Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа політикам: Не миріться з нерівністю – коренем соціальних лих
11:36 Вівторок 0 479
13-03-2018, 11:36

Папа політикам: Не миріться з нерівністю – коренем соціальних лих

У понеділок, 12 березня 2018 року, Папа Франциск зустрівся з групою політиків із французької провінції Марселя, які на запрошення єпископів своєї місцевості прибули до Рима з паломництвом.
Про це повідомляє Радіо Ватикану.

Понтифік зауважив, що запрошення з боку єпископів свідчить про «пошану Католицької Церкви до політичної праці, коли її надихає бажання створювати сприятливі умови для спільного життя, пошани до відмінностей і уваги до непевних ситуацій і найслабших людей». Адже політична велич виявляється тоді, коли «у важкі хвилини діяти на основі великих принципів, далекоглядно думаючи про спільне добро».

Історія регіону, звідки прибули паломники, підтверджує «багатство різноманітності», яка дає великий потенціал у загальнолюдському, економічному, культурному й релігійному планах. «У такій перспективі цінності свободи, рівності й братерства становлять опору й горизонт для сповнення вашої відповідальності», – наголосив Папа.

«Необхідно заохочувати суспільство до справжньої дискусії щодо загальновизнаних цінностей і орієнтирів. Християни покликані брати участь у такій дискусії разом з вірними всіх релігій і всіма людьми доброї волі, щоб сприяти розвиткові культури зустрічі. Нехай же саме в цьому значенні ваше прагнення служити спільному добру приведе вас до того, щоб робити все можливе задля спорудження мостів між людьми, які перебувають у різних соціальних, економічних, культурних і релігійних умовах, а також між різними поколіннями».

Папа Франциск заохотив марсельських політиків дбати про створення зв’язків між міськими та сільськими середовищами, між світом освіти та світом професійної діяльності, «аби динамізм територій постійно збагачувався». Він вказав на покликання «старатися бути ближніми» для інших, не миритися з проявами соціальної нерівності, «яка є коренем усіх суспільних лих», пропагувати «цілісне екологічне навернення» й не забувати про мігрантів і біженців. «Так можна долучитися до будування більш справедливого, людяного та братерського суспільства», – підсумував він.

За темою:
Папа до Спільноти святого Егідія: Бідні – ваш скарб!
Папа: Бог не спостерігає збоку, а входить у нашу історію, щоб спасати
Папа: Справжній християнин не зупиняється на першій благодаті

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий