа там, де неможливо Його звіщати

Думками про спорт як місце зустрічі, рушій формації та засіб місії й освячення Папа Франциск поділився в листі на ім’я кардинала Кевіна Фаррелла, префекта Дикастерії у справах мирян, сім’ї та захисту життя, з нагоди оприлюднення документа «Якнайкраще себе проявити».
Про це повідомляють Новини з Ватикану.

Спорт – це місце зустрічі

Папа висловив радість із приводу появи документа, присвяченого християнській перспективі у сфері спорту, і звернув увагу на те, що спорт – це місце зустрічі, де люди з різних середовищ і суспільних станів об’єднуються задля досягнення спільного результату.

«У культурі, опанованій індивідуалізмом і відкиненням молодих поколінь і похилих віком, спорт – упривілейоване середовище, навколо якого люди зустрічаються без огляду на расу, стать, релігію чи ідеологію. Тут можна відчути радість суперництва задля спільного досягнення мети, беручи участь в команді, де успіх чи поразка поділяються й долаються; це допомагає нам відкинути ідею про досягнення мети лише для себе». Необхідність керівників, тренерів і підтримки робить спорт «каталізатором досвіду спільноти».

За словами Папи, коли батько грає зі своїм сином, коли діти грають разом чи коли спортсмен святкує перемогу з групою підтримки, можна побачити «цінність спорту як місця єдності та зустрічі». Адже великі результати здобуваються в команді.

Спорт – рушій формації

За словами Папи, сьогодні необхідно зосередити увагу на молоді. Молоді покоління надихаються досягненнями спортсменів, а тому необхідно, щоб люди, які належать до світу спорту, були «прикладом чеснот, таких, як великодушність, покора, жертовність, постійність і радість». Вони також мають робити внесок у те, що стосується командного духа, пошани, здорового суперництва та солідарності з іншими. Необхідно, щоб усі усвідомлювали важливість прикладу в спортивній практиці.

Спорт – засіб місії й освячення

Церква покликана бути знаком Христа у світі й через спорт. «Кожна нагода хороша, щоб нести Христове послання», – пише Папа. Він вказує, як нажливо «передавати радість, яку приносить спорт», – радість від розкриття людського потенціалу. Зрештою, спорт може «відкрити шлях до Христа» там, де з різних причин «неможливо безпосередньо Його звіщати».

«Бажання проявити себе якнайкраще у спорті – це також покликання прагнути до святості», – зазначає Папа, згадуючи про своє нещодавнє спілкування з молоддю в рамах підготовки до Синоду. Тоді він висловив певність, що молоді люди «мають прагнення й надію на те, що зможуть проявити свої найкращі риси».

Зв’язок між спортом і життям


Підсумовуючи, Папа наголошує на тому, що «необхідно поглиблювати тісний зв’язок між спортом і життям», аби зусилля, спрямовані на те, щоб перемагати себе в межах якогось виду спорту, були ще й спонукою «вдосконалюватися в усіх аспектах життя».

«Такі пошуки виводять нас на шлях, який за допомогою Божої благодаті може привести до тієї повноти життя, яку ми називаємо святістю. Спорт – це багате джерело цінностей і чеснот, які допомагають нам ставати кращими». А для спортсмена-християнина святіть полягає в тому, щоб «переживати спорт як засіб зустрічі, формації, свідчення та звіщення радості християнського життя тим, хто навколо».


За темою:
Запрошення на спортивне свято до Довбиша
У Хмельницькому відбувся «Пасхальний турнір» з футболу серед дітей і підлітків
У Ватикані оприлюднили документ, присвячений спорту