Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Бенедикт XVI про кардинала Мюллера: захисник традиції в дусі Папи Франциска
10:25 Четвер 0 337
28-12-2017, 10:25

Бенедикт XVI про кардинала Мюллера: захисник традиції в дусі Папи Франциска

«Священик, а тим більше, єпископ і кардинал, ніколи не виходить просто на пенсію», – написав Папа-емерит Бенедикт XVI у вітальному слові кардиналові Ґерхардові Мюллеру, вислуженому префектові Конгрегації віровчення, яким розпочинається книжка «Триєдиний Бог. Християнська віра у світській епосі», видана до 70-річчя кардинала Мюллера та 40-річчя його священства.
Радіо Ватикану повідомляє, що до створення 700-сторінкового німецькомовного тому доклалися кардинали Райгард Маркс, очільник німецької Конференції єпископів, Анджело Скола, архієпископ-емерит Міланський, Курт Кох, Голова Папської Ради сприяння єдності між християнами, а також куріяльні архиєпископи, між якими – наступник ювіляра архієпископ Луїс Ладарія.

Бенедикт XVI нагадує, що ще блаженний Павло VI постановив призначати на високі посади в курії лише на 5 років. Але, за його словами, навіть не виконуючи особливих завдань, кардинал Мюллер і надалі «служить утвердженню віри» як священик і богослов.

У цьому контексті Папа-емерит нагадав про значущість служіння, яке свого часу вони обоє виконували, – префекта Конгрегації віровчення. Мудрість, потрібна для цього служіння, полягає не лише в компетентності в питаннях віровчення, а й у визнанні меж богословського пізнання. І кардинал Мюллер, пише Бенедикт XVI, її виявляв.

«Ти захищав ясні традиції віри, але в дусі Папи Франциска старався збагнути, як ними можна жити в сьогоденні», – закінчив вітальне слово Бенедикт XVI.

По темі:

Папа Франциск вручив цьогорічні «Премії Рацінґера»
Послання Папи-емерита Бенедикта XVI на симпозіум про святого Бонавентуру
@Pontifex. П’ять років євангелізації через Twitter

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з Ватикану 13:45 Неділя 0 109 Папа Франциск: Спів – це мова, яка веде до спільності сердець Музика та спів – це мова, якою у свідченні Євангелія можна досягти сердець усіх людей, навіть тих, які далекі від Церкви та віри. Думками про це Папа Франциск поділився з членами асоціації «Вихованці неба» – молодіжною організацією, що від 1968 року звіщає Євангеліє за допомогою музики та співу, організовуючи концерти по всій Італії та Європі. Його Святість зустрівся з ними в контексті 50-річчя від заснування та 10-річчя з дня відходу до вічності засновника – отця Джузеппе Аріоне SJ.