Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Спільне різдвяне послання християнських провідників Святої Землі
10:55 Четвер 0 288
21-12-2017, 10:55

Спільне різдвяне послання християнських провідників Святої Землі

«Християни Святої Землі знають, що їхня присутність та свідчення в регіоні тісно пов’язані зі святими місцями та їхньою доступністю для зустрічі та єдності між народами різних віровизнань. Саме сакральні місця надають значущості цьому регіонові», – нагадують у різдвяному посланні Патріархи й очільники християнських Церков і церковних спільнот Святої Землі, ще раз підтверджуючи свою чітку позицію щодо необхідності дотримання status quo щодо Єрусалима, «доки не буле досягнуто мирної угоди між ізраїльтянами та палестинцями на основі переговорів і міжнародного права».
Про це повідомляє Радіо Ватикану.

Провідники християн Святої Землі підкреслюють, що «будь-який винятковий політичний підхід» позбавить місто його «справжньої суті», розтоптавши механізми, «які протягом сторіч допомагали зберігати мир». На їхню думку, спроби монопольно заволодіти Святим Містом «призведуть до дуже похмурої реальності».

«Але ангел сказав їм: Не бійтеся, ось звіщаю вам велику радість, що стане радістю всього народу: сьогодні народився вам у місті Давидовім Спаситель, Він же – Христос Господь», – ці слова з Євангелії від Луки стали провідною думкою спільного послання Глав Церков Святої Землі.

«Рік за роком ми єднаємося із вселенською Церквою у святкуванні народження нашого Господа і Спасителя Ісуса Христа. Воплочення Слова, Яке стало тілом і після двох тисячоліть не перестає бути джерелом радості, надії та миру, незважаючи на страждання й утиски, яких зазнають чимало народів і спільнот у всьому світі».

У посланні вказано, що ангельське звіщення вифлеємським пастухам – це добра новина, велика радість та обітниця миру всім людям, особливо тим, які страждають та живуть у страху й тривозі за майбутнє своє та своїх близьких. Ангел явився пастухам, які ночували біля своїх отар. Господня слава «розвіяла пітьму», провіщаючи «новий день, який розпочався Христовим народженням».
«Тоді пастухи були налякані й не могли зрозуміти значення ангельської благовісті й того, як це народження вплине на їхнє життя та їхню спільноту», – пишуть автори послання, звертаючи увагу на те, що ці вифлеємські мешканці, які «страждали внаслідок римської окупації та від свого земляка Ірода», зустрілися з Божим провидінням: «Ангельська благовість явила пастухам нову дійсність, в якій поняття влади та могутності перетворилися у Втілення Бога в убогих яслах».

«Пастухи без зволікань відповіли на це богоявлення та пішли побачити, “що Господь учинив”. Сучасний світ знову зустрічається з викликом дати відповісти на ангельську благовість, яка полягає в участі у Божій ікономії несення радості, надії та миру в світ, розбитий насильством, несправедливістю та корисливістю», – пишуть Патріархи й очільники християнських Церков і церковних спільнот Святої Землі, запевняючи у своїх молитвах за весь Близький Схід, просячи у «Князя миру надихати серця та уми всіх тих, хто має в своїх руках владу, аби вони ходили стежками миру, справедливості й примирення між народами».

Послання підписали православний Патріарх Теофіл ІІІ, вірмено-апостольський Патріарх Нурган, Апостольський адміністратор латинського патріархату о. П’єрбаттіста Піццабалла, настоятель Кустодії Святої Землі о. Франческо Паттон, місцеві архієпископи Коптської, Сирійської та Ефіопської Православних Церков, архієпископи Мелхітської та Маронітської Католицьких Церков, Голова Євангельської Лютеранської Церви Йорданії і Святої Землі, архієпископ Єпископальної Церкви Єрусалима та Близького Сходу, патріарші екзархи Вірмено-Католицької та Сирійсько-Католицької Церков.

За темою:
Адвентові традиції Римсько-Католицької Церкви у Святій Землі
Заклик Папи Франциска з приводу ситуації в Єрусалимі
Заява Святого Престолу щодо ситуації навколо Єрусалима

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий