Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 22 травня, вівторок

Літургія на кожен день, 22 травня, вівторок

(зел) Вівторок VII звичайного тижня
В школі Ісуса учні отримують наступний урок і наступну коректуру своїх поглядів на тему Месії. Вчитель намагається приготувати їх до своєї смерті, і цим самим відкидає їхню уяву на тему переможного Помазанця Господнього, який мав повернути славу Ізраїлю. Тяжко в поразці побачити силу і на програші будувати майбутнє. Друга коректура відноситься до місць та ролей в царстві Месії, які учні розпочали вже ділити поміж собою. Не велич, але мудрість, буття як дитина вирішують про місце в царстві, але для того, щоби це зрозуміти, потрібно невтомно доростати…
Або (біл) довільний спомин св. РИТИ КАССІЙСЬКОЇ, монахині
Народилася у 1381 році в Сполетто в Італії. Ще в ранньому віці вона прагнула вступити до монастиря, але батьки готували її до подружнього життя. Покірна їхній волі, вона вийшла заміж за брутального чоловіка, який став причиною багатьох її страждань. Згодом її чоловік загинув, а діти померли під час епідемії. Св. Рита вступила до монастиря Августіянок в Кассії. Мала особливу побожність до страстей Господніх і отримала стигмати тернового вінця, які протягом 15 років, аж до самої смерті, приносили їй багато страждань. Померла 22 травня 1447 року у віці 66 років, з яких сорок провела в монастирі. Є покровителькою в безнадійних справах.
Спільні Меси: про монахиню


АНТИФОН НА ВХІД
Господи! Я ж бо надіявся на Твою ласку. * Нехай радіє моє серце Твоїм спасінням! * Заспіваю Господу, добро бо мені вдіяв. (Пс 13 (12), 6)

