Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа: П’ятдесятниця – початок історії християнської святості
15:41 Неділя 0 352
20-05-2018, 15:41

Папа: П’ятдесятниця – початок історії християнської святості

У день П’ятдесятниці розпочалася «історія християнської святості», адже Святий Дух – це «джерело святості, не привілею нечисленних, а покликання всіх». З цієї думки Папа Франциск розпочав повчання, виголошене перед останньою цього року молитвою «Царице Неба», опівдні 20 травня 2018 року на площі святого Петра.
Про це повідомляє Радіо Ватикану.

Охрещені покликані брати участь у божественному житті

Через хрещення всі ми «покликані брати участь в тому самому божественному житті Христа, а через миропомазання – ставати Його свідками у світі». Бо, як навчає Другий Ватиканський Собор, Господь Бог «бажає освятити та спасти людей не індивідуально та без жодного зв’язку між ними, а хоче створити з них народ, що визнаватиме Його в істині та служитиме Йому в святості».

Про такий Свій задум, як зауважив далі Папа, Господь провіщав ще через старозавітних пророків. Через Єзекиїла Він каже: «Я вкладу в ваше нутро дух мій і вчиню так, що ви будете ходити в моїх заповідях та берегти й виконувати мої настанови. […] Ви будете моїм народом, а я буду вашим Богом». А устами Йоіла звіщає: «А після цього я виллю мій дух на всяке тіло. Ваші сини й ваші дочки будуть пророкувати. […] Та й на рабів та на рабинь того часу я виллю мій дух. […] І кожен, хто призве ім'я Господнє, спасеться». Усі ці пророцтва «сповнилися в Ісусі Христі».

Святість, дарована всім людям

«Від дня П’ятдесятниці й до кінця часів ця святість, повнота якої в Христі, дарована усім, хто приймає дію Святого Духа й докладає зусиль для того, щоб бути Йому слухняними. Святий Дух, входячи в нас, перемагає посуху, відчиняє серця для надії, стимулює та сприяє внутрішньому дозріванню через стосунки з Богом і ближнім. Просімо ж у Пречистої Діви Марії, – закликав Папа, – й сьогодні здобути для Церкви оновлену П’ятдесятницю, оновлену молодість, яка дарує нам радість від життя та свідчення Євангелія і вливає в нас сильне прагнення бути святими на більшу Божу славу».

Подяка молодим місіонерам

Після молитви до Пресвятої Богородиці Папа звернувся з закликами щодо ситуації в Святій Землі та Венесуелі, а перш ніж привітати різні прочанські групи, зауважив, що подія П’ятдесятниці позначає «початок вселенської місії». Тому з цієї нагоди він оприлюднив послання на наступний Всесвітній день місій. «Мені приємно нагадати про те, що вчора виповнилися 175 років від започаткування Організації місійного дитинства, головні дійові особи якої – діти, що молитвою й малими щоденними жестами несуть у світ любов і служіння. Дякую всім дітям, які беруть участь у поширенні Євангелія», – сказав Папа.

За темою:
Папа: Справжня єдність – це шлях, на який нас хоче вивести Ісус
Послання Папи Франциска: Разом із молоддю несімо всім Євангеліє
Папа: Серед найгустішої пітьми Святий Дух пробуджує найсвітлішу святість

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий