Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Науковці реконструювали обличчя святого Миколая
14:49 Середа 0 802
6-12-2017, 14:49

Науковці реконструювали обличчя святого Миколая

Учені Ліверпульського університету поділилися зі світом тим, що вони називають найреалістичнішим із будь-коли створених портретів святого Миколая – єпископа Мирського, який жив у IV столітті та став прообразом сучасної фігури Санта Клауса (чи, на наших теренах, Діда Мороза).
Як повідомляє CNA, університетські дослідники використали систему реконструкції й інтерактивну 3D-технологію, щоб створити портрет, який було оприлюднено рівно рік тому, на спомин святого Миколая.


Серед виразних рис обличчя святого, реконструйованого за скелетом та історичними матеріалами, – зламаний ніс. Це, втім, не так дивно, адже святий Миколай, який жив у 270–343 роках, був ув'язнений під час переслідування християн Діоклетіаном, а згодом звільнений, коли до влади прийшов Костянтин. Крім того, за легендою, під час Нікейського Собору Миколай був такий обурений єрессю Арія, що аж вдарив його; можливо, жартують журналісти CNA, Арій дав здачі.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини зі світу 16:07 П'ятниця 0 84 Папа: Ідентичність – це належність Папський фонд «Scholas Occurrentes» і єврейська громадська організація «World Ort», що діє у сфері освіти, організували в Аргентині міжрелігійну молодіжну зустріч. Цей з'їзд, уже третій, відбувся від 29 жовтня до 1 листопада 2018 року й зібрав 400 юних учасників із понад 30 країн світу. Папа звернувся до його учасників із посланням, у якому наголосив, що нема ідентичності абстрактної чи виведеної в лабораторії, ідентичність передбачає належність до чогось, що перевищує мене, вимагає відповідей на запитання про власне коріння та культуру свого народу.