Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Святий Престол: «Безпечний аборт» не дбає про репродуктивне здоров’я
15:45 Субота 0 270
26-05-2018, 15:45

Святий Престол: «Безпечний аборт» не дбає про репродуктивне здоров’я

Виступаючи під час чергової сесії 71-ї Асамблеї ВООЗ, представник Святого Престолу архієпископ Іван Юрковіч наголосив, що медичні послуги не можна призначати та здійснювати проти ненароджених, а право на аборт заперечує право на життя.
Про це повідомляють Новини Ватикану.

«Святий Престол рішуче виступає проти будь-яких зусиль ООН чи її спеціалізованих агенцій, спрямованих на підтримку національних законодавств, що дозволяють відбирати життя ненародженої дитини», – наголосив архієпископ Іван Юрковіч, представник Святого Престолу при структурах ООН в Женеві, виступаючи у п’ятницю, 25 травня 2018 року, під час чергової сесії 71-ї асамблеї Всесвітньої організації охорони здоров’я, що була присвячена глобальній стратегії піклування про здоров’я жінок, дітей і підлітків.

Стурбованість включенням у стратегії «безпечного аборту»

Висловивши підтримку численним фундаментальним цілям ВООЗ, як-от поширенню загальнодоступних медичних послуг, боротьбі з насильством проти жінок і дітей, оновленню програм на підтримку дитинства, ватиканський дипломат висловив стурбованість включенням так званого безпечного аборту в нові напрямні лінії глобальних стратегії в охороні здоров’я на п’ятнадцятиріччя 2016-2031. «Святий Престол, – сказав він, – не вважає аборт і абортивні послуги засобами піклування про репродуктивне здоров’я».

Так званий безпечний аборт заперечує фундаментальне право на життя


Архієпископ Юрковіч також висловив стурбованість участю ВООЗ та інших агенцій ООН у розробці бази даних, що містить інформацію про законодавство й політику країн щодо абортів з метою покращення прозорості й обліку країн у сфері «захисту здоров’я і прав жінок і дівчат». Церква виступає проти легалізації абортів.

Неприйнятний «суперечливий аргумент», згідно з яким «так званий безпечний аборт є засобом для “захисту” людських прав жінок і дітей, коли він при цьому заперечує ненародженій дитині фундаментальне право на життя». У цьому контексті ватиканський дипломат навів слова Папи Франциска про те, що право на життя є «священним і недоторканим» та «не підпорядковується жодним обумовленням».

За темою:
Папа Франциск про три колони богопосвяченого життя: молитву, вбогість і терпіння
Папа зустрінеться з чилійськими священиками, які самі були жертвами сексуального насильства
Папа: Експлуатація людської праці – смертний гріх

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини зі світу 14:39 Вівторок 0 63 Духовні вправи Папи й Курії: подбати про серце, щоб розпізнати Божу присутність У неділю, 10 березня 2019 року, Папа Франциск разом із найближчими співробітниками з Римської курії вирушив автобусом до містечка Ариччі поблизу Рима, де в реколекційному осередку «Дім Божественного Учителя» розпочалися духовні вправи, які проводить абат-бенедиктинець Бернардо Джанні. До 15 березня Папа не проводитиме ніяких офіційних чи приватних зустрічей, зокрема й загальної аудієнції в середу, 13 березня. Саме в атмосфері реколекцій він відсвяткує шосту річницю понтифікату, яка припадає на той самий день.