Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Ватиканський дипломат про захист гідності жінок у сільських регіонах
11:51 Неділя 0 983
18-03-2018, 11:51

Ватиканський дипломат про захист гідності жінок у сільських регіонах

Архієпископ Бернардіто Ауза, постійний спостерігач Святого Престолу при ООН, виступив 15 березня 2018 року під час заходу на тему «Цілісне формування дівчат і жінок у сільській місцевості», що відбувся в рамках 62-ї сесії Комісії ООН у справах становища жінок. Співорганізаторами заходу було Представництво Святого Престолу при ООН і «Форум католицьких жінок», заснований «Центром етики й публічної політики» (США), «Всесвітньою федерацією миру» та фондом «Освіта не може чекати».
Про це повідомляє Радіо Ватикану.

Ватиканський дипломат розпочав виступ словами Папи Франциска, якими той звернувся до Генеральної Асамблеї ООН у вересні 2015 року, одразу після прийняття «Цілей сталого розвитку 2030». Він тричі вказав на важливість освіти та наголосив, що освіта повинна бути доступною для всіх.

«Для того, щоби дати можливість чоловікам і жінкам втекти від крайньої нужди, – зазначав Понтифік, – ми повинні зробити їх упевненими господарями власної долі. Це передбачає і вимагає право на освіту – також і для дівчат, що є виключеними в певних регіонах, – яку, насамперед, можна забезпечити шануючи і підтримуючи право сімей на виховання дітей, а також право Церков і соціальних груп на підтримку і допомогу сім’ям у вихованні їхніх дітей. Освіта в такому розумінні є основою для досягнення Цілей».

Далі представник Святого Престолу зазначив, що міжнародна спільнота, приймаючи «Цілі сталого розвитку 2030», зобов’язалася «усунути статеву нерівність в освіті» і забезпечити, щоб до 2030 року всі хлопці й дівчата мали право на розвиток, опіку та дошкільне виховання в ранньому дитинстві, на безплатну і якісну середню освіту та на доступну, якісну технічну, професійну й вищу освіту.

За його словами, ці зобов’язання випливають із того факту, що у світі існує понад 120 мільйонів дітей, які не мають жодного доступу до початкової та середньої освіти, багато з них проживають у бідних і конфліктних сільських місцевостях. Інші 130 мільйонів дітей відвідують школи, що перебувають у жалюгідному стані, де учні не мають можливості здобути елементарні знання. «У багатьох місцях, – підкреслив архієпископ Ауза, – дівчата наштовхуються на численні перешкоди, бажаючи відвідувати початкову чи середню школу. А в кожній третій країні досі існують нерівності між дівчатами та хлопцями навіть у доступі до початкової освіти».

Архієпископ Ауза вказав на важливий вклад Католицької Церкви, яка щороку надає освіту понад 68 мільйонам школярів і студентів у всьому світі.
 
Наостанок доповідач іще раз процитував Папу Франциска, який під час зустрічі 2015 року зі школярками та їхніми вчителями з усього світу говорив про цілісну освіту, і зазначив що «освіта – це незамінний спосіб допомогти дівчатам стати активними, відповідальними і щасливими жінками з почуттям власної гідності». «Сьогодні дуже важливо, – підкреслював тоді Папа, – щоби жінку цінували належним чином, і щоби вона була здатною вповні займати відповідне становище».

Того ж дня архієпископ Бернардіто Ауза взяв участь у ще одному заході, організованому Комісією ООН у справах становища жінок, на тему «Запобігання торгівлі людьми серед жінок і дівчат, які походять із сільських регіонів». У своєму виступі він зазначив, що торгівля людьми одна з найтемніших і найогидніших явищ сучасного світу, яке Папа Франциск назвав «злочином проти людства» і «жахливою язвою».

За словами доповідача, коли йдеться про торгівлю людьми, зазвичай більше уваги надають містам, оскільки там є більше ЗМІ, уряд і осідки великих організацій, які борються за людські права, проте більшість жертв торгівлі людьми походять із сільських місцевостей. Торговцям людьми часто вдається заманити сільських жінок і дівчат тому, що вони мають обмежений доступ до освіти й системи охорони здоров’я, вони часто маргіналізовані, ізольовані та безробітні.

«Гідність і права цих жінок, – підкреслив ватиканський дипломат, – не шанують належним чином ще до того, як вони стають жертвами торгівлі людьми, і це робить їх вразливішими до ще серйозніших принижень їхньої гідності, а пізніше – прав».

Архієпископ Ауза зазначив, що Папа Франциск неодноразово схвально відгукувався про працю жіночих богопосвячених згромаджень, які «протягом багатьох років роблять грандіозний і часто мовчазний внесок, допомагаючи жертвам» торгівлі людьми. «Але Папа Франциск наголошував також, що богопосвячені жінки не можуть робити цього самі», – зазначив доповідач і закликав до усвідомлення масштабів явища торгівлі людьми. «Аби усунути її, нам потрібна мобілізація, потужність якої відповідала би розмірам самого явища», – сказав він.

За темою:
Сила любові для світу. Папа Франциск про жінок
Папа Франциск про роль жінки у Церкві: Служити, а не прислуговувати
Папа: Вірність жінок здатна протидіяти ідеологічній колонізації
Новини зі світу 18:01 Вівторок 0 97 20-та річниця «Екуменічної хартії»: єдність, за яку Ісус молився і страждав Христос У заяві з нагоди 20-ї річниці підписання «Екуменічної хартії», очільники Ради Єпископських Конференцій Європи (CCEE) та Конференції Європейських Церков (KEK) висловили прагнення та зобов'язання «зміцнювати церковну єдність через спільні молитви та дії, пропонуючи при цьому своє служіння світові у справі сприяння справедливості та миру».
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.