Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 20 травня, неділя
18:21 Субота 0 577
19-05-2018, 18:21

Літургія на кожен день, 20 травня, неділя

ЗІСЛАННЯ  СВЯТОГО  ДУХА (черв) Урочистість
Марія, присутня в горниці з Апостолами, є образом Церкви, яка очікує сьогодні на Зіслання Святого Духа. Дух Святий робить віруючу людину спроможною проголошувати Христа, тобто до виховання «нової людини». Це Він є даром Миру Воскреслого, який посилає учнів в усі краї землі.  Місія виховання в дусі Євангелії – це наше позачасове завдання, яке є скарбом Отця, даним у руки своїх дітей.


АНТИФОН НА ВХІД
Дух бо Господній наповнює Всесвіт * і – як Вседержитель – * знає кожне слово. * Алілуя. (Мудр 1, 7)

Мовиться “Слава во вишніх”

КОЛЕКТА
Боже, Ти тайною сьогоднішнього свята освячуєш свою вселенську Церкву, яка огортає всі народи і племена; † зішли дари Святого Духа на всю землю * і зверши також і нині в серцях вірних чудеса, які  божественна благодать здійснила на початку проголошення Євангелія. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Діян 2, 1-11
Читання з Діянь Апостолів.
Коли настав день П’ятдесятниці, всі вони були однодушно ра- зом. Раптом з неба долинув шум, наче подув бурхливий вітер, і наповнив увесь дім, де вони сиділи. І з’явилися їм поділені язики, наче вогняні, й осіли на кожного з них. І всі вони наповнилися Духом Святим і почали говорити іншими мовами, як Дух давав їм промовляти. А в Єрусалимі перебували юдеї та побожні люди з кожного народу, який під небом. Коли ж стався цей шум, зібрався натовп, і були збентежені, бо чули, що кожний говорить їхньою власною мовою. Вони були вражені і дивувалися, кажучи: «Хіба всі ці, які говорять, не галілеяни? Як же це, що ми чуємо кожний своєю рідною мовою, в якій ми народилися? Партяни й мідяни, еламіти й ті, хто з Месопотамії, з Юдеї та Кападокії, з Понту й Азії, Фригії і Памфилії, Єгипту й околиць Лівії, що біля Киринеї, і захожі римляни, юдеї і прозеліти, критяни й араби, – чуємо, як вони говорять нашими мовами про великі діла Божі!»  Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 104, 1аб і 24 ав. 29-30. 31 і 34
Хай зійде Дух Твій і відновить землю. (Або: Алілуя.)
Благослови, душе моя, Господа! *
Господи, Боже мій, Ти надзвичайно величний!
Які величні Твої діла, Господи! *
Ти все вчинив премудро.
А відвертаєш своє обличчя, – їх страх огортає. *
Віднімаєш їхній дух – †
вони гинуть і повертаються у свій порох.
Пошлеш свого духа – вони створені будуть; *
Ти оновиш землі обличчя.
Нехай Господня слава буде навіки, *
нехай Господь веселиться своїми ділами!
Хай мої роздуми Йому приємними будуть; *
я в Господі буду радіти.

ДРУГЕ ЧИТАННЯ
Гал 5, 16-25
Читання з Послання святого апостола Павла до галатів.
Брати! Ходіть Духом, і пожадання тіла не будете чинити. Бо тіло бажає протилежного Духові, а Дух – про тилежного тілу: вони протидіють одне одному, щоб ви те, чого не бажаєте, оце чинили. Коли ж ви ведетесь Духом, то ви не під Законом. Учинки тіла очевидні, а саме: розпуста, нечистість, розгнузданість, ідолослу- жіння, чаклунство, ворожнеча, сварки, заздрощі, гнів, суперечки, розділення, єресі, злоба, п’янство, гульня і тому подібне. Попереджаю вас, як і раніше попереджав: хто таке робить, Божого Царства не успадкує! Плід же Духа – любов, радість, мир, довготерпіння, ласкавість, доброта, віра, лагідність, стриманість. На таких немає Закону! А ті, хто є Ісуса Христа, вони розіп’яли тіло з пристрастями та пожадливостями. Коли живемо Духом, то Духом і ходімо. Слово Боже.

СЕКВЕНЦІЯ
Святий Духу, о прийди,
І зішли нам з висоти
Промінь світла золотий.
Отче бідних, о прийди,
Принеси святі дари,
Серця наші освіти!
Утішителю Святий,
Найсолодший, дорогий,
Душі прагнучі омий!
Відпочинок за труди,
В спеку Ти – ковток води,
Порятунок від біди.
Життєдайне джерело
Серцю втіху принесло,
Нас до віри привело.
Бо без променів Твоїх
Не зів’яне в серці гріх,
О, спаси людей слабких!
Чистоту нам принеси,
Спраглі душі ороси
І стражденних всіх спаси!
Серця черстві пожалій
І замерзлих обігрій,
Заблукалим шлях відкрий.
Нагороду вірним дай,
У собі їх поєднай,
Сім дарів Твоїх їм дай.
Дай їм мужності й надій,
До спасіння шлях відкрий,
Радість вічну в душі влий.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Алілуя, алілуя, алілуя.
Прийди, Святий Духу, наповни серця своїх вірних,
і запали в них вогонь своєї любові.

ЄВАНГЕЛІЄ
Йн 15, 26-27; 16, 12-15
† Читання святого Євангелія від Йоана.
Того часу Ісус сказав своїм учням: «Коли прийде Утішитель, якого Я вам пошлю від Отця, Дух Істини, який походить від Отця, то Він засвідчить про Мене. Та й ви свідчіть, адже ви від початку зі Мною! Ще багато чого Я маю сказати вам, але тепер ви не можете знести. Коли ж прийде Він, Дух Істини, то поведе вас шляхом до всієї істини, бо не від себе буде говорити, але що почує, те й говоритиме, і сповістить вам те, що має настати. Він Мене прославить, бо від Мого одержить  і  сповістить вам. Все, що має Отець, є Моє; тому Я і сказав, що з Мого одержує і сповістить вам».  Слово Господнє.

Мовиться “Вірую”

МОЛИТВА ВІРНИХ
Сам Дух спонукає наші прохання, проникає у наші серця і знає його наміри. Віруючи у Його допомогу просимо:
Повторюємо: Прийди, Святий Духу.
1. Податель дорогоцінних благодатей, зміцнюй Церкву в справі виховання «нової людини» і  провадженні  дорогою відповідальності за спільноту.
2. Солодка Свіжосте, підтримуй Папу, єпископів і священників у праці служіння Таїнству Покаяння, щоб виконували її, натхненні милосердям.
3. Світло сумлінь, пробуди серця затверділих грішників, щоб могли увійти на дорогу навернення, яка веде до повноти Божого синівства.
4. О наймиліший з гостей, вділи свій дар мудрості тим, які  не вибирають дорогу Євангелії і моральних принципів, a у релятивізмі бачать відповідну для них дорогу.
5. Отче вбогих, поглянь на дітей і молодь, позбавлених хороших прикладів виховання, щоб завдяки Твоєму світлу не блукали по звивистих дорогах життя.
6. Солодка радосте сердець, будь нагородою для тих, які відійшли з цього світу, а в своєму житті були добрими вихователями і прикладом християнського життя.
7. Світлосте найсвятіша, відновлюй в нас благодать святого хрещення, щоб ми за прикладом Апостолів мужньо визнавали перед світом, що Христос є єдиним Спасителем людини.

Всемогутній Боже, прославляємо  Твою всемогутність у життєдайному Святому Дусі, якого разом з Твоїм Сином посилаєш нам кожного дня. Тобі честь і слава і нині, і повсякчас, і навіки вічні. Амінь.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Просимо, Господи: вчини, щоб згідно з обітницею Твого Сина Святий Дух допоміг нам глибше проникнути у таємницю цієї жертви * і приві в нас милостиво до повного пізнання і стини. Через Христа, Господа нашого.

ПРЕФАЦІЯ: Тайна П’ятидесятниці.
С. Господь  з  вами. В. І з духом твоїм. С. Угору серця. В. Підносимо їх до Господа. С. Подяку складаймо Господу Богу нашому. В. Достойне це і праведне.
Воі стину, достойне це і праведне, слушне та спасенне, * щоб ми завжди та всюди складали подяку Тобі , * святий Отче, Всемогутній, вічний Боже. Щоб допровадити до повноти пасхальну тайну, * Ти зіслав сьогодні Святого Духа на всіх, * котрих вчинив свої ми усиновленими дітьми, * об’єднуючи їх з Твоїм Єдинородним Сином. * Святий Дух на початку існування Церкви * дав  можливість усі м народам пізнати і стинного Бога * та об’єднав рі зні мови у спові дуванні єдиної віри. Тому повнотою пасхальних благодатей * радіють всі народи по усі й землі . * Також хори Cвятих та ангельські сили * співають гімн Твоє ї слави, безустанно взиваючи: Свят, свят, свят Господь Бог Саваот…

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Усі  вони сповнилися Святим Духом * і проголошували величні діла Божі. * Алілуя.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Боже, Ти даєш своїй Церкві небесні дари, † збережи благодать, якою Ти її обдарував, щоб завжди діяла в нас сила Святого Духа, * а духовна пожива нехай спричиниться до нашого ві чного спасі ння. Через Христа, Господа нашого.

Якщо після Св. Меси наступає довга адорація Ісуса в Святих Дарах, Літургію Євхаристії слід закінчити благословенням. Тоді в обрядах закінчення мовиться: Ідіть, жертва звершена. Алілуя, алілуя. (Богу подяка. Алілуя, алілуя.)

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Літургійний зошит 17:48 Вівторок 0 195 Літургія на кожен день, 20 березня, середа (фіол) Середа ІІ тижня Великого Посту
Сьогоднішній день Великого Посту відкриє перед нами важливий мотив навернення: вкаже ціну нашого спасіння. Як колись несправедливо переслідували пророка Єремію, так тепер Ісус відкриє перед учнями яку несправедливість готовий прийняти на себе ради нашого спасіння. Чи можна знехтувати такою любов’ю? Просімо пробачення наших гріхів.