Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів України
» » » Літургія на кожний день. 29 грудня, п'ятниця
00:30 П'ятниця 0 127
29-12-2017, 00:30

Літургія на кожний день. 29 грудня, п'ятниця

(біл) П’ятий день октави Різдва Господнього

«Очі Мої побачили Твоє спасіння!» Різдвяний період є особливо важливим для нас, коли кожен може побачити в Ісусі Спасителя світу, як пастухи, мудреці або старець Симеон та пророчиця Анна. Але можемо також не розпізнати Спасителя, як цар Ірод, або інші мешканці країни. Нехай наші очі побачать спасіння!

Або (черв) довільний спомин св. ТОМИ БЕКЕТА, єпископа  і мученика (без повного відзначення)
 
Св. Тома Бекет народився в 1118 році у Лондоні. Виховувався у Лондоні та Парижі. У 1155 році став канцлером англійського короля Генріха ІІ, а в 1162-му – архієпископом Кентербері. Як архієпископ повинен був захищати права Церкви від домагань короля. Прихильники короля вбили його 29 грудня 1170 року в кафедральному соборі. Його останніми словами були: “Як Христовий священик, я охоче вмираю за Церкву”.

АНТИФОН НА ВХІД

Бог бо так полюбив світ, * що Сина свого Єдинородного дав, * щоб кожен, хто вірує в Нього, не загинув, * а жив життям вічним. (Йн 3, 16)

Мовиться «Слава во вишніх».

КОЛЕКТА

Всемогутній та незримий Боже, Ти розсіяв тем- ряву світу пришестям Твого світла; † зверни на нас свій ясний погляд, * щоб ми гідно прославляли дивовижну тайну Різдва Твого Єдинородного Сина. Котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, на віки вічні.
Або:
Боже, завдяки Твої й благодаті святий єпископ Тома великодушно віддав життя за справедливість; † вчини, щоб ми за його заступництвом зреклися заради Христа свого земного життя, * щоб знайти Його в небі. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, на віки ві чні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
1 Йн 2, 3-11
Читання з Першого послання святого апостола Йоана.
Улюблені! З того дізнаємося, що ми Ісуса пізнали, якщо зберігаємо Його заповіді. Хто каже: «Я пізнав Його», а заповідей Його не дотримується, той неправдомовець, і в ньому немає правди. А хто дотримується Його слова, в тому Божа любов справді є досконалою. З цього пізнаємо, що ми в Ньому. Хто каже, що в Ньому перебуває, той має поводитися так само, як Він поводився. Любі, не нову заповідь пишу вам, але заповідь давню, яку ви мали від початку. Давня заповідь – це слово, яке ви чули. Проте я вам пишу нову заповідь, яка є істинною в Ньому і у вас, бо темрява минає, і вже сяє істинне світло. Хто каже, що він перебуває у світлі, а ненавидить свого брата, той ще досі в темряві. Хто любить свого брата, той перебуває у світлі й у ньому немає нагоди для падіння. А хто ненавидить свого брата, той – у темряві, він ходить у пітьмі й не знає, куди йде, бо темрява осліпила його очі. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 96, 1-2а. 2б-3. 5б-6
Земля і небо хай розвеселяться.

Заспівайте Господу нову пісню! *
Співай Господу, вся земле!
Співайте Господу, *
Його Ім’я благословляйте.
День у день сповіщайте про Його спасіння. *
Звістіть між язичниками Його славу,
серед усіх народів – *
Його діла дивовижні.
Господь сотворив небо, *
перед Його обличчям – величність і прекрасність,
а в Його святині – *
краса і могутність.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пор. Лк 2, 32
Алілуя, алілуя, алілуя.
Ось Той, хто для язичників є Світлом,
і славою для Ізраїля, Твого народу.

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 2, 22-35
† Читання святого Євангелія від Луки.
Коли, згідно із Законом Мойсея, виповнилися дні їхнього очищення, то Ісусові батьки принесли Його до Єрусалима, щоби поставити перед Господом, як то записано в Господньому Законі: «Кожне немовля чоловічої статі, яке відкриває материнську утробу, святе для Господа назване буде». І щоб скласти жертву, згідно зі сказаним у Законі Господнім, – одну пару горлиць або двоє голубенят. І ось в Єрусалимі був один чоловік на ім’я Симеон, муж праведний й богобоязний, який очікував утіхи Ізраїля, і Святий Дух був на ньому. І було йому об’явлено Духом Святим, що він не побачить смерті, перш ніж побачить Помазаника Господнього. І прийшов він у Духові до храму. Коли батьки внесли Немовля Ісуса, щоби зробити з Ним за законним звичаєм, він узяв Його в обійми, і благословив Бога, кажучи: «Нині відпускаєш свого слугу, Владико, згідно зі своїм словом, у мирі, бо мої очі побачили Твоє спасіння, яке Ти приготовив перед обличчям усіх народів: Світло для об’явлення язичникам і славу Твого народу – Ізраїля!» І Його батько та мати дивувалися усьому тому, що говорилося про Нього. А Симеон поблагословив їх і сказав Марії, Його матері: «Ось, Цей поставлений на руїну і на повстання багатьох в Ізраїлі та як знак, якому будуть противитись; і тобі самій меч прошиє душу, щоб відкрилися задуми багатьох сердець!» Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ

Зустрічаючись з Христом у Церкві, ми уподібнюємось до Симеона, який зустрів Христа, принесеного Марією у єрусалимський храм; зі смиренням Його просімо:
1. Молімося за святу Церкву, щоб вона завдяки ревному служінню своїх священиків допомагала людям зустрітися з Христом.
2. Молімося за Святішого Отця, щоб його аудієнції та апостольські подорожі допомогли людям наблизитися до Ісуса Христа.
3. Молімося за керівників держав, щоб вони не перешкоджали релігійному життю своїх громадян.
4. Молімося за батьків, щоб вони змалку навчали своїх дітей істин віри.
5. Молімося за невиліковно хворих і вмираючих наших братів та сестер, щоб вони, укріплені зустрічами з Христом в молитві і святих таїнствах, з радістю в душі очікували зустрічі з Ним у вічності.
6. Молімося за нас самих, щоб ми вміли якнайплідніше переживати наші щоденні зустрічі з Христом.

Господи Ісусе, Ти був принесений Марією, Твоєю Матір’ю, до храму Отця, уділи нам за її заступництвом благодаті радісної зустрічі з Тобою у небесній славі. Котрий живеш і царюєш на віки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ

Прийми, Господи, наші приношення, завдяки яким звершується преславний обмін дарами, † щоб ми, приносячи Тобі те, що Ти нам дарував, * удостоїлися отримати Тебе самого. Через Христа, Господа нашого.

Префація на Різдво Господнє № 3-5

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Завдяки сердечній милості нашого Бога * навідав нас Схід з висоти. (Пор. Лк 1, 78)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Просимо Тебе, Всемогутній Боже: † вчини, щоб сила святих тайн * безустанно під- тримувала наше життя. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий