Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» Святий Отець про місію Папського східного інституту
--- 218 0

Святий Отець про місію Папського східного інституту

У четвер, 12 жовтня 2017 року, Понтифік відвідав Папський східний інститут, який святкує 100-річчя діяльності. Папа Франциск зустрівся з ректоратом, викладачами, студентами та благодійниками інституту, на подвір'ї якого поблагословив дерево, посаджене на згадку про ювілей. Він вручив Великому Канцлерові кардиналові Леонардо Сандрі Апостольський лист з нагоди річниці й зустрівся зі спільнотою отців-єзуїтів, які тут служать.
В Апостольському листі Понтифік зауважує, що сучасність позначена трагедіями, яких ми не можемо ігнорувати. «Після падіння тоталітарних режимів і різних диктатур, яке, на жаль, створило сприятливі умови для поширення міжнародного тероризму, християни східних Церков переживають переслідування», – пише Папа. Він наголошує, що ніхто не має права заплющувати очі на цю ситуацію.
Отож, будучи частиною «Церкви, яка виходить назовні», Папський східний інститут також покликаний до «постави молитовного слухання». Адже сьогодні, як і в час заснування, ця наукова інституція знову перебуває в серці провіденційного перехрестя. Інститут мусить, «зберігаючи незмінною увагу та підхід до традиційного наукового пошуку», пропонувати «цим Церквам і всій церковній спільноті здатність прислухатися до життя й богословської призадуми».
Понтифік поєднав посилання на актуальну ситуацію з поглядом в історію. Він згадав поворотні дати й події зі 100-річної історії інституту, заснованого 15 жовтня 1917 року. Папа Пій ХІ доручив провід наукового закладу єзуїтам, а 1928 року закликав єпископів надсилати сюди студентів. Важливим етапом стало заснування 1971 року унікального факультету східного канонічного права.
Спершу історія Папського східного інституту, як зауважив Понтифік, була позначена «деяким конфліктом між науковою роботою й душпастирством». Але треба визнати, що такої суперечності не існує, тож викладачі мають поставити на перше місце «заанґажованість у наукову працю», наслідуючи попередників, «які відзначилися дуже цінним вкладом» в наукову спадщину.
Роздумуючи про місію Папського східного інституту, Папа Франциск зазначив, що його завдання полягає в тому, щоб через «дослідження, викладання та свідчення» сприяти «зміцненню й утвердженню віри» перед обличчям «жахливих викликів». Інститут покликаний також бути «відповідним місцем для сприяння формуванню чоловіків і жінок, семінаристів, священиків і мирян, здатних пояснювати підстави надії, яка їх надихає та підтримує».
Закликавши викладачів «залишатися відкритими до всіх східних Церков», Святий Отець вказав на «екуменічну місію» інституту, яку потрібно втілювати через «піклування про братерські стосунки» й поглиблене вивчення тих питань, які сьогодні здаються причиною поділів. Ще одне завдання – знайомити західний світ «зі скарбами багатих традицій східних Церков».
Далі, звернувши увагу на те, що «багато студентів із різних східних колегій Рима відвідують навчальні заклади, де отримують формацію, не завжди співзвучну зі своїми традиціями», Папа закликав замислитися над тим, «що можна зробити, щоб заповнити цю прогалину». Йдеться, наприклад, про стимулювання «майбутніх пастирів вливати у своїх вірних східного обряду, хоч би де вони перебували, глибоку любов до власних традицій».
Наступник святого Петра також побажав, щоби Папський східний інститут «з оновленим поривом продовжував свою місію, досліджуючи та поширюючи з любов'ю, інтелектуальною чесністю, науковою точністю та душпастирською перспективою традиції східних Церков у їхній літургійній, богословській, мистецькій та канонічній різноманітності, дедалі краще відповідаючи на очікування сьогоднішнього світу щодо побудови майбутнього примирення та миру».

Джерело: Радіо Ватикану

По темі:
Папа закликав молитись на вервиці за мир та дбати про захист від стихійних лих
Папа: Християнська надія спонукає ризикувати задля несення добра


--- Хресна Дорога відбулася у санктуарії Страстей Господніх у Шаргороді
У п’ятницю, 29 вересня 2017 р., у санктуарії Страстей Господніх у Шаргороді відбувся черговий молебень Хресної Дороги. Святу Месу перед Хресною Дорогою очолив єпископ Кам’янець-Подільський Леон Дубравський. Проповідь виголосив віце-ректор Городоцької семінарії о. Василь Косік. Традиційно на Хресну Дорогу приїжджають паломники з усієї України: священики, богопосвячені особи, миряни.