Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Комюніке 49-го пленарного засідання Конференції римсько-католицьких єпископів України
23:43 П'ятниця 1 1 494
1-12-2017, 23:43

Комюніке 49-го пленарного засідання Конференції римсько-католицьких єпископів України

1 грудня 2017 р. в Духовній семінарії у Львові – Брюховичах відбулося пленарне засідання Конференції римсько-католицьких єпископів України.
Нарадам передували спільні реколекції єпископів двох обрядів, які відбулись у греко-католицькому реколекційному  осередку в Брюховичах 28–30 листопада. Їх провів професор  Папського східного інституту о. Джермано Морані SJ. Після реколекцій  за участі Апостольського Нунція в Україні архієпископа Клаудіо Ґуджеротті відбулася робоча зустріч єпископів двох обрядів. Було обговорено підготовку до Синоду єпископів у листопаді 2018 року в Римі, присвяченого молоді, та роботу Технічного комітету «Папа для України».
У ході 49 пленарної зустрічі Конференції були обговорені літургійні проблеми, представлені єпископом Яцеком Пилем ОМІ. Єпископи отримали ІІ том лекціонарія в українському перекладі. Відбулось урочисте привітання двох нових молодих єпископів – Віталія Кривицького SDB та Едуарда Кави OFM Conv, яким довірили нові функції в єпископаті. Діяльністю Комісії у справах відносин між Церквою та державою керуватиме єпископ Віталій Кривицький, а Комісії у справах чоловічих і жіночих орденів – єпископ Едуард Кава.
Апостольський Нунцій згадав про стан поточних справ щодо відносин із владою та допомоги переселенцям, яку надає жертвам війни в Україні Апостольська Столиця.
Єпископи ухвалили пастирський лист про родину.
О. Олександр Зелінський OMI отримав призначення на директора Католицького Медіа-Центру в Україні та заступника прес-секретаря римсько-католицького єпископату в Україні.
Єпископ Луцький Віталій Скомаровський запросив єпископів на молитву 8 липня 2018 року в намірі жертв  людської ненависті у Другій світовій війні в 75-ту річницю Волинської трагедії.
Було підписано прийняте спільно з греко-католицькими єпископами України звернення до вірян із закликом до цілодобового молитовного чування і посту за мир і єднання в Україні з 21:00 7 грудня до 21:00 8 грудня 2017 року.
Єпископи з радістю сприйняли оголошення 25 грудня вихідним днем, що дає вірним католикам змогу святкувати Різдво Ісуса Христа.
Наступне, 50-те пленарне засідання Конференції римсько-католицьких єпископів України відбудеться у Львові в березні 2018 року.

Львів,
1 грудня 2017 р.
єп. Віталій Скомаровський – генеральний секретар
єп. Мар’ян Бучек – нотаріус

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
1 комментарій
Олександр Кривенко
Додав Олександр Кривенко
2 грудня 2017 23:50
Слава Ісусу Христу! "Єпископи ухвалили пастирський лист про родину". Як ознайомитись із змістом цього документа? Мир вам! Олександр Кривенко 
Офіційні документи України 16:09 Субота 0 267 Комюніке з 51-го пленарного засідання Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні Від 30 листопада до 1 грудня 2018 року у Вищій духовній семінарії у Брюховичах поблизу Львова тривало 51-ше засідання Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні.