Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Перереєстрацію релігійних організацій скасовано
12:21 П'ятниця 0 1 039
8-12-2017, 12:21

Перереєстрацію релігійних організацій скасовано

Увечері 7 грудня 2017 року Верховна Рада все-таки проголосувала за зміни до Податкового кодексу України, які скасовують перереєстрацію релігійних організацій і гарантують, що їх буде автоматично внесено до Реєстру неприбуткових установ і організацій.
Як повідомляє Інститут релігійної свободи, щоб увійти до Реєстру неприбуткових установ та організацій, релігійній організації достатньо бути зареєстрованою відповідно до Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації». Змін та додатків до статуту організації вносити не потрібно.

Як і раніше, релігійні організації можуть діяти тільки як неприбуткові, використовуючи свої доходи «виключно для фінансування видатків на утримання такої неприбуткової організації, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених її установчими документами. Доходи неприбуткових релігійних організацій використовуються також для здійснення неприбуткової (добродійної) діяльності, передбаченої законом для релігійних організацій, у тому числі надання гуманітарної допомоги, здійснення благодійної діяльності, милосердя» (ПКУ, 133.4.2).

За статтею 18 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації», «фінансові та майнові пожертвування, як і інші доходи релігійних організацій, не оподатковуються». Проте релігійна організація, яка порушила норму щодо власної неприбутковості, може бути виключена з Реєстру неприбуткових установ та організацій, і вже з наступного після порушення календарного місяця вважатиметься платником податку на прибуток.

По темі:
Депутати пропонують скасувати перереєстрацію релігійних організацій
Парламент розгляне законопроекти з релігійної проблематики
Комітет ВР підтримав скасування нотаріального посвідчення статутів релігійних організацій

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з України 09:12 П'ятниця 0 118 Молитва за єдність християн у Харкові ​​​​18 січня у світі розпочався цьогорічний Тиждень молитов про єдність християн. Вже за традицією, християнські спільноти Харкова з 20 по 25 січня щодня збираються на спільні молебні по черзі у своїх храмах. Темою цього тижня вибрані слова: «Будьмо милосердними» (Діян 28,2). А для роздумів обрано фрагмент з Діянь святих Апостолів 27,18 – 28,10.