Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів України
» » » Послання Папи на Всесвітній день хворих 2018: Дивитися на хворих, як на них дивився Господь
11:49 Вівторок 0 212
12-12-2017, 11:49

Послання Папи на Всесвітній день хворих 2018: Дивитися на хворих, як на них дивився Господь

Материнському покликанню Церкви щодо нужденних потребуючих і хворих присвячене послання Папи Франциска на XXVI Всесвітній день хворих, який світ відзначатиме 11 лютого 2018 року.
Про це повідомляє Радіо Ватикану.

Темою Дня хворого Святій Отець вибрав слова, які Господь наш Ісус Христос, розіп’ятий на хресті, звернув до Своєї найсвятішої Матері та святого Йоана – «Mater Ecclesiae» (Мати Церкви): «"Жінко, ось син твій... Ось матір твоя". І від тієї хвилі учень узяв її до себе» (Йн 19, 26-27).

Церква, пише Папа Франциск, покликана служити хворим з вірністю Господові, йдучи за «красномовним прикладом свого Засновника та Вчителя». Ісусові слова, які стали темою Всесвітнього дня хворих 2018, «кидають глибоке світло на таємницю Хреста. Вона – не безнадійна трагедія, а місце, з якого Ісус виявляє Свою славу й залишає Свою останню волю любові, яка стає основним правилом для християнської спільноти та для життя кожного християнина».

Невимовний біль пронизує душу Пречистої Діви Марії, але не паралізує її. Навпаки, Богородиця починає новий шлях самопожертви, розділивши Ісусову турботу про Церкву та все людство.

«Улюблений учень Йоан, – пише далі Папа, – представляє Церкву, месіанський народ. Він має визнати Марію своєю Матір'ю і, визнавши, прийняти Її, бачити в Ній модель учнівства й материнського покликання, яким наділив Її Ісус». Ця Матір любить і породжує дітей, здатних любити згідно з Господніми заповідями.

Святий Йоан, учень, який усе розділив з Ісусом, знає, що Вчитель хоче привести всіх людей до Небесного Отця. Він може засвідчити, що Ісус зустрічав багатьох людей, хворих духом через гордість, а також і хворих тілом. Усім Господь дарував милосердя і прощення, а хворим – фізичне зцілення, знак повноти життя в Царстві Божому. Як і Діва Марія, учні покликані дбати одне про одного, але не тільки: вони знають, що «серце Ісуса відкрите для всіх без винятку». Усім необхідно звіщати Євангеліє Царства, і християни покликані нести милосердну любов нужденним тому, що вони – теж люди, діти Божі.

Материнське покликання Церкви стосовно нужденних і хворих протягом двох тисячоліть її історії втілювалося через численні ініціативи, спрямовані на користь хворих. Історію цієї праці не можна забувати, вона досі триває в усьому світі. У країнах із розвиненою системою охорони здоров'я, зазначає Папа Франциск, важко переоцінити роботу католицьких згромаджень, дієцезій і медичних установ, які ставлять у центрі людську особистість і провадять наукові дослідження, шануючи життя та християнські моральні цінності. А там, де охорона здоров'я недостатня або й відсутня, Католицька Церква старається зробити все можливе для медичного обслуговування, для викорінення дитячої смертності та боротьби з поширеними хворобами. Повсюди Церква виступає як «польовий госпіталь», а в деінде у світі лише місійні та дієцезальні лікарні забезпечують людям необхідну медичну допомогу.

У Посланні на день хворого Понтифік згадує довгу історію служіння Церкви хворим і закликає вдивлятись у минуле, щоб збагатитися в сьогоденні. Пам'ять про церковну спадщину служіння хворим допоможе краще спланувати майбутнє.

«Ісус, – пише Папа Франциск, – залишив Церкві Свою владу зцілювати. Цьому дару відповідає завдання Церкви, яка покликана дивитися на хворих з тими ніжністю та співчуттям, з якими на них дивиться Господь. Пастирська опіка у сфері охорони здоров'я – невід'ємне й суттєве завдання Церкви, яке необхідно виконувати з оновленим запалом, не забуваючи при цьому про численні сім'ї, які піклуються про своїх хворих дітей, батьків і родичів». Сімейний догляд за хворими – це «надзвичайне свідчення любові до людини», і його треба підтримувати відповідними соціальними заходами й належним визнанням. Папа Франциск підкреслює, що всі – лікарі та медсестри, священики, богопосвячені особи, волонтери й сім'ї, усі, хто доглядає за хворими, – беруть участь у церковній місії служіння хворим і несуть спільну відповідальність, яка збільшує цінність щоденного служіння кожного зокрема.

Закінчуючи лист із нагоди Всесвітнього дня хворого 2018, Святий Отець звернувся до Пресвятої Богородиці, Матері ніжності, ввіряючи Їй усіх хворих тілом і духом, щоб Вона підтримала їх у надії та допомогла нам бути чуйними на потреби хворих; щоб допомогла хворим пережити страждання в єдності з Ісусом та сприяла тим, хто про них піклується.

По темі:

Папа: Нарікання та образи заважають прийняти Господню розраду
Заклики Папи щодо ядерного роззброєння та кліматичних змін
Папа: Очікування Господнього приходу має бути радісне

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з Ватикану 09:24 Понеділок 0 137 Кардинал П’єтро Паролін серед лауреатів Відзнаки блаженного Омеляна Ковча Державний секретар Апостольської Столиці Кардинал П’єтро Паролін серед цьогорічних лауреатів Відзнаки блаженного священномученика  Омеляна Ковча. Про це повідомила Католицька інформаційна агенція Польщі (KAI). Відзнаку вручить Глава УГКЦ, блаженніший верховний архієпископ Святослав Шевчук разом із членами Комітету з вшанування блаженного священномученика Омеляна Ковча 27 січня у прокатедральному соборі Святої Софії в Римі. Відзнакою нагороджують за внесок у справі міжнаціонального, міжконфесійного та міжрелігійного діалогу, плекання толерантності та взаєморозуміння в суспільстві, популяризації соціально корисної та благодійної діяльності й за особистий життєвий приклад жертовності й гуманізму.