Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів України
» » » Папа: Радість, молитва і вдячність, щоб пережити Різдво по-справжньому
19:01 Неділя 0 192
17-12-2017, 19:01

Папа: Радість, молитва і вдячність, щоб пережити Різдво по-справжньому

«Завжди радійте, невпинно моліться, за все дякуйте», – такі три заохочення, вміщені святим Павлом у першому Посланні до Солунян, стали темою роздумів Папи Франциска, виголошених перед проказуванням молитви «Ангел Господній» у неділю, 17 грудня 2017 року.
Про це повідомляє Радіо Ватикану.

«Літургія попередніх неділь підкреслювала, що значить прийняти настанову пильності й що конкретно означає готувати Господню дорогу. У цю третю неділю Адвенту, звану “неділею радості”, літургія закликає збагнути, з яким духом все це відбувається, тобто, з радістю. Святий Павло запрошує нас приготовляти Господній прихід, прийнявши три настанови. Зверніть увагу: три настанови. Перша – постійна радість, друга – витривала молитва, третя – невпинна вдячність», – сказав наступник святого Петра й далі розтлумачив кожне з них.

Завжди радіти, за його словами, означає «перебувати в радості» також і тоді, «коли справи не йдуть згідно з нашими прагненнями». Адже існує ота «глибока радість, якою є мир». Тривоги, труднощі й страждання є в житті кожного з нас, а дійсність здається «негостинною та суворою», схожою на пустелю, «в якій лунав голос Івана Предтечі». Однак, саме Предтеча пригадує, що «наша радість ґрунтується на впевненості в тому, що ця пустеля населена»: «Серед вас є той, кого ви не знаєте», – казав Хреститель слухачам.

«Йдеться про Ісуса, посланого Отцем, що приходить, як підкреслює Ісая, “принести благу вість убогим, лікувати скрушених серцем, проголосити невільникам свободу, ув’язненим відкрити очі, проголосити рік Господнього благовоління”. Ці слова, які Ісус повторить під час проповіді в назаретській синагозі, пояснюють, що Його місія у світі полягає у визволенні від гріха та від особистих та соціальних поневолень, спричинених ним. Він прийшов на землю, щоб повернути людям гідність та свободу Божих дітей, яку лише Він може надати, і разом із ним дарувати радість», – наголосив Святий Отець.

Переходячи до настанови витривалості у молитві, Папа зазначив, що завдяки молитві ми входимо «в постійні взаємини з Богом», що є «джерелом справжньої радості». «Радість християнина, – пояснив він, – неможливо придбати, вона не купується, а походить із віри та із зустрічі з Ісусом Христом, причиною нашого щастя. Чим більше ми закорінені в Христі, чим ближчі ми до Ісуса, тим легше віднаходимо внутрішній спокій навіть серед щоденних негараздів. Ось чому християнин, зустрівши Ісуса, не може бути пророком нещастя, але повинен бути свідком та вісником радості».

Зрештою святий Павло заохочує невпинно за все дякувати, тобто, до «вдячної любові до Господа Бога», Який є «дуже великодушним з нами, а ми заохочені завжди визнавати Його добродійства, Його милосердну любов, терпеливість і доброту», – сказав Святий Отець.
«Радість, молитва і вдячність – це три настанови, які приготовляють нас до автентичного переживання Різдва», – наголосив Папа, попросивши всіх присутніх уголос повторити ці три слова: радість, молитва та вдячність. «Під час цього останнього етапу Адвенту, – підсумував він, – ввіряймося материнському заступництву Пречистої Діви Марії. Вона є “причиною нашої радості” не лише тому, що породила Ісуса, але й тому, що постійно скеровує нас до Нього».

Після проказування молитви «Ангел Господній» паломники заспівали Папі вітальну пісню з нагоди його 81-річчя. Далі Святий Отець зазначив, що приєднується до заклику єпископів Нігерії про звільнення сестер Згромадження Євхаристійного Ісусового Серця, викрадених місяць тому з їхнього монастиря. «Наполегливо молюся за них та за всіх інших людей, які переживають схожу болісну ситуацію: нехай же вони зможуть з нагоди Різдва нарешті повернутися до своїх домівок», – побажав він і запросив присутніх на площі спільно проказати «Радуйся, Маріє…» з цими молитовними намірами.

За темою:
Папа – підліткам: Забуті та позбавлені уваги є образом відкинутого Дитяти Ісуса
Українські телеканали транслюватимуть різдвяні богослужіння з Ватикану й Києва
24 грудня 2017 року – IV неділя Адвенту чи вігілія Різдва?

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з Ватикану 13:11 Понеділок 0 54 Папа Франциск вилетів до Латинської Америки