Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » «Церква серйозно ставиться до вашого внеску», – Папа відкрив передсинодальну зустріч молоді
19:04 Понеділок 0 336
19-03-2018, 19:04

«Церква серйозно ставиться до вашого внеску», – Папа відкрив передсинодальну зустріч молоді

Сміливо промовляти та покірно слухати. Із такими заохоченнями Папа Франциск звернувся до молоді, що приїхала до Рима на передсинодальну зустріч. Уранці в понеділок, 19 березня 2018 року, Понтифік прибув до Папської Міжнародної Колегії Марії, Матері Церкви, місця проведення зустрічі, гасло якої «We talk toghether» («Промовляємо разом»). Він взяв участь у її відкритті та відповів на запитання дівчат і юнаків.
Про це повідомляє Радіо Ватикану.

Папа Франциск скликав цю зустріч із метою зібрати думки представників молоді перед тим, як у жовтні цього року у Ватикані зберуться ієрархи з усього світу на Синод єпископів, тема якого: «Молодь, віра та розпізнавання покликання». У зустрічі беруть участь представники єпископатів і молодіжних рухів з усього світу.

Кілька слів про делегатів з України. Комісію у справах душпастирства молоді РКЦ представляє Анна Додар, а УГКЦ – Степан Мишковський, працівник Молодіжної комісії Львівської архідієцезії. Крім того, студент Львівської семінарії Святого Духа Юліан Вендзилович увійшов до складу представників семінарій і формаційних домів, а Тетяна Братішко, яка вивчає богослов’я в Папському університеті святого Томи, – до делегації католицьких навчальних закладів.

Зустріч почалося молитвою, вітальним словом кардинала Лоренцо Балдіссері, генерального секретаря Синоду єпископів, після чого до присутніх звернувся Папа Франциск, значну частину промови виголосивши експромтом. Він подякував усім учасникам, чимало з яких здійснили далеку подорож. «Ви прибули з різних частин світу та принесли з собою велику різноманітність народів, культур і релігій: не всі з вас католики та християни, навіть не всі – віряни. Але всіх вас, без сумніву, окрилює бажання зробити якнайвагоміший внесок», – сказав він.

Понтифік наголосив, що цей внесок «незамінний». Часто в історії Церкви та на сторінках Святого Письма Бог промовляв «через наймолодших». За словами Папи, це тому, що вони «не соромляться говорити правду». Крім того, «надто часто говорять про молодь, не даючи їй змоги поставити запитання», а «найкращі дослідження молодіжного світу» хоч і корисні, але не можуть замінити «необхідність зустрічі віч-на-віч».

«Не вистачить обмінятися кількома посланнями чи поширити симпатичні фото. Молодь треба сприймати серйозно! Мені здається, що нас оточує культура, яка, з одного боку, чинить ідолопоклонство перед молодістю, намагаючись зробити все для того, щоби вона не проминала, але з іншого, – позбавляє молодих людей можливості бути дійовими особами», – сказав Папа, викриваючи такі явища, як виключення молоді із громадського життя, відсутність праці й називаючи їх «соціальним гріхом».

Понтифік наголосив, що в Церкві перед молоддю не повинні зачинятися двері, щоб її не було чути. І ця передсинодальна зустріч є свідченням прагнення Церкви «почути всіх молодих людей». Не з «політичною» метою, але щоби «краще зрозуміти те, що Бог та історія вимагають від нас».

Як зауважив Папа, одним із завдань майбутнього Синоду є створення умов для того, аби молоді люди мали змогу отримати «компетентний та захопливий» супровід у розпізнаванні покликання. Адже кожен має своє покликання. «Будьте певні, – сказав він, – Бог довіряє вам, любить вас і кличе. Його ніколи не бракуватиме, бо Він – вірний і справді вірить у вас», – наголосив Папа.

Одного дня Ісус запитував перших учнів: «Що шукаєте?». Таке ж запитання Його Святість поставив представникам молоді, наголошуючи, що Ісус запрошує розділити ці пошуки з Ним і разом прямувати вперед. «А ми, як Церква, прагнемо робити те саме, бо не можемо не ділитися з ентузіазмом пошуками справжнього щастя для кожного».

За словами Понтифіка, наступний Синод також буде закликом до Церкви «відкрити оновлений молодіжний динамізм». Він зазначив, що коли читав деякі відповіді на опитувальник, поміщений в інтернеті секретаріатом Синоду, його вразив заклик багатьох молодих людей до дорослих «бути близькими й допомогти у прийнятті важливих рішень». Одна дівчина звертала увагу на те, що молоді бракує орієнтирів і що ніхто не поспішає задіювати ресурси, які вона має. Серед різних позитивних аспектів молодіжного світу не бракує різних загроз, із чого випливає волання про допомогу. Це означає, що Церква повинна «навчитися нових способів присутності та близькості».

«Дорогі юнаки та дівчата, серце Церкви молоде саме з огляду на те, що Євангелія є немовби життєдайними соками, які постійно його відроджують. Нам належить бути слухняними та співпрацювати з цією плідністю. Й усі ви можете робити це: чи християни-католики, чи віряни інших релігій, чи атеїсти. Просимо вас співпрацювати з нашою плідністю, передавати життя», – сказав Святіший Отець, запрошуючи «не боятися ступати на нові стежки».

За словами Папи, людина, яка не ризикує – не зріла, інституція, що не приймає рішень, щоби не ризикувати, не зростає. Так, потрібно, аби це супроводжувалося розсудливістю, порадами, але не треба боятися прямувати вперед. «Знаєте, що трапляється з молодою людиною, яка не ризикує? Вона старіє! Виходить на пенсію в 20 років. Молода людина старіє і Церква старіє», – сказав він, підкреслюючи, що одна річ – розсудливість, а інша – страх.

У цьому контексті Понтифік також поділився думками, як важливо позбуватися «отруйної» логіки, описаної словами: «завжди робилося саме так». За його словами, необхідно залишатися в колії «автентичної християнської Традиції», але «креативно». «Ви творите нову культуру, але будьте обережні: ця культура не може бути позбавлена коріння», – сказав Папа, звертаючись до молоді, вказуючи на те, що ці коріння треба шукати в спілкуванні з похилими віком.

Підсумовуючи, Його Святість запросив делегатів бути щирими й відвертими, говорити відкрито та запевнив, що їхній внесок буде прийнятий з належною серйозністю. Далі представники кожного континенту розповіли про становище молоді у своїх регіонах. Після короткої перерви Папа відповів на 5 запитань, одне з яких поставив семінарист зі Львова Юліан Вендзилович, який запитував про те, як молодому душпастиреві реагувати на складні культурні зміни сьогодення.

За темою:
Кардинал Бальдіссері: Молодь хоче, щоб її почули
Урочистість святого Йосифа – подвійне свято у Ватикані
Папа: Якщо хочеш пізнати Ісуса, вдивляйся у хрест

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий