Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 22 травня, вівторок
18:46 Понеділок 0 355
21-05-2018, 18:46

Літургія на кожен день, 22 травня, вівторок

(зел) Вівторок VII звичайного тижня
В школі Ісуса учні отримують наступний урок і наступну коректуру своїх поглядів на тему Месії. Вчитель намагається приготувати їх до своєї смерті, і цим самим відкидає їхню уяву на тему переможного Помазанця Господнього, який мав повернути славу Ізраїлю. Тяжко в поразці побачити силу і на програші будувати майбутнє. Друга коректура відноситься до місць та ролей в царстві Месії, які учні розпочали вже ділити поміж собою. Не велич, але мудрість, буття як дитина вирішують про місце в царстві, але для того, щоби це зрозуміти, потрібно невтомно доростати…
Або (біл) довільний спомин св. РИТИ КАССІЙСЬКОЇ, монахині
Народилася у 1381 році в Сполетто в Італії. Ще в ранньому віці вона прагнула вступити до монастиря, але батьки готували її до подружнього життя. Покірна їхній волі, вона вийшла заміж за брутального чоловіка, який став причиною багатьох її страждань. Згодом її чоловік загинув, а діти померли під час епідемії. Св. Рита вступила до монастиря Августіянок в Кассії. Мала особливу побожність до страстей Господніх і отримала стигмати тернового вінця, які протягом 15 років, аж до самої смерті, приносили їй багато страждань. Померла 22 травня 1447 року у віці 66 років, з яких сорок провела в монастирі. Є покровителькою в безнадійних справах.
Спільні Меси: про монахиню


АНТИФОН НА ВХІД
Господи! Я ж бо надіявся на Твою ласку. * Нехай радіє моє серце Твоїм спасінням! * Заспіваю Господу, добро бо мені вдіяв. (Пс 13 (12), 6)