КОЛЕКТА
Всемогутній Боже, вчини, щоб ми постійно заглиблювались у Твоє вчення * та виконували словом і вчинком те, що Тобі   до вподоби. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Господи, просимо Тебе: обдаруй нас щедро мудрістю хреста і відвагою, котрими Ти благоволив наділити святу Риту, † щоб ми, страждаючи разом із Христом, * змогли повні ше взяти участь у Його пасхальній тайні. Котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Як 4, 1-10
Читання з Послання святого апостола Якова.
Любі! Звідки війни і звідки суперечки між вами? Хіба не звідси – не з ваших пристрастей, які воюють у ваших членах? Ви прагнете – і не маєте, вбиваєте й заздрите – і не можете осягнути. Ворогуєте і воюєте. Не маєте, тому що не просите; просите й не одержуєте, бо не на добро просите, а щоб розтратити на ваші пристрасті. Перелюбники й перелюбниці, хіба ви не знаєте, що любов світу – це ворожнеча проти Бога? Адже хто хоче дружити зі світом, той стає ворогом Божим. Чи ви думаєте, що Писання даремно каже: «Прагне аж до ревнощів той Дух, який оселився в нас»? Та більшу дає благодать, через те й говорить: «Бог гордим противиться, а покірним дає благодать». Тож підкоріться Богові, протиставтеся дияволові, й він утече від вас. Наблизьтеся до Бога, і Він наблизиться до вас. Очистіть руки, грішники, і очистіть серця, двоєдушні. Журіться, сумуйте і плачте. Нехай ваш сміх обернеться на плач, а радість – на смуток. Упокоріть себе перед Господом, і Він піднесе вас. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 55, 7-8. 9-10а. 10б-11а.
Свої турботи поклади на Бога.
Я сказав: «Хто би мені дав крила, наче в голубки, *
аби полетіти мені і відпочити?
Ось, я полинув би далеко *
і поселився у пустелі.
Я поспішу, щоб укритись *
від сильного вітру і бурі».
Вигуби їх, Господи, *
і змішай їхню мову.
Бо я бачив насильство *
і розбрат у місті.
Удень і вночі вони блукають навколо нього – *
по його мурах.
Поклади на Господа свої турботи – *
і Він опікуватися буде тобою.
Праведному не дасть Він *
захитатися повіки.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Гал 6, 14
Алілуя, алілуя, алілуя.
Я не став би хвалитися нічим іншим,
як тільки хрестом Господа,
яким для мене розп’ятий світ, а я – для світу.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мк 9, 30-37
† Читання святого Євангелія від Марка.
Того часу Ісус із своїми учнями пішов через Галілею. Та Він не бажав, щоби хтось довідався. Він навчав своїх учнів і гово­рив їм, що Син Людський буде вида­ний у руки людей, і вб’ють Його, і, будучи вби­тий, Він через три дні воскресне. Вони не розуміли цих слів, але бо­ялися Його запитати. Прибули вони в Капернаум. А коли Він був у домі, то запитав їх: «Що це дорогою ви обговорювали?» Вони ж мовчали, бо сперечали­ся один з одним дорогою, хто з них більший. Сівши, Він покликав Дванад­цятьох і каже їм: «Якщо хто хоче бу­ти першим, нехай буде між усіма останній і всім слугою». І, взявши дитину, Він поставив її посеред них, обійняв і сказав їм: «Якщо хто ось таку одну дитину прий­ме в Моє Ім’я, той Мене прий­має, а хто Мене приймає, той не Мене приймає, але Того, хто Мене послав». Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Ми – діти Небесного Отця, тож йдімо до Христа, нашого бра­та, з довірою віддаючи в Його руки святу Церкву, весь світ і нас самих:
1. Молімося за святу Господню Церкву, щоб через її служін­ня в світі всі народи ставали учнями Христа.
2. Молімося за Святішого Отця, щоб людські серця він зумів розпалити любов’ю і пошаною до життя кожної люд­ської істоти, а особливо до ненароджених дітей.
3. Молімося за нашу державу, щоб її розквіт і велич про­являлися передусім в опіці над найбільш потребуючими її громадянами.
4. Молімося за проповідників та катехістів, щоб пам’ятали, що вони є лише слугами Божого Слова і уповали в своє­му служінні тільки на Господа.
5. Молімося за померлих, щоб їх прийняв до небесної слави Бог Отець.
6. Молімося за нас, зібраних довкола вівтаря, щоб ми вірно слідували за Христом і були для світу благовісниками Його любові.

