Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа про соціальні та фінансові виклики
11:32 Неділя 0 452
27-05-2018, 11:32

Папа про соціальні та фінансові виклики

Про трагічне явище фальшивої дихотомії між етичною доктриною наших релігійних традицій і практичними інтересами сучасної підприємницької спільноти, про соціальну відповідальність і соціальні й фінансові виклики, які сьогодні стоять перед сім’ями говорив Папа до учасників конференції, організованої Папською Фундацією Centesimus Annus Pro Pontifice.
Про це повідомляють Новини Ватикану.

«Висловлюю вдячність за ваші старання у справі поширення мудрості соціальної доктрини Церкви серед заангажованих у підприємництво та в економічних секторах громадянського суспільства, – мовив на початку промови Папа Франциск, приймаючи в суботу, 26 травня 2018 року, на приватній аудієнції в Апостольському палаці учасників міжнародної конференції, організованої Папською Фундацією Centesimus Annus Pro Pontifice, що цими днями відбувалась у Ватикані з нагоди 25-річчя заснування фундації святим Папою Йоаном Павлом ІІ. – Після чверті століття, відколи соціальні та фінансові виклики, покладені на міжнародну спільноту, стають дедалі складнішими та пов’язаними між собою, це завдання залишається необхідним більш ніж будь-коли раніше».

Причини економічних труднощів


Актуальні труднощі в економічній системі мають незаперечний етичний вимір. На думку Папи вони пов’язані з егоїстичною ментальністю та ментальністю виключення, що породжує на практиці культуру відкинутості, сліпої щодо пошани людської гідності найвразливіших людей. Це спостерігаємо у зростанні «глобалізації байдужості» перед виразними викликами моралі. «Перш за все маю на увазі численні перешкоди для цілісного розвитку багатьох наших братів і сестер не лише в матеріально бідніших країнах, але дедалі частіше й серед багатства розвинутого світу. Маю на увазі й нагальні етичні питання, пов’язані зі світовими міграційними переміщеннями», – сказав Єпископ Рима.

Роль Фундації Centesimus Annus Pro Pontifice

На Папську фундацію Centesimus Annus Pro Pontifice покладене важливе завдання проливати світло євангельського послання на ці складні гуманітарні вимоги нашого часу й допомагати Церкві виконувати фундаментальний аспект її місії. «Завдяки постійній праці з провідниками світу економіки та фінансів, керівниками профспілок та іншими представниками громадського сектору ви намагаєтесь забезпечити належний захист і чинну підтримку внутрішньому соціальному вимірові кожної економічної діяльності», – підкреслив Понтифік. 

Розрив між етикою й інтересами підприємництва

Сьогодні спостерігаємо трагічне явище фальшивої дихотомії, – подібної до штучного розмежування науки й віри, – між етичною доктриною наших релігійних традицій і практичними інтересами сучасної підприємницької спільноти. Однак існує природний взаємозв’язок між прибутком ісоціальною відповідальністю. Насправді, йдеться про «нерозривний зв’язок» між етикою, яка поважає людей і спільне добро, та дійсною функціональністю кожної економічної та фінансової системи. Словом, етичний вимір соціальних та економічних стосунків не може бути нав’язаним для життя та діяльності ззовні, але повинен виринати зсередини. І це завдання стоїть перед кожною особою та кожною інституцією в лоні суспільства.

Вклад Фундації для добробуту молоді та сім’ї

Далі Глава Католицької Церкви вказав на тему проведеної конференції («Дебати про нові політики й стилі життя в цифровій епосі»), підкреслюючи, що одним із викликів, пов’язаним з цією темою, є загроза, яку сьогодні долають сім’ї з приводу непевності можливостей працевлаштування та впливу революції, викликаної цифровою культурою. У рамках приготування до майбутнього Синоду Єпископів, присвяченого молоді, Понтифік зазначив, що праця Папської фундації це привілейований вияв уваги Церкви до майбутнього молоді та сімей. «Окрім того, це діяльність, де екуменічна співпраця надзвичайно важлива та присутність Патріарха Константинопольського Варфоломія під час вашої конференції є промовистим знаком тієї спільної відповідальності», – наголосив Папа, заохочуючи присутніх і надалі формувати сумління лідерів політичної, суспільної й економічної сфер. «Заохочую вас наполегливо виконувати цю працю, що робить вклад у побудову глобальної культури економічної справедливості, рівності та включення», – сказаостанок Папа Франциск, ввіряючи присутніх та їхню подальшу працю Божому провидінню.

За темою:
Папа Франциск про три колони богопосвяченого життя: молитву, вбогість і терпіння
Папа: Терплячість – найважливіша чеснота подружнього життя
Папа: Сім’я – це школа віри, любові та громадяннського виховання

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з Ватикану 09:10 Субота 0 28 Розповідати про добро, що нас єднає: підсумок послання Папи на День комунікації «Після того, як Бог стався історією, кожна людська історія, в певному сенсі є божественною історією», – на цьому наголошує Святіший Отець у Посланні з нагоди 54-го Всесвітнього дня суспільних комунікацій, закликаючи розповідати про те, що є доброго в людстві, та долати спокуси деструктивних розповідей.