Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа Франциск: Різдво – це свідчення Божої близькості та співчуття
10:21 П'ятниця 0 1 118
8-12-2017, 10:21

Папа Франциск: Різдво – це свідчення Божої близькості та співчуття

«Нехай же Господнє Різдво стане нагодою для того, щоб бути уважнішими до потреб убогих і тих, хто, подібно до Ісуса, не знаходить нікого, хто їх прийняв би», – побажав Папа Франциск, зустрічаючись у четвер, 7 грудня 2017 р., із делегаціями від інституцій та місцевостей, причетних до цьогорічних різдвяного вертепу та ялинки на площі Святого Петра.
Як уже повідомляло Радіо Ватикану, ялинку цього року привезли із північнопольської дієцезії Елку, а вертеп пожертвувало територіальне абатство Монтеверджіне з півдня Італії. Про прикраси для ялинки, як і попередніми роками, подбали онкохворі діти, які разом з батьками беруть участь у програмі рекреативної терапії; цьогоріч до них приєдналися також діти з центральноіталійських регіонів, постраждалих від землетрусів.

Уранці 7 грудня Святий Отець прийняв на спеціальній аудієнції делегації з Польщі й італійського регіону Кампанії, а також представників дітей-митців. Увечері вони взяли участь в інавгураційній церемонії на площі святого Петра.

«Щороку різдвяні вертеп і ялинка промовляють до нас своєю символічною мовою. Вони роблять більш видимим те, що приходить із досвідом народження Божого Сина. Вони є знаками співчуття Небесного Отця, Його участі в нашому житті та близькості до людства, яке відчуває, що не покинуте серед ночі історії, але відвідане й супроводжуване у труднощах», – сказав Папа.

«Ялинка, здіймаючись догори, спонукає нас тягтися до "вишніх дарів", підноситися над мрякою, щоб досвідчити, як прекрасно й радісно бути зануреними у Христове світло. У простоті вертепу ми зустрічаємо та споглядаємо Божу лагідність, виявлену в ніжності Дитяти Ісуса».

Понтифік подякував дарувальникам цьогорічних різдвяних символів для площі святого Петра, склавши особливу подяку дітям, причетним до виготовлення прикрас. «Ви вклали у свої твори мрії та прагнення, щоби піднести їх до неба й розказати про них Ісусові, Який став дитиною, як і ви, щоб показати, як Він любить вас». Папа додав: «Цього вечора, коли заясніють вогники вертепу та ялинки, також і ваші прагнення, вкладені в ялинкові прикраси, заясніють та стануть видимі для всіх».

Папа склав всім присутнім та їхнім родичам щирі різдвяні побажання, запевнив гостей у своїх молитвах та попросив молитися за нього й за його служіння в Церкві.

По темі:

Адвентові традиції Римсько-Католицької Церкви у Святій Землі
Папа: Чуйність в очікуванні Господа означає уважність до потреб ближнього

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий