Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів України
» » » Храмове свято в парафії святого Миколая
19:15 Субота 0 832
9-12-2017, 19:15

Храмове свято в парафії святого Миколая

9 грудня 2017 року у храмі святого Миколая відбувся відпуст, присвячений покровителеві Парафії. Святкову Урочистість в намірах за всю парафію та про повернення Храму вірянам, очолив ординарій Києво- Житомирської дієцезії єпископ Віталій Кривицький.
З ним співслужити о. Віталій Безшкурий канцлер Києво- Житомирської дієцезії,  бр. Блажей Суска OFMCap настоятель Кустодії Ордену Братів Менших Капуцинів в Україні, о. Андрій Рак ОМІ настоятель парафії, священики, які прибули на свято, а також, які служать в парафії св. Миколая. 
На початку Служби Божої до всіх присутніх звернувся настоятель парафії отець Андрій, який підкреслив, що цього дня вірні особливо благають Бога про повернення храму та сподіваються, що колись його все-таки передадуть парафіяльній Спільноті.

Проповідь виголосив Його Преосвященство єпископ Віталій Кривицький, який звернув увагу на три помилки, яких припускається більшість із нас.
Перша полягає в тому, що часто ми лише чекаємо «святого Миколая», який має нам приносити подарунки, і забуваємо, що християнство – не про це. Що насамперед треба запитати себе: що я можу зробити? Чим я можу бути корисний? Що я можу дати? Треба замінити «дай» на «віддаю», «я хочу» – на «я можу».
Друга помилка в тому, що пошуки спокою роблять нас «сонними християнами», які пливуть за течією і не докладають зусиль для розвитку своєї віри. Єпископ нагадав, що «шлях угору ніколи не буває простий»: якщо нам занадто легко, це означає, що ми робимо щось не так.
Нарешті, третя помилка – можливо, найпоширеніша – полягає в тому, що ми вважаємо, наче в нас багато часу. Більшість із нас відкладає віру «на чорний день», кудись туди, подалі. Хоча християнство – це вірити саме тут і зараз; робити спроби, падати і підводитися.

Завершуючи проповідь словами Господа: «То ж будьте досконалі, як Отець ваш Небесний досконалий» (Мт. 5,48), він заохочував, щоб ми всі стали апостолами Бога, щоб це були не тільки єпископи, священики чи монахині , що присвячують своє життя Господу, а кожен з нас проповідував Царство Небесне. Після благословіння священники, богопосвячені особи та всі присутні вшанували мощі святого Миколая.

На завершення Урочистості всіх парафіян і гостей запросили на святкову агапу. Гостинці, сердечні розмови та просто тепла атмосфера – так закінчилося святкування відпусту в парафії святого Миколая в Києві.

Текст
Марія-Тереза Шибанова
Галина Богославец
Фото
с. Алексія Карпусь SCM
Більше фото:  https://photos.app.goo.gl/jsE1JcF69fq4Pk9I3

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з України 16:28 Субота 0 70 Мешканцям «гарячих точок» Маріупольського напрямку доставлені паливні брикети Цими днями до сіл Павлопіль, Піщевик, Черненко та Чермалик, які знаходяться впритул до лінії фронту на Маріупольському напрямку, Християнська служба порятунку доставила паливні брикети. Проект реалізовується за фінансування акції «Папа для України».