КОЛЕКТА
Всемогутній Боже, вчини, щоб ми постійно заглиблювались у Твоє вчення * та виконували словом і вчинком те, що Тобі   до вподоби. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Господи, просимо Тебе: обдаруй нас щедро мудрістю хреста і відвагою, котрими Ти благоволив наділити святу Риту, † щоб ми, страждаючи разом із Христом, * змогли повні ше взяти участь у Його пасхальній тайні. Котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Як 4, 1-10
Читання з Послання святого апостола Якова.
Любі! Звідки війни і звідки суперечки між вами? Хіба не звідси – не з ваших пристрастей, які воюють у ваших членах? Ви прагнете – і не маєте, вбиваєте й заздрите – і не можете осягнути. Ворогуєте і воюєте. Не маєте, тому що не просите; просите й не одержуєте, бо не на добро просите, а щоб розтратити на ваші пристрасті. Перелюбники й перелюбниці, хіба ви не знаєте, що любов світу – це ворожнеча проти Бога? Адже хто хоче дружити зі світом, той стає ворогом Божим. Чи ви думаєте, що Писання даремно каже: «Прагне аж до ревнощів той Дух, який оселився в нас»? Та більшу дає благодать, через те й говорить: «Бог гордим противиться, а покірним дає благодать». Тож підкоріться Богові, протиставтеся дияволові, й він утече від вас. Наблизьтеся до Бога, і Він наблизиться до вас. Очистіть руки, грішники, і очистіть серця, двоєдушні. Журіться, сумуйте і плачте. Нехай ваш сміх обернеться на плач, а радість – на смуток. Упокоріть себе перед Господом, і Він піднесе вас. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 55, 7-8. 9-10а. 10б-11а.
Свої турботи поклади на Бога.
Я сказав: «Хто би мені дав крила, наче в голубки, *
аби полетіти мені і відпочити?
Ось, я полинув би далеко *
і поселився у пустелі.
Я поспішу, щоб укритись *
від сильного вітру і бурі».
Вигуби їх, Господи, *
і змішай їхню мову.
Бо я бачив насильство *
і розбрат у місті.
Удень і вночі вони блукають навколо нього – *
по його мурах.
Поклади на Господа свої турботи – *
і Він опікуватися буде тобою.
Праведному не дасть Він *
захитатися повіки.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Гал 6, 14
Алілуя, алілуя, алілуя.
Я не став би хвалитися нічим іншим,
як тільки хрестом Господа,
яким для мене розп’ятий світ, а я – для світу.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мк 9, 30-37
† Читання святого Євангелія від Марка.
Того часу Ісус із своїми учнями пішов через Галілею. Та Він не бажав, щоби хтось довідався. Він навчав своїх учнів і гово­рив їм, що Син Людський буде вида­ний у руки людей, і вб’ють Його, і, будучи вби­тий, Він через три дні воскресне. Вони не розуміли цих слів, але бо­ялися Його запитати. Прибули вони в Капернаум. А коли Він був у домі, то запитав їх: «Що це дорогою ви обговорювали?» Вони ж мовчали, бо сперечали­ся один з одним дорогою, хто з них більший. Сівши, Він покликав Дванад­цятьох і каже їм: «Якщо хто хоче бу­ти першим, нехай буде між усіма останній і всім слугою». І, взявши дитину, Він поставив її посеред них, обійняв і сказав їм: «Якщо хто ось таку одну дитину прий­ме в Моє Ім’я, той Мене прий­має, а хто Мене приймає, той не Мене приймає, але Того, хто Мене послав». Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Ми – діти Небесного Отця, тож йдімо до Христа, нашого бра­та, з довірою віддаючи в Його руки святу Церкву, весь світ і нас самих:
1. Молімося за святу Господню Церкву, щоб через її служін­ня в світі всі народи ставали учнями Христа.
2. Молімося за Святішого Отця, щоб людські серця він зумів розпалити любов’ю і пошаною до життя кожної люд­ської істоти, а особливо до ненароджених дітей.
3. Молімося за нашу державу, щоб її розквіт і велич про­являлися передусім в опіці над найбільш потребуючими її громадянами.
4. Молімося за проповідників та катехістів, щоб пам’ятали, що вони є лише слугами Божого Слова і уповали в своє­му служінні тільки на Господа.
5. Молімося за померлих, щоб їх прийняв до небесної слави Бог Отець.
6. Молімося за нас, зібраних довкола вівтаря, щоб ми вірно слідували за Христом і були для світу благовісниками Його любові.

Господи, вислухай наші молитви і, як найкращий та любля­чий Отець, допомагай нам у наших щоденних потребах та вчини, щоб ми завжди служили всім людям як братам. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Боже, наш Отче, звершуючи з належною пошаною Твої  тайни, смиренно просимо, † щоб дари, принесені на славу Твоє ї величі, * спричинилися до нашого спасіння. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Розповім про всі чуда Твої . * Я буду радуватися й веселитися з-за Тебе, * оспівуватиму Ім’я Твоє, Всевишній.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Всемогутній Боже, вчини, щоб ми осягли плоди спасіння, * завдаток якого отримали в цьому таїнстві. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Літургійний зошит 17:32 Неділя 0 199 Літургія на кожен день, 18 березня, понеділок (фіол) Понеділок ІІ тижня Великого Посту
Божий план щодо нас є дуже простим. Своїм милосердям і щедрістю ми маємо розпочати реалізовувати Царство Боже вже тут і тепер. Ми не дуже добре знаємо як це зробити, але вже отримуємо обітницю винагороди, яка чекає на кожного з нас. А Христос на додаток обіцяє реалізувати цей план у кожному з нас безкоштовно.
Колекту можна взяти з довільного спомину св. КИРИЛА ЄРУСАЛИМСЬКОГО, єпископа і Вчителя Церкви
Св. Кирило народився в Єрусалимі близько 315 року. В 348 році він став єпископом цього міста. Ревно захищав від єресей вчення про божественну природу Христа. Відомі його містагогічні катехези, що впроваджували новоохрещених у тайни Церкви. Помер у 386 році.