Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів України
» » » Папа Франциск: Бог не лише суворий Батько, а й ніжний Тато
15:51 Четвер 0 142
14-12-2017, 15:51

Папа Франциск: Бог не лише суворий Батько, а й ніжний Тато

Центральною темою проповіді Папи Франциска під час Меси в каплиці дому святої Марти у четвер, 14 грудня 2017 р., була Божа ніжність. До роздумів про неї Святого Отця спонукали уривки зі старозавітної книги пророка Ісаї та з псалма, прочитаного під час богослужіння: «І Його милосердя над усіма Його ділами».
Про це повідомляє Радіо Ватикану.

Понтифік наголосив на словах пророка Ісаї, що показує нам Бога як дбайливого Батька, Який заспокоює Свою дитину: «Не бійся, Я тобі допомагаю». «Бог неначе прагне заспівати нам колискову, – мовив далі Папа, – наш Бог здатен на це. Він ніжний, Він водночас є батьком і матір’ю. Безліч разів Він казав: "Навіть, якщо мати забуде свою дитину, Я тебе не забуду". Господь бажає, щоби ми мали довіру до Нього й не боялися звернутися словами "Отче, Таточку"».

Далі Вселенський Архієрей пригадав, що інколи Господь карає, проте також повертається до нас і рятує. Великий Бог стає малим, але не припиняє бути великим. У цій діалектиці «великий-малий» можемо спостерігати Божу ніжність. За словами Єпископа Рима, свято Різдва, до якого готуємось, допомагає зрозуміти цю істину. Адже Він, великий Бог, стає маленькою дитиною в яслах.

«Та де особливим чином проявляється Божа ніжність?» – на це запитання Святий Отець відповідає, що Бог не лише нам допомагає, а й дає обітниці радості, великого врожаю, щоби ми могли прямувати вперед. Він – не лише суворий та справедливий Батько, а й ніжний та милосердний Тато. Тому кожному з нас потрібно спитати себе: «Чи здатен я розмовляти з Господом, як із ніжним Татусем, чи маю страх перед Ним?» А місце, де в особливим чином проявляється Божа ніжність, це наші рани, які Господь зцілює Своїми.

За темою:
Папа: Пошана до гідності людини – це запорука цілісного розвитку
Папа: Захистімо особливості латиноамериканських народів
Папа: Ми потребуємо щонедільної зустрічі з Господом на Євхаристії

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з Ватикану 09:24 Понеділок 0 137 Кардинал П’єтро Паролін серед лауреатів Відзнаки блаженного Омеляна Ковча Державний секретар Апостольської Столиці Кардинал П’єтро Паролін серед цьогорічних лауреатів Відзнаки блаженного священномученика  Омеляна Ковча. Про це повідомила Католицька інформаційна агенція Польщі (KAI). Відзнаку вручить Глава УГКЦ, блаженніший верховний архієпископ Святослав Шевчук разом із членами Комітету з вшанування блаженного священномученика Омеляна Ковча 27 січня у прокатедральному соборі Святої Софії в Римі. Відзнакою нагороджують за внесок у справі міжнаціонального, міжконфесійного та міжрелігійного діалогу, плекання толерантності та взаєморозуміння в суспільстві, популяризації соціально корисної та благодійної діяльності й за особистий життєвий приклад жертовності й гуманізму.