Католицький Медіа-Центр Римсько-Католицької Церкви в Україні
» » » Науковці реконструювали обличчя святого Миколая
14:49 Середа 0 392
6-12-2017, 14:49

Науковці реконструювали обличчя святого Миколая

Учені Ліверпульського університету поділилися зі світом тим, що вони називають найреалістичнішим із будь-коли створених портретів святого Миколая – єпископа Мирського, який жив у IV столітті та став прообразом сучасної фігури Санта Клауса (чи, на наших теренах, Діда Мороза).
Як повідомляє CNA, університетські дослідники використали систему реконструкції й інтерактивну 3D-технологію, щоб створити портрет, який було оприлюднено рівно рік тому, на спомин святого Миколая.


Серед виразних рис обличчя святого, реконструйованого за скелетом та історичними матеріалами, – зламаний ніс. Це, втім, не так дивно, адже святий Миколай, який жив у 270–343 роках, був ув'язнений під час переслідування християн Діоклетіаном, а згодом звільнений, коли до влади прийшов Костянтин. Крім того, за легендою, під час Нікейського Собору Миколай був такий обурений єрессю Арія, що аж вдарив його; можливо, жартують журналісти CNA, Арій дав здачі.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини зі світу 12:03 Четвер 0 122 Адвентові традиції Римсько-Католицької Церкви у Святій Землі У Святій Землі відбулися традиційні заходи, пов’язані з початком Адвенту – часу підготовки до Різдва в літургійній традиції Римсько-Католицької Церкви. Ці заходи відбуваються за участі настоятеля Кустодії Святої Землі, францисканської провінції в регіоні, й цього року збігаються зі святкуваннями 800-річчя служіння братів менших на цих теренах.