Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Урочистість Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії та молитва за мир в Україні в бердичівському санктуарії
17:08 Понеділок 0 873
11-12-2017, 17:08

Урочистість Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії та молитва за мир в Україні в бердичівському санктуарії

При Всеукраїнському санктуарії Матері Божої Святого Скапулярію в Бердичеві діє парафія Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії, і 8 грудня тут відзначили відпустову урочистість. Під час Літургії вірні молилися також за мир в України, підтримуючи молитовний заклик Церкви.


Урочисту Службу Божу очолив єпископ Київсько-Житомирської дієцезії Віталій Кривицький. Йому співслужили настоятель парафії отець Рафаїл Мишковський OCD, делегат провінціала Краківської провінції Ордену Босих Кармелітів в Україні отець Юзеф Кухарчик OCD, священики з бердичівських парафій і з інших міст. Також був присутній хороший друг санктуарію та парафії отець Іван Цихуляк, настоятель парафії святого священномученика Йосафата Української Греко-Католицької Церкви в Бердичеві.

Перед Месою єпископа Віталія Кривицького привітали парафіяни, отець Рафаїл Мишковський OCD та міський голова Бердичева Василь Мазур.


Єпископ розпочав проповідь такими словами: «На початку Господь чудово створив Усесвіт, він вклав у це Своє серце, Своє вміння і всю любов до людини. Закінчуючи кожен день творіння, Він дивився і казав, що це було добре. І так день за днем Господь робить добре. А якщо Господь про щось сказав, що воно добре, то напевно жодна людина, найбільший експерт не зможе сказати інакше. Кращого і справедливішого експерта, ніж Сам Господь, нам не знайти».

Проповідник згадав про заклик Церкви особливо ревно молитися цього дня про мир в Україні. «Сьогодні, коли Церква закликає нас молитися за мир, згадаймо час, коли в нашій державі був цей мир. Може, не все було гаразд, може, не ті ціни, які нам хотілось би бачити, може, дороги чи щось інше не такі ідеальні, як в інших державах, але ми тішилися миром. Чули у новинах, що немає миру в Африці, Азії, деінде, але це ж не в нас. У нас був спокій, у нас був мир. Але настав час, коли щось сталося в нашій державі – знову, бо в історії деякі речі повторюються, тільки люди не завжди стають мудрішими. У нашу державу прийшла війна. Війна, про яку ми, мешканці Центральної України, можливо, мало говоримо. Щось відбувається десь там на Сході. Але потрібно сказати правду: в нашій державі триває війна. Ми зібралися не для того, щоб тут говорити про політику, бо про неї й так усі говорять. Будемо говорити про речі Божі. Бо чому, власне, прийшла ця війна? Тому що, коли Господь говорив людям, можновладцям, можливо, кожному з нас зокрема: "Не торкайся злого!" – людина взяла і торкнулася. Нічого не станеться, скаже хтось, якщо я, одна людина, торкнуся злого. Нехай усі інші роблять добре, а я один вкраду, я один дам хабаря, я один щось зроблю інакше. Нічого не станеться, нічого не зруйнується. Неправда. Сталося».


Єпископ Віталій Кривицький розповів і про саму Урочистість Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії. «Сьогодні ми святкуємо – це й наші діти скажуть – свято Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії. Святкуємо певний початок. Іще не народився Господь, Ісус прийде свого часу, але Господь вибирає одну особу, якій ангел згодом скаже: "Ти повна благодаті". В інших людях гріх є змалечку, від самого народження. Навіть у Псалмах сказано: "У гріху народила мене мати", – тобто ми приходимо на світ із цим первородним гріхом. А Пресвятій Діві Марії ангел, легат Неба, промовив: "Повна благодаті". Тобто в ній ця благодать повна, без гріха. Він вітає ту людину, яку Господь звільнив від гріха. Церква визнає догмат про Непорочне Зачаття Пресвятої Діви Марії, виходячи з цього Слова Божого. Тоді люди ще не знали, коли народився Ісус… Господь продовжує діло спасіння, даючи життя Пресвятій Богородиці. Далі будуть інші моменти, коли Ісус прийде в цей світ, навчатиме людей, віддасть за нас Своє життя, померши на Хресті, воскресне та переможе саме той гріх, який люди внесли в цей світ».


У проповіді єпископ закликав вірних святкувати, коли Господь перемагає в нашому житті, коли щось відбувається для більшої слави Бога. Він навів два приклади таких перемог – нещодавні постанови Верховної Ради. Першим прикладом стало ухвалення закону про «Запобігання та протидію домашньому насильству», який активно відстоювала Всеукраїнська Рада Церков. Цей закон зберігає формулювання родини без гендерних поправок, шануючи гідність родини як союзу чоловіка й жінки. А друга перемога – це скасування обов’язкової державної перереєстрації статутів релігійних організацій.Наприкінці Літургії вірні проспівали подячний гімн «Тебе, Бога, прославляємо» та помолилися літанію до Матері Божої Святого Скапулярію. На завершення до єпископа Віталія Кривицького звернувся делегат провінціала Краківської провінції Ордену Босих Кармелітів в Україні отець Юзеф Кухарчик OCD. Він нагадав про всіх єпископів, які підтримували санктуарій, і подякував Його Преосвященству за присутність, запросивши його написати гарний новий розділ в історії санктуарію. На що єпископ, звісно, погодився.

Максим Железницький

По темі:
Храмове свято в парафії святого Миколая
Відпуст у парафії св. Йоана Павла ІІ
25-річчя відновлення парафії у Пилатківцях на Тернопільщині

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з України 16:11 Вівторок 0 58 ІІ Екуменічний чемпіонат України з шахів серед духовенства 16 лютого 2019 року в читальній залі ЛДУФК відбувся Другий екуменічний чемпіонат України з шахів серед духовенства. Змагалися 26 учасників – римо-католиків, греко-католиків і протестантів. Представниками Вищої духовної семінарії святого Йосифа у Брюховичах були семінарист Роберто Подольський із першого курсу й семінарист Іван Костецький із пропедевтичного року.