Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожний день. 27 грудня, середа
00:30 Середа 0 603
27-12-2017, 00:30

Літургія на кожний день. 27 грудня, середа

Святого Йоана називаємо апостолом любові. Любов – провідна тема його Євангелія. І в сьогоднішньому фрагменті згадується про те, що Йоан був улюбленим учнем Христа. А Петро, про котрого теж мова, тричі визнає свою любов до Ісуса: «Господи, Ти знаєш, що люблю Тебе». І власне ці два апостоли стали першими свідками Воскресіння. Різні є дороги до Бога. З них любов – найкоротша й найпевніша.

СВ. ЙОАНА, АПОСТОЛА І ЄВАНГЕЛІСТА (біл) Свято

Св. Йоан був улюбленим учнем Господа Ісуса. Він був свідком Преображення Господнього і скорбот на Оливній горі. Помираючи на хресті, Господь Ісус віддав під його опіку свою Матір. Св. Йоан написав три апостольські Послання, книгу Одкровення і Євангеліє. Згідно з обітницею Ісуса, св. Йоан помер природною смертю у глибокій старості. Євангеліє за Йоаном містить у собі глибокий переказ Божих тайн. У Східній Церкві св. Йоана звуть Богословом.


АНТИФОН НА ВХІД

Ось – Йоан, який під час Господньої Вечері спочив на грудях Ісуса Христа; * блаженний апостол, якому були відкриті небесні тайни * і який розповсюдив по усьому світові слова життя.

Мовиться «Слава во вишніх».

КОЛЕКТА
Боже, Ти через святого апостола Йоана від- крив нам таємниці Твого Слова, † вчини, просимо, щоб ми отримали належне розуміння того, * що він неперевершено влив у наші вуха. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, на віки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
1 Йн 1, 1-4
Читання з Першого Послання святого апостола Йоана
Любі! Про те, що було від початку, що ми почули, що побачили на власні очі, що ми оглядали і до чого доторкнулися наші руки, – про Слово життя; і життя з’явилося, і ми побачили, і свідчимо, і сповіщаємо вам вічне життя, яке було в Отця і з’явилося нам. Те, що ми побачили й почули, сповіщаємо й вам, щоб і ви мали спільність з нами. А наша спільність – з Отцем і з Його Сином – Ісусом Христом. І пишемо вам про це, щоб наша радість була повною.    Cлово Боже.

ПСАЛОМ РЕСПОНСОРІЙНИЙ
Пс 97, 1-2. 5-6. 11-12
Праведні серцем, в Господі радійте.

Господь зацарював: хай звеселиться земля! *
Нехай зрадіють численні острови!
Хмара й темрява навколо Нього, *
праведність і справедливість – основа Його престолу.
Гори, наче віск, розтопилися від присутності Господа, *
від обличчя Господа всієї землі.
Небеса сповістили Його правду, *
і всі народи побачили Його славу.
Світло сяє для праведника, *
радість – для праведних серцем.
Радійте, праведні, в Господі, *
славте пам’ять Його святості.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Алілуя, алілуя, алілуя.
Тебе, Боже, хвалимо, ісповідуємо Тебе, Господи.
Тебе вихваляє преславний сонм Апостолів.

ЄВАНГЕЛІЄ
Йн 20, 2-8
† Читання святого Євангелія від Йоана
Першого дня після суботи Марія Магдалина побігла й прибула до Симона-Петра та до другого учня, якого Ісус любив, і каже їм: «Забрали Господа з гробниці й невідомо, де Його поклали!» Тоді вийшов Петро з іншим учнем, і вони пішли до гробниці. Бігли обидва разом, та інший учень побіг швидше за Петра й прибув першим до гробниці. Нахилившись, побачив, що лежить полотно, однак він не ввійшов. Тут прибув слідом за ним і Симон-Петро; він увійшов до гробниці й побачив, що лежить полотно та хустка, яка була на Його голові; вона лежала не з полотном, але згорнена окремо, в іншому місці. Тоді ж увійшов й інший учень, який прибіг першим до гробниці, – і побачив, і повірив.    Cлово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
За заступництвом святого Йоана, апостола і євангеліста Христової любові, з упованням молімося до Господа Бога:
1. Молімося за святу Церкву, її єпископів, священиків та вірних, щоб вони завжди і всюди були вчителями та взірцем любові до Бога й ближнього.
2. Молімося за Святішого Отця, щоб люди навчалися від нього любити Господа, служачи ближньому.
3.  Молімося за народи, що ворогують між собою, щоб вони знайшли шлях мирного розв’язання взаємних непорозумінь.
4.  Молімося за сім’ї, які стоять на порозі розлучення, щоб різдвяні свята відродили у них віру й любов.
5. Молімося за померлих наших братів і сестер, щоб Господь омив їх від усякої плями гріха і благоволив прийняти до свого Царства.
6. Молімося за нас самих, щоб ми у нашому оточенні були апостолами любові та прощення.

Христе, Ти своїм народженням приніс любов на землю; вчини милостиво, щоб вона не згасла у людських серцях, а розгоралася усе сильніше, спалюючи ненависть й байдужість. Котрий живеш і царюєш на віки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Просимо, Господи: освяти ці дари і вчини, † щоб ми з цієї трапези черпали пізнання таємниць вічного Слова, * які Ти з цього самого джерела явив Твоєму апостолу Йоану. Через Христа, Господа нашого.

Префація на Різдво Господнє № 3-5

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ

І Слово стало Тілом, і в нас оселилося. * Від Його повноти всі ми прийняли. (Пор. Йн 1, 14. 16)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Всемогутній Боже, просимо Тебе: нехай Слово, яке стало Тілом і яке проповідував святий апостол Йоан, † завдяки цій тайні, яку ми звершуємо, * завжди в нас перебуває. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий