Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 1 червня, п'ятниця
18:21 Четвер 0 241
31-05-2018, 18:21

Літургія на кожен день, 1 червня, п'ятниця

Чому Ісус проклинає смоківницю? Це ж не був сезон для збирання плодів. Сцена ця має місце, коли Ісус вийшов з храму, який добре оглянув… Він знайшов храм, який не приносить плодів, а який повинен був плодоносити. Тому потім повиганяв звідти торгашів. А прокляття смоківниці було просто символічним жестом, який означав божественну думку про цей храм. А що сьогодні Ісус сказав би про собори наших душ?
СВ. ЮСТИНА, МУЧЕНИКА (черв) Обов’язковий спомин
Св. Юстин, християнський філософ і апологет, походив із Самарії. Прийняв християнство у 130 році. Відтоді його життя – це навчання і захист християнської віри в Римі. У “Діалозі з євреєм Трифоном” він показав, що Христос є істинним Месією, тому що у Ньому збулися пророцтва Старого Завіту. У двох “Апологіях християнської віри”, адресованих імператорам Антонію і Марку Аврелію, він доводив, що християни також є добрими громадянами. Описи обрядів Хрещення та Євхаристії, що містяться  у  першій  “Апології”,  є  цінним  свідченням  життя  Церкви у ІІ столітті. Св. Юстин загинув мученицькою смертю у 165 році в Римі.
Або (біл) Перша п’ятниця місяця
Меса про Пресвяте Серце Ісуса (стор. 119)
АНТИФОН НА ВХІД
Злословили мене неправедні, * а це не за Законом Твоїм: * проте я, промовляючи, свідчитиму про Тебе перед царями * і не осоромлюся

КОЛЕКТА
Боже, Ти через безумство хреста дав святому мученикові Юстину глибоке пізнання Ісуса Христа, † вчини за його заступництвом, щоб ми, відкинувши блукання в помилках, * зміцнилися у вірі. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
1 Пт 4, 7-13
Читання з Першого послання святого апостола Петра.
Любі! Наблизився всьому кінець. Тому будьте мудрі й пильнуйте в молитвах! Насамперед майте щиру любов один до одного, бо любов покриває багато гріхів. Будьте гостинні один до одного – без нарікання; служіть один одному – кожний тим даром, якого одержав, наче добрі управителі різноманітної Божої благодаті. Коли хто говорить, – нехай говорить, як Божі слова; коли хто служить, – нехай служить, наче з сили, яку дає йому Бог, щоб у всьому прославлявся Бог через Ісуса Христа, якому слава і влада навіки-віків! Амінь. Любі! Не дивуйтеся вогневі, що трапляється вам для вашого випробування, – наче якомусь дивному випадкові; але, будучи спільниками Христового страждання, радійте, щоб і при з’явленні Його слави ви раділи та веселилися. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 96, 10. 11-12. 13
Господь приходить, щоб судити землю.
Сповістіть між народами: *
«Господь воцарився!»
Адже світ стоїть твердо, – він не похитнеться. *
Він справедливо буде судити народи!
Хай веселиться небо, *
хай земля радіє!
Хай збуриться море і все, що його наповняє. *
Хай рівнина і все, що на ній, радіє!
Тоді радітимуть усі дерева в лісі *
перед обличчям Господа, який приходить, – †
бо Він приходить судити землю!
Він справедливо судитиме Всесвіт, *
і у своїй правді – народи.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Йн 15, 16
Алілуя, алілуя, алілуя.
Я вибрав вас зі світу, щоб ви йшли та плід приносили,
і щоби плід ваш залишався.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мк 11, 11-26
† Читання святого Євангелія від Марка.
Після урочистого привітання натовпом Ісус увійшов у Єрусалим – до храму. Оглянув усе. Та оскільки була вже пізня година, Він вийшов з Дванадцятьма до Витанії. Наступного дня, як вони вийшли з Витанії, Він зголоднів. І, побачивши здалека смоківницю, вкриту листям, Він підійшов: може, щось знайде на ній. Але, наблизившись до неї, Він нічого не знайшов, окрім листя, бо не була ще пора на смокви. Озвався і промовив Він до смоківниці: «Хай з тебе вже довіку ніхто плоду не їсть!» І чули те Його учні. І вони прийшли в Єрусалим. А ввійшовши до храму, Він почав виганяти тих, які продавали й купували в храмі, поперекидав столи міняльників грошей і сидіння тих, які продавали голубів, та не дозволяв, щоб носили речі через храм. І Він навчав їх, кажучи їм: «Хіба не написано, що дім Мій назветься домом молитви для всіх народів? А ви його зробили печерою розбійників!» І почули про це книжники та первосвященики, і шукали нагоди, як би то Його погубити, оскільки боялися Його, бо весь народ був вражений Його вченням. А як наставав вечір, вони виходили за межі міста. Проходячи вранці, вони побачили смоківницю, всохлу від кореня. І, згадавши, Петро каже Йому: «Раввi, дивися: смоківниця, яку Ти прокляв, усохла!» У відповідь Ісус промовив до них: «Майте віру Божу! Воістину кажу вам, що коли хто цій горі скаже: “Візьмись і кинься в море” – і не буде сумніватися у своєму серці, але буде вірити, що те, що каже, станеться, – то так і буде йому. Тому Я кажу вам: Все, про що молитесь і просите, – вірте, що одержите, і сповниться вам. І коли ви стоїте на молитві, прощайте, коли маєте щось проти когось, щоб і ваш Отець, що на небесах, простив вам ваші провини. Коли ж ви не прощаєте, то й ваш Отець, що на небесах, не прощатиме вам ваших провин». Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Віддаючи шану святому Юстинові, оборонцю християнської віри та мученикові, просі мо Господа:
1. Молімося за святу Церкву, щоб вона, за прикладом свято­го Юстина, мученика, мужньо захищала Господні істини і не відступала перед труднощами та гоніннями.
2. Молімося за всіх дітей, оскільки сьогодні ми відзначаємо міжнародний День дитини, щоб дорослі шанували їх як Божий дар, і ніколи не ображали їх.
3. Молімося за дітей у країнах, де зараз триває голод чи війна, щоб вони, завдяки опіці світової громадськості, не гину­ли від голоду та хвороб.
4. Молімося за дітей-інвалідів та дітей-сиріт, щоб суспільство ставилося до них з любов’ю і постійно оточувало їх опікою.
5. Молімося за померлих, щоб добрий Господь прийняв їх до сонму блаженних, імена яких записані у книзі життя.
6. Молімося за нас самих, зібраних довкола вівтаря, щоб своїм істинно християнським життям ми були взірцем для наших дітей.

Отче, вислухай милостиво наші прохання, бо всі ми – Твої діти, і завжди допомагай нам зберігати непорочність синів і дочок Божих. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, вчини, щоб ми гідно брали участь у тайнах, * які, безстрашно захищав святий Юстин. Через Христа, Господа нашого.

Префація про святих мучеників №37

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Я вирішив не знати нічого і ншого між вами, * як тільки Ісуса Христа, і то розп’ятого. (1 Кор 2, 2)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Зміцнені небесною поживою, смиренно благаємо Тебе, Господи, † щоб ми, слухаючи навчання святого мученика Юстина, * завжди дякували за отримані дари. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
19:45 Середа 0 86 Літургія на кожен день, 21 червень, четвер Господь вчить нас сьогодні молитись просто і ясно. Свідомість того, що  Господь  знає  усі  наші  потреби,  допомагає  нам  зрозуміти,  що  Він є, передусім, люблячим Батьком. Він знає усі наші турботи, страждання і утиски. Але все ж таки необхідність звертатись в молитві до Отця є потребою наших сердець. Навчи нас, Господи, молитись.
Св. АЛОЙЗІЯ ГОНЗАГИ, монаха (біл) Обов’язковий спомин
Покровитель сьогоднішнього дня, св. Алойзій Гонзага, єзуїт, народився 1568 року поблизу італійського міста Мантуя в одній із знатних італійських родин. Батько готував його до військової кар’єри, проте Алойзія цікавило навчання. Крім грецької й латини, він вільно володів іс- панською, французькою й німецькою мовами. У 1585 році Алойзій вступив до Товариства Ісуса (єзуїтів). Коли у 1591 році в Римі вибухнула епідемія холери, він, діставши дозвіл настоятелів, цілковито присвятив себе служінню хворим. Заразившись, Алойзій помер 21 червня 1591 року. Про нього казали, що помер він як жертва любові до ближніх.


Літургійний зошит 18:12 Субота 0 195 Літургія на кожен день, 17 червня, неділя (зел) ХІ Неділя звичайного періоду
Спільним у порівняннях, які Ісус використовує, щоб змалювати Царство Небесне, є ідея чогось непомітного, маленького на початку – зернини, кинутої в землю для дозрівання, гірчичного зерна. Щоб виросло збіжжя, щоб був хліб, має бути спочатку зернина. Це з наших щоденних змагань, самозречень, регулярної молитви, з нашої вірності Богу у малих речах бере початок величне Царство Боже.