Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Підопічні релігійної місії «Карітас-Спес Харків». Історії з життя
15:30 Середа 0 1 250
20-12-2017, 15:30

Підопічні релігійної місії «Карітас-Спес Харків». Історії з життя

За даними Міністерства соціальної політики, на Харківщині проживає близько 200 тисяч внутрішньо переміщених осіб. За цим числом стоять живі люди, і всі вони мають свої історії – як втрати, так і надії.  До соціального центру релігійної місії «Карітас-Спес» щодня приходять сотні нужденних. У рамах акції «Папа для України» тут сьогодні пропонують допомогу для ВПО: продуктові ваучери, медикаменти, теплий одяг і взуття. Цей проект дозволив допомогти вже багатьом. Життєві шляхи цих людей різні, але їх єднає спільна біда, яка змінила їхні долі.  
Історіями підопічних місії ділиться сайт акції «Папа для України».

Багатодітна сім’я Грушенцових походить із села Дерсове Тельманівського району Донецької області. Зараз це непідконтрольна Україні територія. 2014 року родина переїхала до Харкова, залишивши напівзруйнований  будинок, господарство, ферму і велику ділянку землі. У сім’ї вже підростало 10 дітей, а після переїзду в Харків Надія Грушенцова народила ще двох. Вагітна, вона мусила зносити всі труднощі поневірянь і пошуку прихистку в новому місті. На невеликий дохід сім’ї дуже складно прожити, тому вона подала документи на отримання статусу «матері-героїні». 

З житлом у Харкові багатодітній родині весь час не щастило. «Тут дуже складно знайти житло, коли є діти. Щойно господарі чули, що ми переселенці й у нас 12 дітей, відразу відмовляли», – розповідає пані Надія. Врешті їм вдалося винайняти недобудований будинок. Тут одна кімната без опалення, немає городу й навіть подвір’я. Сім’я часто згадує рідне село, свіже повітря, молоко та власну городину. Про свої проблеми пані Надія говорить небагато, більше про дітей і їхні успіхи; розповідає, що в дітей хороша школа, а чоловік влаштувався на роботу охоронцем. Але й так зрозуміло, що жити родині складно. 

Ще пані Надія мріє, щоб діти навчалися музики, але наразі возити їх на гуртки нема можливості. «Від інших переселенців я дізналася, що в Харкові діє релігійна Місія "Карітас-Спес", і вирішила туди поїхати. Сумнівалася, чи щось вийде, але коли приїхала, була приємно здивована, як швидко нам надали допомогу. Нам запропонували пройти медичне обстеження, невдовзі виписали кілька продуктових ваучерів, а ще дали теплі куртки і на всю сім’ю зимове взуття. У нас зі взуттям проблема, на дітях воно просто горить… Коли дізналися, що в мене 12 дітей, виписали замість одного продуктового ваучера кілька. То на Новий рік діти вже замовляють солодощі. За умовами програми "Папа для України", продуктовий ваучер дають на певну суму – і, як на мене, це дуже зручно, бо можна вибрати саме те, що тобі потрібно. Завдяки таким програмам я дізналася, що є дуже багато небайдужих людей, і вже дивлюсь у майбутнє з надією», – поділилася пані Надія.  

Світлана Володимирівна Перевалова приїхала до Харкова з прифронтового Торецька також 2014 року. Це місто розташоване поблизу Ясинуватої, його ще називають містом шахтарів. Саме через бойові дії Світлана Перевалова та її чоловік опинились у Харкові. Подалі від війни вивезли 80-річну матір, яка вже 15 років не встає з ліжка через ішемічний інсульт. З облаштуванням у новому місті допомогла молодша дочка, а от з роботою їм щастило менше. Через пенсійний вік їх нікуди не хотіли брати. Врешті чоловік Світлани – досвідчений автослюсар – влаштувався тільки двірником, а їй самій – художньому керівникові палацу культури – так і не вдалося знайти роботу. У грудні 2016 року в чоловіка Світлани лікарі виявили онкологічне захворювання, і тоді родина зіткнулася з тим, що на дві мінімальні пенсії лікуватися неможливо. Тут аби вижити.

«Куди ми тільки не зверталися, і все даремно, але потім дізналися про акцію "Папа для України" і релігійну місію "Карітас-Спес". За їхньою програмою ми отримали дорогі медикаменти для чоловіка, щоб подолати наслідки хіміотерапії, і памперси для мами. Згодом я зацікавилася роботою "Caritas-Spes" і незабаром стала тут волонтеркою, щоб допомагати таким самим переселенцям, як і я. Зараз працюю з незахищеними верствами населення й дуже люблю цю роботу, бо нарешті знайшла своє місце. За рідним містом, де минула значна частина мого життя, звісно, сумую, проте там вже нічого не залишилося, наш дім тепер тут», – розповіла Світлана Перевалова.

Нагадаємо, що з 1 грудня 2017 року в рамах акції «Папа для України» триває другий етап проекту релігійної місії «Карітас-Спес» з надання допомоги внутрішньо переміщеним особам у Харківській області. По інформацію щодо проекту звертайтеся за номером гарячої лінії: ‎(093) 516-35-20

По темі:
У прифронтовому Зайцевому за підтримки акції «Папа для України» відремонтували кімнату для позашкільної роботи
Грецький медичний фонд надасть допомогу 20 тисячам переселенців у Донецькій області
Тисячі сімей з маленькими дітьми отримають допомогу у прифронтових районах Луганської області
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.