Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 31 травня, четвер
18:40 Середа 0 421
30-05-2018, 18:40

Літургія на кожен день, 31 травня, четвер

ВІДВІДИНИ ПРЕСВЯТОЇ ДІВИ МАРІЇ (біл) Свято
Сьогоднішнє свято показує нам зустріч двох жінок, обраних Богом, щоб виконати дуже важливу місію для людства. Ця зустріч наповнюється радістю і вдячністю за великі діла, що Бог учинив у їхньому житті. Це свято закликає нас до дуже уважного погляду на наше життя, щоб не пропустити можливості висловити подяку за діла, можливо, не настільки великі, як у житті Марії та Єлизавети, але які свідчать про присутність Бога в нашому житті.АНТИФОН НА ВХІД:
Прийдіть, послухайте  усі,  що  боїтеся  Бога; * я розпові м, що Господь душі  моїй учинив. (Пс 66, 16)

Мовиться “Слава во вишніх”.

КОЛЕКТА
Всемогутній, вічний Боже, з Твого натхнення Пресвята Діва Марія, яка в лоні носила Твого Сина, відвідала Єлизавету; † вчини, щоб ми, йдучи за натхненням Святого Духа, * могли разом з Марією завжди Тебе славити. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Соф 3, 14-18
Читання з Книги пророка Софонії.
Виспівуй, о дочко Сіону! Вигукуй радо, Ізраїлю! Радуйся й веселися з усього серця, дочко Єрусалимська! Господь усунув вироки проти тебе, прогнав ворога твого. Цар Ізраїля – Господь – у твоєму лоні: не будеш більше боятись зла. Того дня Єрусалимові скажуть: «Не бійся, Сіоне! Нехай не опадають руки в тебе! Господь, твій Бог, посеред тебе, Могутній, що врятує. Він буде вельми радуватися тобою, Він відновить тебе любов’ю своєю. Він буде  веселитися  тобою  під  веселі  співи, неначе під час свята». Я віддалив від тебе лихо, ти не нестимеш більше ганьби. Слово Боже
Або:
Рим 12, 9-16б
Читання з Послання святого Апостола Павла до римлян.
Брати! Любов – нелицемірна. Ненавидьте зло, шукайте добра, любіть один одного по-братерськи, пошаною один одного випереджайте; у наполегливості не лінуйтеся, духом палайте, Господу служіть, радійте надією, труднощі переносьте, перебувайте витривало в молитві; беріть участь у потребах святих, виявляйте гостинність. Благословляйте тих, хто переслідує вас, – благословляйте, а не проклинайте. Радійте з тими, які радіють, і плачте з тими, котрі плачуть. Тримайтеся між собою однієї думки, не мудруйте про високе, але схиляйтеся до покірного. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ  ПСАЛОМ
Іс 12, 2. 3-4бвг. 5-6
Посеред тебе Бог – Святий великий.
Ось Бог – моє спасіння! *
Я уповаю і не боюся,
бо міць моя і пісня – Господь, *
Він – моє спасіння!
Ви будете з радістю черпати води *
із джерел спасіння.
Хваліте Господа, призивайте Його Ім’я! †
Розголосіть між народами про подвиги Його, *
нагадуйте, що Ім’я Його величне!
Співайте Господу, бо Він учинив величне; *
нехай знають про це на всій землі!
Ликуйте й веселіться, мешканці Сіону! *
Бо великий серед тебе – Святий Ізраїля!

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Лк 1, 45
Алілуя, алілуя, алілуя.
Блаженна ти, Діво Маріє,
яка повірила, що здійсниться сказане тобі Господом!

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 1, 39-56
† Читання святого Євангелія від Луки.
Тими днями Марія, вставши, поспішно пішла в гірську місцевість, до міста Юдиного. Вона ввійшла в дім Захарії і привітала Єлизавету. Коли ж почула Єлизавета привітання Марії, заворушилося немовля в її утробі. Єлизавета сповнилася Святим Духом і вигукнула гучним голосом, промовляючи: «Благословенна ти між жінками і благословенний плід твоєї утроби! І звідки ж мені це, щоби до мене прийшла Мати мого Господа? Бо як почула я твоє привітання, то з радощів заворушилася дитина в моїй утробі. Блаженна ж та, яка повірила, що здійсниться сказане їй Господом!» А Марія промовила:  «Величає душа моя Господа, і радіє дух мій у Бозі, Спасителі моїм, бо Він зглянувся на покору слугині своєї; ось бо віднині блаженною зватимуть мене всі покоління, бо вчинив мені велике Сильний, і святе Ім’я Його, і милосердя Його з роду в рід для тих, хто боїться Його. Він виявив силу свого рамена, розсіяв гордих думками сердець їхніх, скинув могутніх з престолів і підняв угору покірних, голодних наситив благами, а багатих відіслав ні з чим. Він пригорнув Ізраїля, слугу свого, згадавши милосердя, як і проголосив нашим батькам – Авраамові та роду його аж до віку!» Тож Марія перебула в неї якихось три місяці й повернулася до свого дому. Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Прославляючи разом із Пресвятою Дівою Марією Бога за дар втілення Його Сина, разом із Нею смиренно просімо:
1. Молімося за святу Церкву, щоб за заступництвом Пре­святої Діви Марії росла і зміцнювалася віра її дітей.
2. Молімося за Святішого Отця, щоб його апостольські по­дорожі наближали людей до Христа і допомагали краще пізнати Його любов.
3. Молімося за нашу Батьківщину, щоб українці були істин­ними християнами і працювали у злагоді заради блага дер­жави та людини.
4. Молімося за хворих і страждаючих, щоб Матір Божа від­відала їх і дарувала їм розраду.
5. Молімося за померлих, щоб Бог дарував їм вічний ми­р у Христі.
6. Молімося  за  нас  самих,  щоб  Пресвята Діва Марія відвідала й наші серця та наповнила їх такою ж радістю, якою напов­нилося серце Єлисавети.

Господи Ісусе Христе, за посередництвом Пресвято ї Діви Ма­рії Ти наповнив душу Єлисавети радістю; вчини милостиво, щоб ми за Її заступництвом осягнули вічну радість. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, Ти благоволив прийняти любов Пресвято ї Матері Твого Єдинородного Сина; * нехай буде угодною Твоїй величі також і це для нас спасенне приношення. Через Христа, Господа нашого.

Префація про ПДМ № 31

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ:

Віднині ублажатимуть мене всі роди, † велике бо вчинив мені  Всемогутній, * і святе Його Ім’я.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Боже, нехай Твоя Церква прославляє Тебе за дивні діла, які  Ти вчинив для вірних; † і, як святий Йоан Хреститель з радістю відчув присутність Спасителя перед Його народженням, * так нехай Твій народ з радістю приймає в цьому та їнстві ві чно живого Христа. Котрий живе і царює навіки вічні.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Літургійний зошит 17:46 П'ятниця 0 134 Літургія на кожен день, 16 лютого, субота (зел) Субота V звичайного тижня
Сьогоднішнє Євангеліє звертає нашу увагу на слова: “Ви дайте їм їсти”. Ісус дає учням “урок” як творити чудо. Вони роздають голодним хліб, який Він благословив. Але чудом є не тільки саме розмноження хліба, але також і ділення з іншими та взаємне піклування один про одного. Сьогоднішній світ як ніколи раніше потребує знаку ділення, потребує спільноти. Символічні сім хлібів, це не так багато, але достатньо багато для того, щоб наситити голодних.