Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа: Що означає прийняти Божий дар, яким є Ісус?
15:54 Середа 0 776
27-12-2017, 15:54

Папа: Що означає прийняти Божий дар, яким є Ісус?

«Що означає прийняти Божий дар, яким є Ісус?» – про це розмірковував Папа Франциск разом із учасниками загальної аудієнції, яка в середу, 27 грудня 2017 р., відбулася в залі Павла VI у Ватикані. Своє повчання з цієї нагоди він присвятив значенню Господнього Різдва.
Про це повідомляє Радіо Ватикану.

Як зауважив Святий Отець, різдвяна літургія біблійними читаннями та традиційними піснеспівами дає нам змогу «пережити оте "сьогодні", в якому "народився для нас Спаситель, Христос Господь" (Лк 2, 11)». Це дуже цінний досвід у той час, коли в Європі ми переживаємо своєрідне «виродження», з якого, в ім’я фальшивої пошани до нехристиян, а насправді часто з бажання маргіналізувати віру, усувають будь-які посилання на народження Ісуса.

«Але саме ця подія – це єдине справжнє Різдво! Без Ісуса немає Різдва, є якесь інше свято, але не Різдво. А якщо в центрі перебуває Він, тоді також усе довколишнє, тобто світло, звуки, різні місцеві традиції, зокрема й характерні страви, – все співдіє, щоб творити атмосферу свята з Ісусом у центрі. А коли Його усуваємо, світло гасне й усе стає фальшивим та примарним». За словами Папи, ми покликані, наслідуючи євангельських пастухів, шукати «істинне світло», тобто світло Ісуса, Який, ставши такою, як і ми, людиною, показує Себе з несподіваного боку: народжується від звичайної дівчини, яка приводить Його у світ у стайні. «Світ нічого не зауважив, але ангели в небі, які знають, у чому справа, радіють! Саме так Божий Син показується також й нам: як дар для людства, зануреного в пітьму та в заціпенілість сну».

Сьогодні, за словами Папи, «ми часто стаємо свідками того, як людство віддає перевагу темряві, бо знає, що світло винесе на яв всі дії та думки, які змусять почервоніти чи викличуть докори сумління. І тоді люди обирають залишатися в темряві й не змінювати своїх хибних звичок».

У цьому контексті варто запитати себе: що означає прийняти той Божий дар, яким є Ісус? Він Сам нас навчив, що це – «щоденно ставати безкорисливим даром для тих, кого зустрічаємо на своїй дорозі». І саме тому на Різдво обмінюються подарунками. Адже Ісус – це справжній дар для нас, а ми, «бажаючи стати даром для інших», даруємо подарунки на знак цієї настанови.

Святий Павло писав у Посланні до Тита: «Божа благодать з’явилася спасенна всім людям і навчає нас, щоб ми жили тверезо, праведно і благочестиво в цьому світі». Як підкреслив Папа, Божа благодать «явилася» в Ісусі, Якого Пречиста Діва Марія породила, як і будь-яку дитинку в цьому світі, але Який прийшов не «з землі», а «з неба», тобто від Бога. Через утілення Сина «Бог відкрив нам шлях нового життя, яке ґрунтується не на егоїзмі, а на любові».

«Нарешті, ще один важливий аспект: у Різдві ми можемо побачити, як людську історію, яку рухають уперед могутні цього світу, відвідує Божа історія. І Бог залучає тих, хто, відсунуті на узбіччя суспільства, стають першими адресатами Його дару – дару спасіння, принесеного Ісусом. З незначними та зі зневаженими Ісус встановлює дружбу, яка триває й підтримує надію на краще майбутнє. Цим людям, яких представляли вифлеємські пастухи, "явилося світло велике" (Лк 2, 9-12), яке привело їх безпосередньо до Ісуса, – сказав Святий Отець. – Вони були маргіналізовані, їх вважали підозрілими та зневажали, а все-таки вони стали першими, кому явилася ця новина. Разом із ними в кожній епосі Бог бажає будувати новий світ, такий світ, у якому вже не буде відкинених, зневажених і нужденних».

Підсумовуючи, Папа заохотив слухачів відкрити цими днями серця й уми до цієї благодаті. Різдво спонукає нас стати даром для ближніх, «насамперед тих, які ніколи не зазнали уваги та ніжності». Так, за словами Папи, «Ісус знову приходить, щоб народитися в житті кожного з нас, а через нас – ставати знаком спасіння для найменших та відкинених».

По темі:

Папа: Ісус примирює нас із Богом та одне з одним
«Любий Папо, я дарую тобі малюнок»: виставка дитячих творів у лікарні Дитятка Ісуса
Різдвяне послання «Urbi et orbi» («Місту і світу») Святого Отця Франциска (25 грудня 2017 року)

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий