Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Музично-літургійний вікенд: підсумки
22:10 Понеділок 0 1 378
11-12-2017, 22:10

Музично-літургійний вікенд: підсумки

8–9 грудня в Інституті релігійних наук святого Томи Аквінського тривав музично-літургійний вікенд, який мав стати відбірковим етапом для майбутніх слухачів нової програми – заочних музично-літургійних студій. КМЦ запитав учасників про враження від заходу.
Наталія, 54 роки, м. Київ, без музичної освіти
Мені дуже сподобалося: чудові лектори, багато корисної і цікавої інформації, добре освічених музикантів – Зінаїда Левітіна, Світлана Казнодій та інші.
Надзвичайна була лекція заслуженої артистки України Ольги Дмитренко, яка зацікавила нас історією органу, зіграла кілька творів і пояснила їхній сенс. Це була своєрідна посвята в таїнство музики. Для мене цей вікенд мав велике значення, адже тут я знайшла відповіді на свої численні запитання. Дуже рада, що провела ці дні серед таких цікавих людей. Якщо музично-літургійні студії будуть відкриті, маю велике бажання до них долучитися.

Ольга, 18 років, м. Вишневе, музична школа за класом фортепіано
Від вікенду в мене лишилися найкращі враження. Про захід я дізналася випадково, але щаслива, що змогла на нього приїхати. Сподобалися лектори: вони компетентні й цікаво викладали матеріал, був час і на жарти, і на серйозні запитання. Лекція про орган мене дуже вразила. Цей інструмент звучить неймовірно, наповнено та глибоко, одна делікатно натиснена клавіша – і звук западає в душу. Отець Дмитро Болгарський зацікавив лекцією про сакральний сенс церковного співу візантійської традиції. Я вступила б на музично-літургійні студії, щоб навчитися грі на органі, оволодіти навичками роботи з мануалом та клавіатурою для ніг.

Юлія, 30 років, м. Київ, без музичної освіти
Спочатку я не планувала брати участь у музично-літургійному вікенді, проте радію, що долучилася, оскільки такі заняття розкривають те, до чого сам міг би і не дійти, певні нюанси літургійної музики. Наприклад, Світлана Казнодій, із якою ми готували спів і музику до Літургії, показала методику й особливості роботи з хором. Добре, що є такі заходи, у яких беруть участь фахівці. Але гадаю, що музичне навчання й виховання потрібне також у парафіях, аби парафіяни усвідомлювали значення співу та музики і ставилися до них не як до концерту, а як до спільної справи. Те саме стосується й літургійних жестів, про які розповідав отець Ігор Гнюс. Усе це дуже важливе і, на мою думку, сприяє розвитку віри кожного християнина.

Розмовляла Вікторія Семенова

По темі:
Музично-літургійна програма в Інституті святого Томи: чому, для кого, навіщо?
Домініканське душпастирство в Києві: розмова про пожадання
Домініканське душпастирство в Києві: симпатія – початок любові
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.