Христові учні повинні засвоїти «пасхальний закон», який полягає в тому, аби втрати своє життя, щоб отримати нове та вічне. Про динамізм «зерна пшениці», який має здійснитися в житті Христових послідовників, Папа Франциск роздумував перед проказуванням молитви «Ангел Господній» у неділю, 18 березня 2018 р., коментуючи євангельську розповідь про події останніх днів земного життя Спасителя.
Про це повідомляє Радіо Ватикану.Ці події відбуваються в Єрусалимі, куди Ісус разом із учнями прийшов, щоби святкувати єврейську Пасху. До святкування приєдналися і греки. Понтифік пояснив, що це були люди, натхненні релігійними почуттями та приваблені вірою єврейського народу. Євангеліст Йоан розповідає, що вони наблизилися до апостола Филипа і сказали: «Хочемо побачити Ісуса».
«Святий Йоан підкреслює цю фразу, зосереджену на дієслові “побачити”, яке у словнику євангеліста означає виходити за межі видимого, щоби збагнути таїнство особи», – сказав Папа, вказуючи на те, що реакція Ісуса була «вражаючою». Він не каже ні «так», ні «ні», але: «Прийшов час, щоби Син Чоловічий прославився».
Як зауважив Понтифік, на перший погляд здається, що Ісус проігнорував прохання греків, але насправді ці слова «і є справжня відповідь», бо той, хто хоче побачити Ісуса, «повинен вдивлятися у хрест, на якому об’являється Його слава». Ці слова заохочують нас звернути свій погляд на розп’яття, «не прикрасу, якою іноді зловживають», а на «релігійний знак, який потрібно споглядати та розуміти».
«В образі розіп’ятого Ісуса виявляється таїнство смерті Сина, як найвищий акт любові, джерело життя і спасіння для людства всіх часів. Його ранами ми зцілені», – наголосив Папа, заохочуючи замислитися над тим, як і з якими думками кожен дивиться на хрест. Чи вдивляємося в Ісуса, у Його рани, у Його серце?
Аби пояснити значення Свого воскресіння, Ісус використовує образ зернятка й каже: «Якщо зерно пшениці, впавши на землю, не вмре, воно залишиться одне. Якщо ж умре, – принесе великий плід». «Він хоче, аби ми зрозуміли, що кульмінація Його життя – хрест, смерть і воскресіння – це акт родючості, що дасть плід для багатьох. Так Він порівнює Себе із зерном пшениці, яке, розкладаючись у землі, породжує нове життя. Своїм Втіленням Ісус прийшов на землю, але цього недостатньо. Він повинен був і вмерти, щоби відкупити людей із рабства гріха й дарувати їм нове примирене життя в любові», – сказав Понтифік, підкреслюючи, що оте «відкупити людей» означає кожного: тебе, мене, усіх…
Цей «динамізм пшеничного зерна» повинен здійснитися також і в Його учнях, які покликані засвоїти «пасхальний закон втрати свого життя, щоб отримати нове та вічне». А що ж означає «втратити життя»? За словами Папи, це «менше думати про себе та про власні інтереси» та виходити назустріч потребам наших ближніх, особливо – найостанніших. «Чинити з радістю діла милосердя щодо стражденних тілом і духом – це найавтентичніший спосіб жити Євангелієм, це основа, необхідна для того, щоби наші спільноти зростали в братерстві та взаємному прийнятті», – підсумував Його Святість і побажав:
«Нехай же Пречиста Діва Марія, погляд серця Якої завжди, від вифлеємських ясел до хреста на Голготі, був зосереджений на Її Сині, допоможе нам зустріти і пізнати Його так, як Він цього бажає, аби ми могли жити просвічені Ним і приносити у світ плоди справедливості та миру».
За темою:
Папа Франциск написав листа до аргентинців
Папа: Справжня мудрість у тому, щоби зустріти Бога, присутнього в наймолодших
Папа в П’єтрельчині: Отець Піо – син материнської любові Церкви