Господи, вислухай наші молитви і, як найкращий та любля­чий Отець, допомагай нам у наших щоденних потребах та вчини, щоб ми завжди служили всім людям як братам. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Боже, наш Отче, звершуючи з належною пошаною Твої  тайни, смиренно просимо, † щоб дари, принесені на славу Твоє ї величі, * спричинилися до нашого спасіння. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Розповім про всі чуда Твої . * Я буду радуватися й веселитися з-за Тебе, * оспівуватиму Ім’я Твоє, Всевишній.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Всемогутній Боже, вчини, щоб ми осягли плоди спасіння, * завдаток якого отримали в цьому таїнстві. Через Христа, Господа нашого.
Літургія на кожен день, 9 вересня, понеділок (зел) Понеділок ХХІІІ звичайного тижня
Різні люди приходили до Ісуса. Приходили голодні, бідні, хворі, каліки, щоб Ісус їм допоміг, зцілив, нагодував, потішив. Приходили люди, котрі просто захоплювались Його особою, Його наукою. Але приходили також фарисеї, книжники, щоб спіймати Його на якомусь слові, вчинку, щоб оскаржити Його перед старшинами, скомпрометувати Його перед людьми. Задумаймося, чи ми не є часом подібними до фарисеїв. Може, ми слідкуємо за кимось, щоб скомпрометувати його перед іншими людьми. Може, любимо висміяти когось, щоб показати себе кращими. Якщо таке трапляється в нашому жит- ті, то просімо Бога про пробачення за це все, і просімо про ласку покори.
Або: (біл) довільний спомин св. ПЕТРА КЛАВЕРА, пресвітера
Народився 1580 року в убогій робітничій сім’ї в Каталонії. 1596 року розпочав навчання в університеті в Барселоні і вступив до ордену єзуїтів. Не закінчивши навчання, за наказом ордену 1610 року виїхав до Колумбії. 1616 року на одному з островів Карибського моря отримав священицьке рукоположення. Працював, цілковито віддаючи себе всього служінню чорношкірим невільникам з Африки, і охрестив їх кількадесят тисяч. Опікувався також прокаженими. Помер 8 вересня 1654 року, у віці 74 років. Святий Петро Клавер – покровитель місій серед чорношкірих.
Спільні Меси: про одного пастиря (стор. 119)
Або: (черв) довільний спомин бл. ВЛАДИСЛАВА БЛОНДЗІНСЬКОГО, пресвітера, і сподвижників, мучеників
Народився 6 липня 1908 року в Мислятичах, Мостиського повіту, на території довоєнної Польщі. У 1924 р. вступив до Згромадження Святого Архангела Михаїла, де у 1926 р. склав чернечі обіти. Після закінчення Пере- мишльської Вищої духовної семінарії був 1938 р. рукоположений у пресвітери. Все своє життя бл. Владислав присвятив вихованню молоді з убогих родин у дусі «стриманості та працелюбності». Під час Другої світової війни, незважаючи на небезпеку, організував таємну гімназію, що згодом стало приводом до його арешту в 1944 році. Блаж. Владислав Блондзінський загинув 8 вересня 1944 року в концтаборі Грос-Розен під час робіт у каменоломні. Він є одним із 108 мучеників Другої світової війни, зачислених Святішим Отцем Йоаном Павлом ІІ до лику блаженних 13 червня 1999 року.
Спільні меси: про багатьох мучеників  (стор. 120)


Літургійний зошит Літургія на кожен день, 5 вересня, четвер (зел) Четвер ХХІІ звичайного тижня
Всі ми – люди віруючі. Ходимо до Церкви, молимося, приступаємо до Святих Таїнств. Але не раз, коли приходять якісь випробовування, то ми надіємось тільки на свої сили, здібності. Думаємо, що все залежить від нас. А коли відчуваємо, що не можемо дати раду в житті, то впадаємо в розпач, бо бракує нам вже сил. Вчімося не тільки вірити в Ісуса, але і довіряти Йому. Пам’ятаймо: у цьому житті не все залежить від нас.
Або (біл) довільний спомин св. ТЕРЕЗИ з КАЛЬКУТТИ, діви
Мати Тереза (Агнес Гонджа Бояджіу) народилася 27 серпня 1910 р. у Скоп’є (сучасна Македонія, тоді Албанія). У 18 років Агнес вступила до місіонер- ської конгрегації «Ірландські Сестри Лорето» – чернечої спільноти, що працювала в Індії. Черниця Тереза викладала в монастирській школі у східній Калькутті, й вона дедалі більше переймалася бідністю, яка її оточувала.  У віці 36 років с. Тереза відчула заклик «залишити монастир і служити бідним, живучи серед них». 1948 року заснувала Згромадження Місіонерок Любові і присвятила себе служінню знедоленим жителям калькуттських нетрів. 1979 року була удостоєна Нобелівської премії миру. Їй випала нелегка й радісна доля нести людям благу вістку, що Бог є любов і що сенс життя кожного смертного тільки в тому, щоб любити і бути любленим. Мати Тереза померла в Калькутті 5 вересня 1997 року. 4 вересня 2016 року Папа Франциск проголосив Матір Терезу святою.
Спільні Меси: про одну діву
Або (біл) Перший Четвер місяця
Меса про священицькі покликання, (стор. 118)