Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Кардинал Балдіссері: Папа і Отці Синоду хочуть співпрацювати з молоддю
14:38 П'ятниця 0 339
6-10-2017, 14:38

Кардинал Балдіссері: Папа і Отці Синоду хочуть співпрацювати з молоддю

«Дякуємо Святішому Отцеві за цю ініціативу, яка дозволить молоді виявити її бажання, сумніви, очікування», – написав кардинал Лоренцо Балдіссері, Генеральний Секретар Синоду Єпископів, у повідомленні з нагоди представлення перед-синодальної зустрічі молоді з усього світу, – що відбудеться у Римі від 19 до 24 березня наступного року, – в рамках приготування до ХV Звичайної Генеральної Асамблеї Синоду Єпископів, що відбуватиметься 2018 року і матиме наступну тему: «Молодь, віра та розпізнавання покликання».

На думку кардинала, ця ініціатива Папи Франциска, яку він оголосив під час загальної аудієнції на площі Святого Петра у Ватикані 4 жовтня 2017 р., зробить вагомий вклад у збагачення фази консультацій, що розпочалась із публікацією Підготовчого Документу.
В інтерв’ю для нашого колеги Федеріко Піяни з італійської редакції, кардинал Балдіссері зазначив, що ця ініціатива є надзвичайно важливою, адже, як неодноразово наголошував Святіший Отець, бажанням Церкви є, щоб юнаки та дівчата були головними дійовими особами обговорень тем, що стосуються молоді. Очевидно, Синод є асамблеєю, в якій беруть участь синодальні отці, на основі обговорень і дискусій яких буде підготований окремий документ, однак Папа та єпископи прагнуть участі молоді не лише в самій асамблеї за посередництвом групи слухачів, передбаченої статутами, але через активну співпрацю з молоддю. Саме тому й виникла ідея зробити перед-синодальну зустріч, під час якої хлопці та дівчата будуть головними дійовими особами тієї події.
Відповідаючи на запитання про участь молоді, приналежної до інших релігій, кардинал Лоренцо Балдіссері підкреслив, що оскільки бажанням є, щоб асамблея розглянула питання молоді в загальному, то з тієї категорії ніхто не є виключений, а отже, юнаки та дівчата інших релігій теж братимуть участь у тій запланованій зустрічі. Також і тема розпізнавання покликання є дуже широкою, включаючи покликання і поза Церквою. Наприклад, покликання до подружнього, сімейного життя, тощо, притаманні не лише католикам.
А говорячи про те, що молодь часто відчуває себе залишеною суспільством, Генеральний Секретар Синоду Єпископів наголосив, що дуже часто ми думаємо, що молоді люди повинні бути лише тими, які слухають та спостерігають, однак, сьогодні стаємо свідками, що вони є здатні зорганізуватись та створити своє місце в світі. Сьогодні з боку молодих осіб зауважуємо більше усвідомлення себе самих, більші здібності до мислення, адже у наш час засоби навчання є кращими для формування людської особи. Тому, бажанням Церкви є провести перед-синодальну зустріч, аби молодь могла себе проявити, а ми, щоб могли її вислухали, а потім супроводжувати, шануючи її автономію та свободу.

Джерело: Радіо Ватикану

По темі:
Секретаріат Синоду Єпископів про перед-синодальну зустріч молоді
Папа Франциск запрошує молодь на перед-синодальну зустріч
Синод Єпископів: Молодь прагне бути майбутнім Церкви
Папа слухає молодь! Анкета on-line українською мовою

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з Ватикану 13:12 Середа 0 102 Папа: Рахунки за війну сплачують бідні Бог любить серцем, а не ідеями. У Нього треба просити благодаті сліз перед обличчям нещасть у світі, перед обличчям переслідуваних і померилх унаслідок нерозсудливих бомбардувань. Проповідуючи під час Меси в каплиці Дому святої Марти у вівторок, 19 лютого 2019 року, Папа Франциск порівняв ситуацію в світі, описану в розповіді про вселенський потоп, із сучасною, згадуючи про страждання убогих, «які сплачують рахунки» чужих свят.