Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа: Проказуючи «Отче наш», молимося так, як молився Ісус
15:03 Середа 0 310
14-03-2018, 15:03

Папа: Проказуючи «Отче наш», молимося так, як молився Ісус

Молитва «Отче наш» і ламання євхаристійного хліба стали темою нової катехизи Папи Франциска про Месу, виголошеної на загальній аудієнції в середу, 14 березня 2018 року, на площі святого Петра у Ватикані. «Отче наш», наголосив Понтифік, – це не просто одна з багатьох християнських молитов, а особлива «молитва Божих дітей».
Про це повідомляє Радіо Ватикану.

«Проказуючи “Отче наш”, ми молимося так, як молився Ісус. Це молитва, яку звершував Ісус і навчив її нас, коли учні попросили Його: “Учителю, навчи нас молитися так, як Ти молишся”». Сформовані Його навчанням, ми наважуємося звертатися до Бога «Отче». Як пише святий Павло, ніхто не міг би по-родинному звертатися до Бога «Отче», «не народившись від Бога» і «без спонуки Святого Духа». І про це, за словами Папи, варто замислитися, адже є чимало людей, які проказують «Отче наш», але «не знають, що говорять».

«Хіба якась молитва може краще приготувати нас до сопричастя з Ісусом, ніж та, якої Він нас навчив? Жодна, лише ця». Крім Меси, ми проказуємо її вранці та ввечері, під час утрені та вечірні, й так синівська настанова щодо Бога та братерська щодо ближнього «надають християнську форму нашим дням».

«У Господній молитві, тобто, в молитві “Отче наш”, просимо про “щоденний хліб”, у якому вбачаємо особливе посилання на євхаристійний хліб, якого потребуємо, щоб жити як Божі діти. Просимо також про “відпущення наших провин” і, щоб бути гідними отримати Боже прощення, зобов’язуємося прощати тим, хто скривдив нас». Врешті, просимо про визволення від лукавого, що відділяє нас від Бога й розділяє. Ці прохання «дуже придатні для того, щоб підготувати нас до Святого Причастя». Справді, усе, про що просимо в молитві «Отче наш», продовжується в молитві священика, який каже: «Визволи нас, Господи, від усякого зла і обдаруй наші часи миром». А своєрідною печаттю цього стає обряд миру: спочатку священик призиває Христа та дар Його миру, просячи, аби Він спричинився до зростання Церкви в єдності й мирі, а потім уся спільнота робить особливий жест, адже, «згідно з пересторогою святого Павла, неможливо причащатися з одного хліба, що робить нас одним Тілом у Христі, не визнавши себе примиреними братерською любов’ю. Христовий мир не може вкоренитися в серці, нездатному жити братерством і відновлювати його», – сказав Папа, наголосивши, що мир і здатність прощати «нам дає Господь».

Після знаку миру йде «ламання хліба», яке ще в апостольські часи стало назвою «всього євхаристійного богослужіння». Цей жест, який Ісус звершив під час Тайної Вечері, став «жестом об’явлення», завдяки якому вони розпізнавали Його після воскресіння. Ламання хліба супроводжується прикликанням «Божого Агнця», образ якого говорить про відкуплення. «У євхаристійному хлібі, розламаному за життя світу, молитовна спільнота розпізнає істинного Божого Агнця, тобто Христа Відкупителя, благаючи його: “Помилуй нас … даруй нам мир”». Ці прохання допомагають нам підготуватися до «участі в євхаристійній трапезі, джерелі сопричастя з Богом і ближніми».

За темою:
Папа: Першим християнським вівтарем був Христовий хрест
Віра живиться слуханням – і провадить до таїнства. Слово Папи на загальній аудієнції 14 лютого 2018 року

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з Ватикану 16:32 Середа 0 40 Папа Франциск відвідає Марокко Директор Ватиканського прес-центру повідомив, що Папа Франциск на запрошення Його Величності Короля Мухамеда VI й місцевих єпископів 30 і 31 березня 2019 року побуває з Апостольським візитом у Марокко, де відвідає Рабат і Касабланку. Програму візиту буде оприлюднено пізніше.