Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Спільнота святого Егідія зібрала на святкові обіди понад 200 тисяч нужденних
11:13 Четвер 0 780
28-12-2017, 11:13

Спільнота святого Егідія зібрала на святкові обіди понад 200 тисяч нужденних

Різдвяний обід із бідними вже став традицією Спільноти святого Егідія. А починалося все ще 1982 року, коли Спільнота зібрала навколо святкового столу невеличку групу вбогих у римській базиліці Санта Марія ін Трастевере. Це були самотні люди похилого віку, яких члени Спільноти добре знали, і деякі бездомні, які жили на вулицях Рима.
Про це повідомляє Радіо Ватикану.

Відтоді проминуло 35 років, і щоразу різдвяний стіл дедалі більшав. З римського району Трастевере ця традиція поширилася на всі країни, де діє Спільнота святого Егідія, зокрема й на Україну.

Цього року в Італії в різдвяних обідах узяли участь понад 60 тисяч осіб, а ще понад 200 тисяч мали змогу сісти за різдвяний стіл у 70 країнах світу. Усі запрошені – це друзі Спільноти святого Егідія: саме так її члени називають убогих, бездомних, самотніх людей похилого віку, мігрантів і біженців, в’язнів і дітей вулиці. Спільнота організовує різдвяні обіди і для ув’язнених: цього року в Італії влаштували святкові обіди у 55 в’язницях, у яких взяли участь 5500 осіб.

Такі обіди, організовані завдяки підтримці благодійників Спільноти, – це послання миру й солідарності всупереч поділам і байдужості. Завдяки їм виявляється щедрість багатьох людей, їхнє бажання допомагати слабшим, аби будувати людяніший світ, більш придатний для життя.

Спільнота святого Егідія збирає друзів на Різдво, бо в центрі життя її членів стоїть Євангеліє. І саме на Різдво, коли в усьому світі родини гуртуються навколо столу, Спільнота святкує з убогими. У день, коли Ісус народився в бідній сім'ї для спасіння світу, вона бажає об’єднати усіх в одну велику родину, де кожен може почуватися як удома: це найкращий образ, який красномовно пояснює особливе ставлення Спільноти до людей, особливо до вбогих.

Напередодні Різдва, 22 грудня 2017 р., Папа Франциск прийняв на приватній аудієнції засновника Спільноти святого Егідія професора Андреа Ріккарді. У контексті підготовки до святкування п’ятдесятиріччя Спільноти вони обговорили теми прийняття й інтеграції мігрантів і біженців, звертаючи особливу увагу на питання гуманітарних коридорів, які тепер виникають не тільки в Італії, а й у всій Європі. Були заторкнуті також інші теми, які стосуються діяльності Спільноти на різних континентах, зокрема розбудови миру, турботи про бідних та тих, хто живе на периферії.

По темі:

«Порятунок одної людини – це вже порятунок цілого світу»: Всесвітній день убогих у Києві
19 листопада відзначатиметься перший в історії Всесвітній день бідних

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини зі світу 15:10 Понеділок 0 85 Папа: Економіка важлива, але здоров’я людей на першому місці Святіший Отець надіслав листа голові Панамериканського Комітету Суддів за соціальні права, високо цінуючи рішення урядів, які поставили на перше місце дбання про здоров’я людей.