Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа: Сміливість, свобода й терпливість – критерії молитви

Папа: Сміливість, свобода й терпливість – критерії молитви

Сміливість і терпливість – ось риси молитви, яку варто підносити до Бога «вільно, як діти». Роздумам про молитву Папа Франциск присвятив проповідь у каплиці дому святої Марти у четвер, 15 березня 2018 року. Відправною точкою для роздумів стало читання з книги Виходу про розмову Бога з Мойсеєм після віровідступництва народу.
Про це повідомляє Радіо Ватикану.

Пророк намагається відвернути Господа від Його гнівних намірів проти народу, який «полишив славу Живого Бога, щоб поклонятися золотому тельцю». Сповнений відваги, Мойсей «наближається зі своїми аргументами» і нагадує про Богові про все, що Він зробив для Свого народу, виведеного з єгипетської неволі, та нагадує про вірність Авраама та Ісаака.

У цих словак, сказаних віч-на-віч, виразна любов пророка до свого народу. Мойсей не боїться говорити правду, не «вдається до ігрищ підкупу», не поступається перед можливістю «торгувати сумлінням». І це «подобається Богові», бо коли Він «бачить людну, яка молиться, молиться й молиться, просячи про щось, Він зворушується».

«Жодного підкупу. Я – з народом і з Тобою. Це молитва заступництва: молитва, яка аргументує, яка не боїться промовляти у вічі терпливому Господові. У молитві заступництва необхідна терплячість: ми не можемо комусь обіцяти молитися за нього, звести це до проказування одного “Отче наш” і “Богородице Діво” й забути про справу. Ні. Якщо ти сказав, що молитимешся за когось, то мусиш це робити. А для цього потрібна терпливість».

У щоденному житті, на жаль, не бракує випадків, коли керівники готові принести в жертву розпочату справу, аби лишень повернути своє, врятувати власні інтереси. Але Мойсей не піддається цій «логіці підкупу», залишаючись зі своїм народом. Святе Письмо повне прикладів такої постійності: у Новому Завіті це, зокрема, ханаанка чи єрихонський сліпець. «Для молитви заступництва потрібні дві речі: мужність, тобто відвертість, сміливість і терпеливість. Якщо хочу, аби Господь вислухав щось, про що я прошу, то мушу приходити й приходити, стукати до дверей, стукати до Божого серця і стукати до свого серця, бо воно також має бути залучене у справу. Бо якщо моє серце не залучається в цю потребу, з цією людиною, за яку я маю молитися, воно не буде здатне ні до мужності, ні до терпливості», – підкреслив Папа.

«Нехай же Господь дасть нам цю благодать. Благодать молитися перед Богом із почуттям свободи, як діти, молитися наполегливо, терпеливо. А насамперед – молитися, знаючи про те, що розмовляю зі своїм Отцем, а Отець вислухає мене. Нехай же Господь допоможе нам чинити поступ у цій молитві заступництва».

За темою:
Папа: Проказуючи «Отче наш», молимося так, як молився Ісус
Папа політикам: Не миріться з нерівністю – коренем соціальних лих
П’ять років із Папою Франциском