Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 28 травня, понеділок
18:53 Неділя 0 395
27-05-2018, 18:53

Літургія на кожен день, 28 травня, понеділок

(зел) Понеділок VІІІ звичайного тижня
Скільки разів на тиждень ми запитуємо себе: що маємо робити, щоб осягнути вічне життя? Я думаю, що більшість визнає, що нечасто. Тому й ентузіазм юнака є ганебний. Однак Євангеліє порушує набагато глибшу проблему, яка стосується ідолопоклонства багатства. Ми насправді не усвідомлюємо, наскільки небезпечною є прив’язаність до матеріальних благ, яка може перешкодити нам увійти до Небесного Царства. Саме тому допомога Ісуса у цій боротьбі є необхідною.
АНТИФОН НА ВХІД
Господь став опорою моєю. * Він мене на простір виводить * і визволяє мене, бо мене любить.

КОЛЕКТА
Просимо, Господи: вчини, щоб завдяки Твоєму покровительству життя у світі проходило мирно, * а Твоя Церква нехай втішається служі нням Тобі   без перешкод. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
1 Пт 1, 3-9
Читання з Першого послання святого апостола Петра.
Благословенний Бог і Отець Господа нашого Ісуса Христа, який зі свого великого милосердя через воскресіння з мертвих Ісуса Христа відродив нас до живої надії, до нетлінної, непорочної і нев’янучої спадщини, збереженої для вас на небі, – для вас, котрі силою Божою зберігаєтеся через віру для спасіння, яке готове з’явитися в останній час. З того радійте, навіть якщо тепер ви маєте бути дещо засмучені всілякими випробовуваннями, щоб випробування вашої віри – набагато ціннішої за золото, яке гине, хоч і випробовується у вогні, – виявилося для похвали, слави і честі при з’явленні Ісуса Христа. Ви Його любите, не бачивши, ви вірите в Нього, хоча не бачите нині, радієте невимовною і преславною радістю, досягаючи мети вашої віри – спасіння душ! Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 111, 1-2. 5-6. 9 і 10в
Бог про завіт свій завжди пам’ятає.
Я буду Господа прославляти всім серцем *
у раді праведних і в громаді.
Великі діла Господні, *
їх прагнуть усі, які їх жадають.
Він дає поживу тим, які Його бояться, *
повік пам’ятатиме про завіт свій.
Силу своїх діянь Він звістив своєму люду, *
щоби дати їм спадщину народів.
Він послав визволення народові своєму, *
встановив свій завіт навіки.
Його Ім’я – святе і грізне! *
Його хвала перебуває навіки.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ

2 Кор 8, 9
Алілуя, алілуя, алілуя.
Ісус Христос, бу­ду­чи багатим, заради вас став убо­гим,
аби ви збагатилися Його зубожінням.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мк 10, 17-27
† Читання святого Євангелія від Марка.
Того часу, як Ісус вирушав у дорогу, один підбіг, впав на коліна й за­питав Його: «Учителю добрий, що маю ро­би­ти, аби успадкувати вічне життя?» Ісус сказав йому: «Чому назива­єш Мене добрим? Ніхто не є доб­рим, один лише Бог. Знаєш заповіді: Не вбива­й, не чини перелюбу, не кради, не свідчи не­прав­диво, не кривди, шануй свого батька та матір?» Той сказав йому: «Учителю, все це я зберіг з малих літ!» Ісус же, поглянувши, полюбив його і сказав йому: «Одного бра­кує тобі: піди і все, що маєш, продай та роздай бідним, – і будеш мати скарб на небі. А тоді приходь і йди за Мною!» Він же, засмутившись від ска­заного, відійшов пригнічений, бо мав велике багатство. І, поглянувши навколо, Ісус каже своїм учням: «Як важко тим, хто має багатство, увійти в Цар­ство Боже!» Учні були вражені тими сло­вами. А Ісус знов у відповідь ка­же їм: «Діти, як важко увійти в Царство Боже! Легше верблюдові пройти крізь вушко голки, ніж багатому ввій­ти в Царство Боже!» Вони ще більше дивувалися, го­ворячи між собою: «Хто ж тоді може спастися?» Поглянув на них Ісус та й каже: «Для людей це неможливе, але не для Бога, бо для Бога все мож­ливе». Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ
У Господа, який покликав нас і щедро обдарував своїми бла­годатями, просімо сили та мужності, щоб вірно виконати на­ше життєве покликання:
1. Молімося за святу Церкву, щоб вона щедро уділяла благо­даті пізнання Господа всім народам світу.
2. Молімося за Святішого Отця, щоб він невтомно нагаду­вав християнам про їхній обов’язок збагачуватися вчинка­ми любові.
3. Молімося за людей, які займають керівні посади, щоб, зміцнені Святим Духом, вони керувалися Божими запові­дями – вірним шляхом до вічного життя.
4. Молімося за викладачів семінарій, щоб у майбутніх свя­щениках вони виховували духа цілковитої відданості Хри­стові та Його Євангелію.
5. Молімося за померлих, щоб Господь, багатий милосердям, явив міць своєї доброти і привів їх до Небесного Царства.
6. Молімося за нас самих, щоб ми, вірні заповідям Євангелія, витривало йшли за нашим Учителем – Ісусом Христом.

Боже, Ти покликав нас, щоб ми були Твоїми учнями, укріпи нас на паломницькій дорозі до Твого Царства. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Боже, котрий даєш те, що має бути пожертвуване Твоєму і мені і визначаєш приношення ревності нашого служіння, † просимо Твою милість, щоби призначене Тобою бути заслугою * стало для нас нагородою. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Заспіваю Господу, * добро бо Він мені   вдіяв, оспівуватиму Iм’я Всевишнього Господа. (Пс 13(12), 6)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Насичені спасенним даром, благаємо Твоє милосердя, † щоб через це таїнство, яким Ти поживив нас у цьому житті  , * Ти благоволив вчинити нас сопричасниками життя вічного. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Літургійний зошит 17:41 Вівторок 0 125 Літургія на кожен день, 20 лютого, середа (зел) Середа VI звичайного тижня
Оздоровлення є процесом. Сліпий із сьогоднішнього Євангелія спочатку мусить дозволити вести себе Ісусові за руку, нібито навчаючись довірі та залежності. Потім він дозволяє доторкнутися, так, щоби Ісус промив йому своєю слиною очі – а це вже є жестом близькості. Цим жестом Ісус “створює” сліпого мов би віднова, розкриває його очі на світло, видобуваючи його із пітьми. Господь вчить його бачити, розрізнювати форми, щоб він міг розпізнавати їх все більш виразніше та правдиво. Це є Ісусовою “школою бачення”, в якій Він вчить нас сприймати дійсність так, як Він її бачить – по Божому.