Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Паломництво міністрантів до бердичівського санктуарію
10:28 Понеділок 0 351
21-05-2018, 10:28

Паломництво міністрантів до бердичівського санктуарію

19 травня 2018 року відбулося паломництво міністрантів до Всеукраїнського санктуарію Матері Божої Святого Скапулярію в Бердичеві. Цього року сюди прибули понад 50 міністрантів із Житомира, Обухова, Коростишева, Любара; до них долучилися представники бердичівських і навколишніх парафій.

Відповідальні за паломництво міністрантів семінаристи й отці Вищої духовної семінарії Пресвятого Серця Ісуса з Ворзеля прибули до Бердичева разом зі своїм ректором отцем Русланом Михалківим.


«Міністранти Київсько-Житомирської дієцезії збираються навколо Пресвятої Діви Марії Бердичівської, щоб дякувати за своє специфічне й важливе прагнення служити біля вівтаря, дане Богом і запалене прикладом їхніх священиків. Тут гуртуємося, щоб дякувати та щоб просити в переддень урочистості Зіслання Святого Духа про дар горливого служіння й дар покликання, які тісно між собою пов’язані», – розповів отець Руслан Михалків.

На початку паломництва відбулася реєстрація, а потім – перегляд фільму «Марчеліно. Хліб і вино». Учасники також відвідали музей письменника Джозефа Конрада, розташований на території санктуарію, та помолилися Розарій у храмі.

Центральним моментом паломництва стала Літургія, яку очолив отець Сергій Панченко ОМІ з Обухова. Співслужили йому священики, які прибули на паломництво разом зі своїми міністрантами, отець Руслан Михалків та отець Христофор Убранські OCD від господарів санктуарію – братів босих кармелітів. У проповіді отець Руслан Михалків говорив про те, що міністрант має пам’ятати, що означає глибина самої назви його служіння. Бути міністрантом – це служити біля вівтаря, роблячи все можливе, щоби любов Господа, яка проявлена на Хресті й учасниками якої ми стаємо в Євхаристії, поширювалася, втілювалася й набувала конкретних вимірів.


Після Служби Божої відбувся почастунок, а далі міністранти разом з семінаристами і священики вирушили ходою до парафії святої Варвари, щоб молитися до Божого Милосердя. Там вони також зустрілися з єпископом Віталієм Кривицьким, ординарієм Київсько-Житомирської дієцезії.


Максим Железницький

За темою:
Футбольна зустріч міністрантів у Баранівці
У Харкові відбулася зустріч міністрантів Харківсько-Запорізької дієцезії
У Ворзелі відбувся навчальний з'їзд для міністрантів

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з України 11:05 Четвер 0 144 Зустріч семінаристів із Апостольський Нунцієм у Ворзелі У переддень урочистості святого Йосифа, Обручника Пресвятої Діви Марії, семінарія у Ворзелі мала честь приймати з візитом Апостольського Нунція в Україні архієпископа Клаудіо Ґуджеротті.