Католицький Медіа-Центр Римсько-Католицької Церкви в Україні
» » » Вийшов документальний фільм про Слугу Божого о. Людвіка Вродарчика ОМІ
09:20 Вівторок 0 299
5-12-2017, 09:20

Вийшов документальний фільм про Слугу Божого о. Людвіка Вродарчика ОМІ

1 грудня 2017 року в центрі культури «Каролінка» в місті Радзьонкув (Польща) відбулася прем'єра документального фільму під назвою «З Радзьонкова на вівтарі» про Слугу Божого отця Людвіка Вродарчика ОМІ, мученика за примирення на Волині.

Про це повідомляє сайт уряду міста.

Перед показом фільму була відправлена Свята Меса в намірах беатифікації отця Людвіка.


Після фільму гості могли побачити виставку, яку приготувала Марія Келар-Чапла. Кульмінаційним пунктом стало відкриття образу авторства Ельжбети Кулей.Отець Людвік Вродарчик народився 25 серпня 1907 р. у Радзіонкуві (Верхня Сілезія) в багатодітній релігійній родині. Його батько, шахтар, тримав також сільське господарство. У чотирнадцять років Людвік вступив до Нижчої духовної семінарії Місіонерів Облатів Непорочної Марії у м. Кротошині. 10 серпня 1927 р. він склав перші чернечі обітниці в монастирі Згромадження в с. Марковіце. Згодом розпочав навчання у Вищій духовній семінарії в с. Обра, де 10 червня 1933 р. був висвячений на священика. Так почався священицький і місійний шлях отця Людвіка.

Після свячень він потрапив до с. Кодня над Бугом, де став вікарієм парафії, економом монастиря і вчителем релігії в місцевій школі. У серпні 1936 р. був переведений до Марковіц, а через три роки – на Волинь. У подорожі на схід отця Людвіка супроводжував іще один облат – брат Кароль Дзємба. Наприкінці серпня 1939 р. парафія, до якої тоді належали три села: Боровські Будки, Довгань і Окопи, оплесками зустріла нового настоятеля. Це було перше місце праці і служіння того ще 32-літнього місіонера-ченця.

У складні часи Другої світової війни на тлі ворожнечі й ненависті окопівський настоятель робив усе, щоб уникнути пролиття крові. Він працював не тільки як душпастир, а й намагався покращити напружені польсько-українські стосунки. Від самісінького прибуття до Окопів він застосовував свої медичні знання, надаючи допомогу усім стражденним, незалежно від національної приналежності. 6 грудня 1943 р. переслідувачі побили його та забрали з собою. Після знущань і катування 8 грудня отця Людвіка вбили.

У середу, 11 травня 2016 р., в Луцькому кафедральному соборі було відкрито беатифікаційний процес отця Людвіка. Це час, коли Церква за допомогою спеціальної процедури придивляється до життя кандидата, аби підтвердити, що ця особа – справді приклад для вірних.

Ось як згадував про отця Людвіка отець Антоній Хоміцький:
Охоче ділюся всім, що стосується особи цього праведного священика і мученика. Отця Людвіка
я знав, бо він був моїм сусідом, а ближче ми познайомились на парафіяльному відпусті в Окопах в урочистість Народження святого Йоана Хрестителя 24 червня 1943 року.
Пізніше не раз відвідували один одного. Між нашими парафіями було 40 кілометрів. Я пам'ятаю його як дуже добру, скромну й тиху людину. Проте він був багатий духом, випромінював якусь силу і святість життя. Хоч і не мав великого ораторського дару, він цілковито здобував серця слухачів на реколекціях, які в мене проголошував. Люди линули до отця Людвіка, і до сповіді до нього стояли черги. Вірні ніби відчували його духовні цінності. Коли праця на цих теренах стала небезпечніша, отець Людвік Вродарчик приїздив до мене по пораду – тікати чи залишитися. Я гадав, що на таку праведну людину, як він, ніхто не заміриться, тож порадив йому, на жаль, залишитися на парафії. Через це досі відчуваю свою відповідальність за його мученицьку смерть.

(Мурафа, 10 серпня 1989 р.)


Молитва за заступництвом о. Людвіка Вродарчика ОМІ
Господи і Боже наш, будь прославлений у своєму священикові Людвіку, місіонері, вірному синові Непорочної Марії. Будь прославлений за його пророчу віру, за його переконаність у силу молитви і за його священицьку ревність, з якою служив справі Твоєї любові. Будь прославлений за те, що Твоїм словом милосердя і поєднання невтомно долав будь-які кордони поміж людьми, щоб усі, а особливо бідні та стражденні, були одно у прославленні Тебе. Будь прославлений за дар мужності, з якою прийняв мученицьку смерть, не прагнучи зберегти життя будь-якою ціною, але віддаючи його в руки людської злості у відкуп за Твоїх розпорошених дітей. Отче Милосердя, зглянься на свого слугу, отця Людвіка, і заради вишньої слави Твоєї через виявлення його святості вділи мені благодать, про котру прошу Тебе через Ісуса Христа, Твого Сина. Амінь.
Отче наш.... Радуйся, Марія..., Слава Отцю...


Дорогі брати і сестри!
Про всі випадки отримання благодатей за посередництвом о. Людвіка Вродарчика ОМІ просимо сповіщати на адресу:
Місіонери Облати Непорочної Марії
вул. Каштанова, 22А
08704 м. Обухів
Київська обл.
Тел. (04572) 71 948
www.omi.org.ua

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини зі світу 12:03 Четвер 0 123 Адвентові традиції Римсько-Католицької Церкви у Святій Землі У Святій Землі відбулися традиційні заходи, пов’язані з початком Адвенту – часу підготовки до Різдва в літургійній традиції Римсько-Католицької Церкви. Ці заходи відбуваються за участі настоятеля Кустодії Святої Землі, францисканської провінції в регіоні, й цього року збігаються зі святкуваннями 800-річчя служіння братів менших на цих теренах.