Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Урочистість Різдва Господнього в кафедральному храмі святої Софії
14:46 Вівторок 0 492
26-12-2017, 14:46

Урочистість Різдва Господнього в кафедральному храмі святої Софії

Святкування Різдва Христового в житомирському кафедральному храмі святої Софії розпочалося 24 грудня Месою Пастирів, яку очолив настоятель храму о. Віктор Маковський. Ця Меса зібрала вірних із усього міста. 
«Від часів Адама ніхто не був людиною так цілковито, як Ти, Всемогутній! У Тобі і ми наново народжуємося. У Тобі повертається нам втрачена людяність. В Тобі божество приходить до нас і стає нашим надбанням. Якими нікчемними здаються наші подарунки порівняно з Твоїм даром!» – сказав о. Віктор Маковський у проповіді.

А 25 грудня о 10 годині, як повідомляє Київсько-Житомирська дієцезія, Месу очолив єпископ Віталій Кривицький у співслужінні з єпископом Яном Пурвінським та зібраними священиками.


Під час проповіді єпископ нагадав про те, що Господь збіднів для нас, щоб ми збагатилися. Це день, коли людина підноситься у своїй гідності, адже через відкуплення Бог звеличив людину. Неосяжний Господь прийшов як Маля, щоб повернути нам гідність. Зустрічаючись з грішниками, які втратили свою гідність, Бог говорить нам, що ми варті більшого. Він захотів наблизитися до людини, яка від Нього віддалилася.

Бог увійшов у наше життя й пережив усе, що й ми. Бог схиляється над людиною: Слово стало тілом, Бог поставив Свій намет між нашим. Він був емігрантом, Він працював фізично та знав тягар праці, Він пережив політичні сутички. Бог знає про наш побут і каже, що ми можемо жити по-іншому. Він нагадує нам сьогодні, що став ближчим, ніж ми сподіваємось. То вклонімось перед Ним як перед Богом Воскреслим, перед Тим, який захотів бути близько нас, закликав єпископ.


Із зібраними католиками розділили святкову радість також протоієрей Віталій Сидорук, протопресвітер Житомирський УГКЦ, єпископ Житомирський і Овручівський Паїсій з УПЦ КП, архієпископ Житомирський і Поліський Володимир УАПЦ та мер міста Сергій Сухомлин, склали найщиріші вітання зі святом.

Єпископ, вітаючи присутніх з Різдвом, побажав довгоочікуваного миру, взаємної любові в родинах і злагоди, закликаючи на всіх Боже Благословення.

По темі:

Урочистість Різдва Господнього в Митрополичій базиліці Львова
Пастирка у Всеукраїнському санктуарії Матері Божої Святого Скапулярію в Бердичеві
Різдвяне послання «Urbi et orbi» («Місту і світу») Святого Отця Франциска (25 грудня 2017 року)

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з України 16:35 Середа 0 76 Домініканське душпастирство в Києві: про досвід особистої зустрічі з Богом Суботнього вечора 13 жовтня в Інституті святого Томи Аквінського учасники домініканського душпастирства говорили про досвід у духовному житті. Отець Ігор Гнюс ОР прочитав доповідь, а опісля відбулася жвава дискусія.