Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 2 червня. субота
19:07 П'ятниця 0 173
1-06-2018, 19:07

Літургія на кожен день, 2 червня. субота

(зел) Субота VIIІ звичайного тижня
ТИЖДЕНЬ  ВИХОВАННЯ (2-8 червня)
УРОК ТИШІ
Розпочинаючи вже другий в Україні ТИЖДЕНЬ ВИХОВАННЯ, хочемо ближче познайомитись із батьківською домівкою Ісуса у Назареті. Цей дім наповнений тишею, яка, як говорить сьогоднішнє перше читання, будує зрілу людину. У Тижні Виховання і ми хочемо зануритись у цю тишу, щоб нас формувало це святе мовчання.
Або (черв) довільний спомин свв. МАРЦЕЛІНА і ПЕТРА, мучеників
Святі Марцелін і Петро загинули мученицькою смертю за часів переслідувань християн за імператора Діоклетіана. Докладний опис їхньої смерті дав Папа Дамазій. Над їхнім гробом біля Віа Лабікана побудовано базиліку.
Спільні Меси: про багатьох мучеників (стор. 122)
Або (біл) Перша субота місяця
Меса Непорочному Серцю ПДМ (стор. 120)


АНТИФОН НА ВХІД
Господь став опорою моєю. * Він мене на простір виводить * і визволяє мене, бо мене любить.

КОЛЕКТА
Просимо, Господи: вчини, щоб завдяки Твоєму покровительству життя у світі проходило мирно, * а Твоя Церква нехай втішається служінням Тобі   без перешкод. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Боже, Ти через славне свідчення віри святих мучеників Марцеліна і Петра оточуєш нас своєю опікою; † вчини, щоб ї хній приклад нас укріплював * і їхні молитви були для нас підтримкою. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Юд 17. 20б-25
Читання з Послання святого апостола Юди.
Любі, пам’ятайте слова, які раніше сказали апостоли Господа нашого Ісуса Христа. Будуйте себе вашою найсвятішою вірою, моліться у Святому Дусі. Зберігайте себе в Божій любові, очікуючи милості нашого Господа Ісуса Христа для вічного життя, та будьте милосердними до тих, хто вагається! Інших спасайте, вириваючи з вогню, а ще до інших будьте милосердними зі страхом, відчувайте ненависть навіть до одягу, занечищеного тілом. А Тому, хто може зберегти вас від падіння і поставити перед своєю славою непорочними в радості, – єдиному Богові, нашому Спасителеві, через Ісуса Христа, Господа нашого, – слава, велич, сила та влада раніше всякого віку, і нині, й на всі віки! Амінь. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 63, 2а-в. 2г-4. 5-6
До Тебе, Боже, душа моя прагне.
Боже, Ти Бог мій, *
Тебе шукаю від світанку.
До Тебе душа моя прагне, *
за Тобою тужить моє тіло.
Як у землі пустинній, спраглій і безводній, †
так Тебе у святині виглядав я, *
щоби побачити Твою силу і Твою славу!
Бо за життя краща Твоя милість, *
мої уста Тебе будуть величати.
Так буду прославляти Тебе у житті своєму; *
в Ім’я Твоє підноситиму свої руки.
Хай наповниться моя душа немовби жиром і ситтю, *
і радісними окликами висловлювати хвалу †
уста мої будуть.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Кол 3, 16а. 17в
Алілуя, алілуя, алілуя.
Слово Христове нехай перебуває у вас щедро,
Богові Отцеві через Христа з вдячністю співайте.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мк 11, 27-33
† Читання святого Євангелія від Марка.
Того часу Ісус з учнями знову прийшов до Єрусалима. Коли Він ходив у храмі, підійшли до Нього первосвященики, книжники і старші та й кажуть Йому: «Якою владою Ти все це робиш? Або хто дав Тобі владу чинити оце?» А Ісус відповів їм: «Запитаю вас і Я про одну справу. Якщо відповісте, то і Я скажу вам, якою владою це чиню. Хрещення Йоана було з неба чи від людей? Дайте мені відповідь!» Вони роздумували між собою, говорячи: «Якщо скажемо, що з неба, то запитає: “Чому ж ви йому не повірили?” А якщо скажемо, що від людей…». Вони боялися народу, адже всі вважали, що Йоан був справжнім пророком. Та й у відповідь кажуть Ісусові: «Не знаємо!» А Ісус їм каже: «То і Я не скажу вам, якою владою це чиню!» Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Марія, яка збагачує собою дім у Назареті, нагадує нам про готовність прийняття Божого дару у тиші. За Її заступництвом просімо доброго Отця:

1. Молімося за спільноту Церкви, щоб за прикладом Святої родини у цьому світі їй були характерні єдність і взаємна повага.
2. Молімося за вихователів, вчителів і катехитів, щоб зуміли присвятити свій життєвий простір вихованцям.
3. Молімося за нашу Батьківщину, щоб правда про гідність людини, її право на життя від зачаття до природної смерті була основним визначником у пошуці дороги до миру.
4. Молімося за хворих і самотніх, щоб їх постава тихої довіри до Бога виховувала у молодого покоління здатність мати відкриті очі на вічні цінності.
5. Молімося за молодь, яка має різні залежності і перебуває у гріху, щоб  відкрились на дію Духа Святого і натхнені Ним крокували дорогою, яка веде до свободи і перемінює життя.
6. Молімося за померлих, щоб мали частку у славі з Непорочною Матір’ю у небі.
7. Молімося за нас, згромаджених навколо вівтаря, щоб ми могли покохати святу тишу і у миті життєвих бурь черпали втіху зі скарбниці Пресвятої Євхаристії.

Отче безмірно добрий, Ти покохав тишу і у ній приходиш, навчи нас розпізнавати правду про людину і її покликання. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Боже, котрий даєш те, що має бути пожертвуване Твоєму I мені і визначаєш приношення ревності нашого служіння, † просимо Твою милість, щоби призначене Тобою бути заслугою * стало для нас нагородою. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Заспіваю Господу, * добро бо Він мені вдіяв, оспівуватиму Iм’я Всевишнього Господа. (Пс 13(12), 6)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Насичені спасенним даром, благаємо Твоє милосердя, † щоб через це таїнство, яким Ти поживив нас у цьому житті  , * Ти благоволив вчинити нас сопричасниками життя вічного. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
19:45 Середа 0 86 Літургія на кожен день, 21 червень, четвер Господь вчить нас сьогодні молитись просто і ясно. Свідомість того, що  Господь  знає  усі  наші  потреби,  допомагає  нам  зрозуміти,  що  Він є, передусім, люблячим Батьком. Він знає усі наші турботи, страждання і утиски. Але все ж таки необхідність звертатись в молитві до Отця є потребою наших сердець. Навчи нас, Господи, молитись.
Св. АЛОЙЗІЯ ГОНЗАГИ, монаха (біл) Обов’язковий спомин
Покровитель сьогоднішнього дня, св. Алойзій Гонзага, єзуїт, народився 1568 року поблизу італійського міста Мантуя в одній із знатних італійських родин. Батько готував його до військової кар’єри, проте Алойзія цікавило навчання. Крім грецької й латини, він вільно володів іс- панською, французькою й німецькою мовами. У 1585 році Алойзій вступив до Товариства Ісуса (єзуїтів). Коли у 1591 році в Римі вибухнула епідемія холери, він, діставши дозвіл настоятелів, цілковито присвятив себе служінню хворим. Заразившись, Алойзій помер 21 червня 1591 року. Про нього казали, що помер він як жертва любові до ближніх.


Літургійний зошит 18:12 Субота 0 195 Літургія на кожен день, 17 червня, неділя (зел) ХІ Неділя звичайного періоду
Спільним у порівняннях, які Ісус використовує, щоб змалювати Царство Небесне, є ідея чогось непомітного, маленького на початку – зернини, кинутої в землю для дозрівання, гірчичного зерна. Щоб виросло збіжжя, щоб був хліб, має бути спочатку зернина. Це з наших щоденних змагань, самозречень, регулярної молитви, з нашої вірності Богу у малих речах бере початок величне Царство Боже.