Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Храмове свято в Боярці на Київщині
17:32 Понеділок 0 301
21-05-2018, 17:32

Храмове свято в Боярці на Київщині

Свято Зіслання Святого Духа має різне значення для різних людей: хтось цього дня вперше приступив до Святого Причастя та свідомо визнав Бога своїм Господом; хтось пізнав Таїнство Миропомазання й отримав дари Святого Духа; для когось це просто ще одна неділя. А для парафіян міста Боярка це особливий день, коли вони відзначають храмове свято.
Про це повідомляє Київсько-Житомирської дієцезія.

20 травня вся парафія Зіслання Святого Духа з міста Боярка разом духовно переживала це визначне свято, святкуючи храмове свято та двадцяту річницю створення спільноти. Невеличка каплиця була переповнена людьми, які прибули на відпустову Месу: парафіянами, гостями з сусідніх спільнот і священиками. Святу Євхаристію очолив єпископ Віталій Кривицький, ординарій Київсько-Житомирської дієцезії, якому співслужили настоятель отець Роман Безшкурий, секретар єпископа отець Матеуш Адамскі та провінціал Ордену Проповідників отець Яцек Дудка. До молитви доєдналися кармеліти отець декан Бенедикт Крок та отець Віталій Козак.

Перед святом жінки готували канапки й солодкий стіл, а чоловіки разом із настоятелем парафії отцем Романом Безшкурим виставляли хоругви й закінчували останні приготування.

Зустрічало єпископа Віталія Кривицького подружжя Кравченків із короваєм на рушнику та щирими словами привітання. Священики, одягнені у вогняно-червоне вбрання, яке символізує Святого Духа, розпочали Пресвяту Євхаристію. У проповіді єпископ Віталій Кривицький навів прості приклади, які дозволили присутнім усвідомити суть свята й те, як його сприйняли апостоли: «От зараз ви всі готувалися до свята Зіслання Святого Духа, усі парафіяни знали, що потрібно робити, що на них чекає, але тоді учні не мали змоги знати, що на них чекає, вони лише вкотре собі повторювали слова Ісуса, що на них зійде Утішитель».

Після Лоретанської літанії до Пресвятої Діви Марії відбулася святкова Євхаристійна процесія навколо храму, після якої молодь парафії подякувала єпископу за присутність і щиру проповідь. Єпископ поблагословив мирян, а парафіяни разом із настоятелем запросили всіх до святкового столу. За частуванням усі мали змогу поспілкуватися. Панувала дружня атмосфера, в якій кожен почувався вільно: хтось робив селфі з єпископом, хтось жартував, хтось просто спілкувався та спільно споживали агапу. Сподіваємося, що кожен пішов із зустрічі з серцем, сповненим Божої благодаті та Святого Духа.

Світлана Голюк

За темою:
Лист єпископа Віталія Кривицького щодо Всеукраїнської ходи на захист прав дітей і сімей
Відпуст у парафії святого Олександра в Києві
Паломництво міністрантів до бердичівського санктуарію

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з України 11:05 Четвер 0 144 Зустріч семінаристів із Апостольський Нунцієм у Ворзелі У переддень урочистості святого Йосифа, Обручника Пресвятої Діви Марії, семінарія у Ворзелі мала честь приймати з візитом Апостольського Нунція в Україні архієпископа Клаудіо Ґуджеротті.