Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Каплиця Матері Божої в скелі у Нерсборо
13:44 Субота 0 1 396
21-07-2018, 13:44

Каплиця Матері Божої в скелі у Нерсборо

В англійському містечку Нерсборо є скеля, в якій ховається 700-річна маленька святиня під захистом камінного лицаря з мечем.
За переказами, цю крихітну капличку видовбав у скелі каменяр на подяку Діві Марії за порятунок сина: хлопчик вижив під час страшного каменепаду, коли допомагав батькові видобувати каміння.


Хтозна, чи ця історія правдива; втім, є документ, який засвідчує, що 1408 року король Генріх IV дав Джонові Мейсону (тобто Каменяреві) дозвіл вибудувати тут святиню. Можливо, що цей Джон працював на реконструкції храму в Нерсборо й сусіднього замку, для яких і видобував камінь зі скелі поблизу майбутньої каплиці.


Рельєф імпозатного озброєного хрестоносця, який охороняє святиню, вважають пізнішим доповненням. Імовірно, його вирізьбили наприкінці XVII або на початку XVIII століття. Каплиця, хоч і маленька, може похвалитися також середньовічні горгульями, вигадливим різьбленням на стелі та стародавнім кам'яним вівтарем, розташованим перед відносно новою гранітною фігурою Богородиці з Дитям.


Після реставрації в 1990-х роках середньовічна капличка й невеликий, але чудово збережений сад довкола неї стали місцем марійних палоимництв.

Джерело - Atlas Obscura
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.