Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів України
» » » Дитятко Ісус на гільзах: вертеп у базиліці святого Франциска Ассізького
10:16 Понеділок 0 138
25-12-2017, 10:16

Дитятко Ісус на гільзах: вертеп у базиліці святого Франциска Ассізького

Францисканці з базиліки в італійському Ассізі щороку обирають провокаційну тему для вертепу, щоб нагадати світові про стражденних і скривджених. Цього Різдва Ісусика покладено на 445 гільз – по одній за кожну богопосвячену особу, вбиту за віру з 2000 року.
«Людей миру, людей діалогу вбивають, катують і мучать через те, що вони прагнуть змінити несправедливі суспільні системи», – розповів журналістові Reuters про ідею в основі вертепу отець Енцо Фортунато. Він пояснив, що місцеві ченці щороку обирають певну яскраву тему, яка дозволяє підкреслити потребу миру та підтримки.


Минулоріч, наприклад, вертеп виготовили з каменів умбрійської базиліки святого Бенедикта з Нурсії: її зруйнували землетруси, внаслідок яких загинуло понад 300 осіб. А 2015 року його було зроблено з залишків човна, на якому біженці перебралися через Середземне море. За останні чотири роки в намаганні дістатися Європи померло 14 тисяч осіб.

За темою:
Різдво на площі Святого Петра: ялинка з Польщі та південноіталійський вертеп
Проповідь Святого Отця Франциска на Месі уночі Різдва Христового (24 грудня 2017 року)
Папа Франциск: Різдво – це свідчення Божої близькості та співчуття

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини зі світу 10:38 Субота 0 22 Місіонер поніс вогонь. Олімпійський! «До мене подзвонили з Корейського олімпійського комітету. Я думав, що нарешті хтось помітив моє вміння їздити на велосипеді. Але ж у зимових Олімпійських іграх такої дисципліни нема!» — каже місіонер-облат Вінченцо Бордо ОМІ.