Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 29 травня, вівторок
18:34 Понеділок 0 343
28-05-2018, 18:34

Літургія на кожен день, 29 травня, вівторок

(зел) Вівторок VІІІ звичайного тижня
Багато з нас, подібно як учні Ісуса, очікує на раціональну компенсацію за зречення, що ми чинимо під Його впливом. Христос відповідає на ці питання й обіцяє, що отримаємо її за умови тимчасової відмови від того, чим володіємо. І ось тут починається проблема, яка бере початок у незрілій вірі. Ми не довіряємо Христу, а Він не ображається на нас і намагається переконати нас, пробачаючи нам, допомагаючи і рятуючи нас.


АНТИФОН НА ВХІД
Господь став опорою моєю. * Він мене на простір виводить * і визволяє мене, бо мене любить.

КОЛЕКТА
Просимо, Господи: вчини, щоб завдяки Твоє- му покровительству життя у світі проходило мирно, * а Твоя Церква нехай втішається служінням Тобі без перешкод. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
1 Пт 1, 10-16
Читання з Першого послання святого апостола Петра.
Любі! Про спасіння душ розвідували та допитувалися пророки, які провістили про майбутню благодать в вас. Вони досліджували, на що або на який час у них вказував Дух Христа, наперед провіщаючи Христові страждання і славу, яка настане після цього. Їм було відкрито, що не для них самих, а й для вас служило те, що нині сповіщено вам через благовісників Духом Святим, посланим з неба, та що бажають побачити ангели. Тому, підперезавши стегна вашого розуму, будучи тверезими, повністю покладіть надію на благодать, що приноситься вам у з’явленні Ісуса Христа. Як діти послуху, не потураючи вашим попереднім пожадливостям, коли ви перебували в незнанні; але як Той, хто покликав вас, є святий, будьте й ви святі в усій вашій поведінці, адже написано: «Будьте святі, як Я Святий!» Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 98, 1. 2-3аб. 3в-4
Господь являє нам своє спасіння.
Заспівайте Господу нову пісню, *
бо Він учинив чуда.
Мені вчинила спасіння Його правиця, *
Його святе рамено.
Господь явив своє спасіння, – *
перед очима народів відкрив свою справедливість.
Він згадав свою милість *
і свою справедливість домові Ізраїля.
Всі кінці землі побачили *
спасіння нашого Бога.
Вигукуй Господу, вся земле, – *
вигукуйте радісно, співайте і грайте!

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пор. Мт 11, 25
Алілуя, алілуя, алілуя.
Благословенний Ти,Отче, Господи землі і неба,
бовідкрив таємниці Царства немовлятам.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мк 10, 28-31
† Читання святого Євангелія від Марка.
Того часу Петро почав говорити Ісусу: «Ось ми залишили все й пішли за Тобою». Ісус промовив: «Воістину кажу вам: немає нікого, хто залишив би дім, або братів, або сестер, або матір, або батька, або дітей, чи поля – заради Мене й заради Євангелія – і при цьому не одержав би в сто разів більше вже тепер, у цей час, – і домів, і братів, і сестер, і матерів, і дітей, і поля, разом з переслідуваннями, а в майбутньому віці – вічне життя! Багато перших стануть остан­німи, а останні – першими». Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Рішуче йти за Ісусом, не озираючись назад, – ось вимоги, які стоя- ли колись перед апостолами, а тепер стоять перед нами; просімо ж Господа, щоб Він допоміг нам бути Його вірними  учнями:
1. Молімося за святу Господню Церкву, щоб вона була для світу прикладом непохитної вірності Божим заповідям любові.
2. Молімося за Святішого Отця, Христового намісника на зем­лі, щоб своїм служінням заохочував християн до життя згідно з принципами Євангелія.
3. Молімося за бідних, про яких не дбає держава, щоб не забракло людей, сповнених Божої благодаті, які принесуть їм розраду та допоможуть.
4. Молімося за чоловічі та жіночі чернечі згромадження, щоб вони були для сучасного світу світочами духовності та Бо­жої любові.
5. Молімося за померлих, щоб милосердний Господь, по­кликавши їх із цього світу, дарував їм життя вічне.
6. Молімося за нас самих, зібраних довкола вівтаря, щоб ми, підкріплені Господнім Словом і Тілом, радісним серцем служили Христові.

Господи Ісусе Христе, Ти своєю вбогістю збагатив світ, при­йми наші молитви і вчини, щоб ми навчилися, мудро оціню­ючи земні блага, збирати скарби небесні. Котрий живеш і ца­рюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Боже, котрий даєш те, що має бути пожертвуване Твоєму І  мені і визначаєш приношення ревності нашого служіння, † просимо Твою милість, щоби призначене Тобою бути заслугою * стало для нас нагородою. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ

Заспіваю Господу, * добро бо Він мені вдіяв, оспівуватиму Ім’я Всевишнього Господа.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Насичені спасенним даром, благаємо Твоє милосердя, † щоб через це таїнство, яким Ти поживив нас у цьому житті  , * Ти благоволив вчинити нас сопричасниками життя вічного. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Літургійний зошит 17:46 П'ятниця 0 134 Літургія на кожен день, 16 лютого, субота (зел) Субота V звичайного тижня
Сьогоднішнє Євангеліє звертає нашу увагу на слова: “Ви дайте їм їсти”. Ісус дає учням “урок” як творити чудо. Вони роздають голодним хліб, який Він благословив. Але чудом є не тільки саме розмноження хліба, але також і ділення з іншими та взаємне піклування один про одного. Сьогоднішній світ як ніколи раніше потребує знаку ділення, потребує спільноти. Символічні сім хлібів, це не так багато, але достатньо багато для того, щоб наситити голодних.