Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожний день. 26 грудня, вівторок
00:15 Вівторок 0 457
26-12-2017, 00:15

Літургія на кожний день. 26 грудня, вівторок

Доля першого християнського мученика, диякона Стефана, є чудовим коментарем до сьогоднішнього Євангелія. Традиційно 26 грудня називаємо другим днем Різдвяних Свят, тому може виникнути здивування з такого різкого контрасту між Народженням Божого Дитяти і страшною смертю Його вірного учня. Але з цього зіставлення двох таких різних літургійних свят проглядає глибока правда християнського буття, котре є наслідуванням Ісуса Христа і котре немислиме без жертви чи самопожертви.

СВ. СТЕФАНА, ПЕРШОМУЧЕНИКА  (черв) Свято

Св. Стефан був одним з семи помічників Апостолів у єрусалимській Церкві. Згідно з Діяннями Апостолів він, “повний благодаті і сили Святого Духа”, проголошував Благу Вість з мудрістю, якій ніхто не міг протистояти. Перший мученик, засвідчуючи своєю смертю правдивість місії Христа і Його вчення, став уособленням ідеалу досконалого наслідування Учителя. Схожість між смертю Господа Ісуса і св. Стефана ра- зюча: лжесвідки; смерть поза містом; Ісус себе віддає Отцеві, Стефан – Ісусові; пробачення катам. Культ святого сягає IV століття. Ім’я святого Стефана згадується у Римському Каноні.

АНТИФОН НА ВХІД
Відчинилися брами неба перед святим Стефаном, * який першим увійшов до числа Мучеників, * і ось – увінчаний, тріумфує в небесах.
Мовиться «Слава во вишніх».

КОЛЕКТА
Дай нам, Господи, наслідувати те, що звер- шуємо, * щоб ми навчилися любити також наших ворогів, * адже ми святкуємо народження того, * хто вмів молитися за свої х гонителів. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, на віки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Діян 6, 8-10; 7, 54-60
Читання з Діянь Апостолів
Степан, сповнений благодаттю і силою, здійснював у народі великі ознаки й чудеса. Та піднялися деякі зі синагоги, що називалася лібертинською, а також з киринейської та олександрійської, і ті, хто з Килікії й Азії, – і сперечалися зі Степаном, але не могли протистояти мудрості й Духові, яким він говорив. Слухаючи це, вони палали гнівом у своїх серцях і скреготали на нього зубами. Але Степан, сповнений Святого Духа, поглянув на небо, побачив славу Божу й Ісуса, який стояв праворуч Бога, і сказав: “Ось я бачу відкриті небеса й Сина Людського, який стоїть праворуч Бога!” Голосно закричавши й затуливши свої вуха, вони одностайно накинулися на нього. І, вивівши за місто, вони почали побивати його камінням. А свідки поклали свій одяг біля ніг юнака, якого звали Савлом. І побивали камінням Степана, а він молився і казав: “Господи Ісусе, прийми дух мій!” Ставши на коліна, він скрикнув голосно: “Господи, не зарахуй їм це за гріх!” І, промовивши це, він упокоївся. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ  ПСАЛОМ
Пс 31, 3вг-4. 6 і 8аб. 16-17
У свої руки прийми мого духа.

Будь для мене скелею, *
притулком, укріпленим домом, – щоби спасти мене.
Бо Ти – моя скеля і моє пристановище, *
тож задля свого Імені Ти поведеш мене й опікуватимешся мною.
У Твої руки передаю свій дух. *
Ти викупив мене, Господи, Боже правди.
Я буду радіти й веселитися Твоєю милістю, *
бо Ти побачив моє приниження.
У свої руки прийми мого духа.
Спаси мене від руки моїх ворогів, *
від моїх гонителів.
Засяй світлом свого обличчя на Твого раба, *
спаси мене у своєму милосерді.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ

Пс 118, 26а і 27а
Алілуя, алілуя, алілуя.
Благословенний Той, хто йде в Ім’я Господнє!
Бог – Господь, Він освітив нас.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 10, 17-22
† Читання святого Євангелія від Матея
У той час Ісус сказав своїм Апостолам: «Стережіться людей, бо видаватимуть вас на суди і по своїх синагогах будуть вас бичувати; поведуть вас заради Мене до володарів і царів для свідчення і їм, і язичникам. Коли ж видаватимуть вас, не журіться, що і як казати: дасться вам в ту хвилину, що казати, бо не ви будете говорити, а Дух Отця вашого, котрий говорить у вас. Брат брата видаватиме на смерть і батько дитину; і повстануть діти проти батьків, і вбиватимуть їх. Вас будуть усі ненавидіти за Моє Ім’я, але хто вистоїть до кінця, той спасеться».   Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Вшановуючи сьогодні святого Стефана, який поклав своє життя за правду про прихід Месії, просімо Господа про силу духа для святої Церкви і для нас особисто:
1. Молімося за святу Церкву, щоб вона відважно проповідувала усьому світові істину про Сина Божого, який став людиною задля нашого спасіння.
2. Молімося за християн у країнах, де ще немає повної релігійної свободи, щоб сам Господь був їхньою силою і підтримкою.
3. Молімося за католиків, щоб вони гідно святкували урочистість Різдва Господнього і не були приводом до гріха для невіруючих людей.
4. Молімося за всіх, хто не може з різних причин відзначати ці свята у храмі, щоб сам Господь дав їм повноту радості.
5. Молімося за наших померлих батьків і дідів, які не зреклися віри у такі важкі часи, щоб Господь винагородив їхню вірність.
6. Молімося за нас самих, щоб ми усім своїм життям відважно проповідували віру в нашого Господа.
Боже, наш всемилостивий Отче, вислухай наші щирі прохання і благоволи обдарувати нас даром істинної віри. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, нехай будуть угодними Тобі дари сьогоднішньої жертви, * з якої славний спомин святого Стефана, мученика, бере свій початок. Через Христа, Господа нашого.

Префація на Різдво Господнє № 3-5

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
І каменували Стефана, який закликав: * “Господи Ісусе, прийми дух мій!” (Діян 7, 59)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Боже, наш Отче, дякуємо Тобі за щедрі дари Твого милосердя, † Ти даєш нам спасіння народженням Твого Сина * і збільшуєш нашу радість святковим спомином першомученика Стефана. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Літургійний зошит 18:12 Субота 0 159 Літургія на кожен день, 9 грудня, неділя (фіол) ІІ Неділя Адвенту
День молитви у намірах тих, хто підтримує Церкву на Сході
Готуйте путь Господню! Таке заохочення в другу Неділю Адвенту нам подає Церква устами пророка Ісаї. Кличе він до кожного з нас, щоб Ісус не йшов крутими стежками до нашого серця, не спотикався за каміння та гріховне сміття. Вчинімо все, щоб дорога для Ісуса до мого серця була короткою та прибраною від гріха. Щоб ми побачили спасіння Господнє.