Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Каплиця Матері Божої в скелі у Нерсборо
13:44 Субота 0 435
21-07-2018, 13:44

Каплиця Матері Божої в скелі у Нерсборо

В англійському містечку Нерсборо є скеля, в якій ховається 700-річна маленька святиня під захистом камінного лицаря з мечем.
За переказами, цю крихітну капличку видовбав у скелі каменяр на подяку Діві Марії за порятунок сина: хлопчик вижив під час страшного каменепаду, коли допомагав батькові видобувати каміння.


Хтозна, чи ця історія правдива; втім, є документ, який засвідчує, що 1408 року король Генріх IV дав Джонові Мейсону (тобто Каменяреві) дозвіл вибудувати тут святиню. Можливо, що цей Джон працював на реконструкції храму в Нерсборо й сусіднього замку, для яких і видобував камінь зі скелі поблизу майбутньої каплиці.


Рельєф імпозатного озброєного хрестоносця, який охороняє святиню, вважають пізнішим доповненням. Імовірно, його вирізьбили наприкінці XVII або на початку XVIII століття. Каплиця, хоч і маленька, може похвалитися також середньовічні горгульями, вигадливим різьбленням на стелі та стародавнім кам'яним вівтарем, розташованим перед відносно новою гранітною фігурою Богородиці з Дитям.


Після реставрації в 1990-х роках середньовічна капличка й невеликий, але чудово збережений сад довкола неї стали місцем марійних палоимництв.

Джерело - Atlas Obscura

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Подорожі 12:38 Четвер 0 375 Особливий храм у Теребовлі на Тернопільщині Історія католицького храму святих Петра і Павла в Теребовлі розпочалася 1924 року, коли з ініціативи отця Євстахія Яловіцького було закладено й освячено перший камінь під його будівництво. Автором проекту став відомий на той час інженер Адольф Шишко-Богуш – один із реставраторів Вавельського замку в Кракові, а бюджет становив майже півмільйона злотих.