Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа: Святий Йосиф – приклад мовчазного й вірного виконання Божої волі
09:40 Вівторок 0 358
19-12-2017, 09:40

Папа: Святий Йосиф – приклад мовчазного й вірного виконання Божої волі

Учімося від святого Йосифа, який знав, «як рухатися в темряві» та серед проблем, тривог і пітьми прислухатися до Божого голосу, щоб «мовчки прямувати вперед». Із таким заохоченням Папа Франциск звернувся до вірних, які в понеділок, 18 грудня 2017 р., молилися разом з ним у каплиці дому святої Марти.
Про це повідомляє Радіо Ватикану.

Коментуючи євангельську розповідь святого Матея про події, які передували народженню Ісуса Христа, Папа звернув увагу на почуття Йосифа, які зродилися після того, як Марія повернулася від Єлизавети з видимими ознаками близького материнства. Це були «сумніви», «біль», «страждання». Назаретом, мабуть, почали ширитися чутки. Він не розумів, що трапилося, але знав, що його наречена – Божа жінка, а тому вирішив таємно її відпустити, замість прилюдно звинуватити. Але в ситуацію втрутився Сам Господь, пояснивши під час сну через ангела, що зачате дитя походить від Святого Духа. І Йосиф «увірував та виявив слухняність».

«Йосиф переживав внутрішню боротьбу. І під час цієї боротьби пролунав Божий голос: "Підведись!" Оте "підведися" ми часто зустрічаємо в Біблії на початку якоїсь місії. "Встань, візьми Марію до свого дому. Візьми на себе цю ситуацію та прямуй уперед". Йосиф не йшов до друзів, щоб це обговорити, не йшов до психіатра, аби той пояснив сновидіння, він увірував. І попрямував уперед, узяв ситуацію у свої руки», – сказав Святий Отець.

Але що за ситуація, яку святий Йосиф мав взяти у свої руки? Папа пояснив, що мова йде про дві речі: батьківство і таємниця. Насамперед Йосиф мусив узяти на себе обов’язки батька – і так потрапив до родоводу Ісуса, «Якого вважали сином Йосифа».

«Він узяв на себе батьківство, яке не було його батьківством, а походило від Небесного Отця. І він здійснив усе, чого воно вимагало: не лише утримував Марію і Дитя, а й виростив Його, навчив ремесла, допровадив до чоловічої зрілості». Папа Франциск наголосив, що все це Йосиф зробив, «не промовивши і слова». «У Євангелії не записано жодного слова, сказаного святим Йосифом. Це був муж мовчання, мовчазної слухняності».

Другим аспектом, на який звернув увагу Святий Отець, було те, що святий Йосиф «узяв у свої руки» таємницю «повернення Божого люду», таїнство нового створення, допомагаючи його здійсненню мовчазною працею, аж доки Бог не покликав його до Себе.

«Про отого мужа, який узяв на себе тягар батьківства й таїнства, говорять, що він був образом Бога Отця. І якщо Ісус навчився казати "тату", "отче" Своєму Отцеві, Якого Він знав як Бог, то навчився цього з життя та свідчення святого Йосифа: мужа, який оберігає, ростить, веде до здійснення батьківство й таїнство, нічого не привласнюючи собі», – підсумував Папа, вказуючи на те, що саме таким був «великий Йосиф», якого Бог потребував для того, щоб «здійснилося таїнство нового творіння».

По темі:

Молитва «Ангел Господній» з Папою Франциском 17 грудня 2017
Папа: Різдво без Ісуса не справжнє!
Папа: Радість, молитва і вдячність, щоб пережити Різдво по-справжньому

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з Ватикану 16:29 Субота 0 58 Отець Ганс Цольнер про результати зустрічі «Захист неповнолітніх у Церкві» Отець Ганс Цольнер SJ, президент Центру захисту неповнолітніх Папського Григоріанського університету та член Папської комісії захисту неповнолітніх, розповідає про зусилля, спрямовані на захист неповнолітніх, яких і надалі докладає Церква після лютневої зустрічі у Ватикані.