Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 28 травня, понеділок
18:53 Неділя 0 223
27-05-2018, 18:53

Літургія на кожен день, 28 травня, понеділок

(зел) Понеділок VІІІ звичайного тижня
Скільки разів на тиждень ми запитуємо себе: що маємо робити, щоб осягнути вічне життя? Я думаю, що більшість визнає, що нечасто. Тому й ентузіазм юнака є ганебний. Однак Євангеліє порушує набагато глибшу проблему, яка стосується ідолопоклонства багатства. Ми насправді не усвідомлюємо, наскільки небезпечною є прив’язаність до матеріальних благ, яка може перешкодити нам увійти до Небесного Царства. Саме тому допомога Ісуса у цій боротьбі є необхідною.
АНТИФОН НА ВХІД
Господь став опорою моєю. * Він мене на простір виводить * і визволяє мене, бо мене любить.

КОЛЕКТА
Просимо, Господи: вчини, щоб завдяки Твоєму покровительству життя у світі проходило мирно, * а Твоя Церква нехай втішається служі нням Тобі   без перешкод. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
1 Пт 1, 3-9
Читання з Першого послання святого апостола Петра.
Благословенний Бог і Отець Господа нашого Ісуса Христа, який зі свого великого милосердя через воскресіння з мертвих Ісуса Христа відродив нас до живої надії, до нетлінної, непорочної і нев’янучої спадщини, збереженої для вас на небі, – для вас, котрі силою Божою зберігаєтеся через віру для спасіння, яке готове з’явитися в останній час. З того радійте, навіть якщо тепер ви маєте бути дещо засмучені всілякими випробовуваннями, щоб випробування вашої віри – набагато ціннішої за золото, яке гине, хоч і випробовується у вогні, – виявилося для похвали, слави і честі при з’явленні Ісуса Христа. Ви Його любите, не бачивши, ви вірите в Нього, хоча не бачите нині, радієте невимовною і преславною радістю, досягаючи мети вашої віри – спасіння душ! Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 111, 1-2. 5-6. 9 і 10в
Бог про завіт свій завжди пам’ятає.
Я буду Господа прославляти всім серцем *
у раді праведних і в громаді.
Великі діла Господні, *
їх прагнуть усі, які їх жадають.
Він дає поживу тим, які Його бояться, *
повік пам’ятатиме про завіт свій.
Силу своїх діянь Він звістив своєму люду, *
щоби дати їм спадщину народів.
Він послав визволення народові своєму, *
встановив свій завіт навіки.
Його Ім’я – святе і грізне! *
Його хвала перебуває навіки.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ

2 Кор 8, 9
Алілуя, алілуя, алілуя.
Ісус Христос, бу­ду­чи багатим, заради вас став убо­гим,
аби ви збагатилися Його зубожінням.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мк 10, 17-27
† Читання святого Євангелія від Марка.
Того часу, як Ісус вирушав у дорогу, один підбіг, впав на коліна й за­питав Його: «Учителю добрий, що маю ро­би­ти, аби успадкувати вічне життя?» Ісус сказав йому: «Чому назива­єш Мене добрим? Ніхто не є доб­рим, один лише Бог. Знаєш заповіді: Не вбива­й, не чини перелюбу, не кради, не свідчи не­прав­диво, не кривди, шануй свого батька та матір?» Той сказав йому: «Учителю, все це я зберіг з малих літ!» Ісус же, поглянувши, полюбив його і сказав йому: «Одного бра­кує тобі: піди і все, що маєш, продай та роздай бідним, – і будеш мати скарб на небі. А тоді приходь і йди за Мною!» Він же, засмутившись від ска­заного, відійшов пригнічений, бо мав велике багатство. І, поглянувши навколо, Ісус каже своїм учням: «Як важко тим, хто має багатство, увійти в Цар­ство Боже!» Учні були вражені тими сло­вами. А Ісус знов у відповідь ка­же їм: «Діти, як важко увійти в Царство Боже! Легше верблюдові пройти крізь вушко голки, ніж багатому ввій­ти в Царство Боже!» Вони ще більше дивувалися, го­ворячи між собою: «Хто ж тоді може спастися?» Поглянув на них Ісус та й каже: «Для людей це неможливе, але не для Бога, бо для Бога все мож­ливе». Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ
У Господа, який покликав нас і щедро обдарував своїми бла­годатями, просімо сили та мужності, щоб вірно виконати на­ше життєве покликання:
1. Молімося за святу Церкву, щоб вона щедро уділяла благо­даті пізнання Господа всім народам світу.
2. Молімося за Святішого Отця, щоб він невтомно нагаду­вав християнам про їхній обов’язок збагачуватися вчинка­ми любові.
3. Молімося за людей, які займають керівні посади, щоб, зміцнені Святим Духом, вони керувалися Божими запові­дями – вірним шляхом до вічного життя.
4. Молімося за викладачів семінарій, щоб у майбутніх свя­щениках вони виховували духа цілковитої відданості Хри­стові та Його Євангелію.
5. Молімося за померлих, щоб Господь, багатий милосердям, явив міць своєї доброти і привів їх до Небесного Царства.
6. Молімося за нас самих, щоб ми, вірні заповідям Євангелія, витривало йшли за нашим Учителем – Ісусом Христом.

Боже, Ти покликав нас, щоб ми були Твоїми учнями, укріпи нас на паломницькій дорозі до Твого Царства. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Боже, котрий даєш те, що має бути пожертвуване Твоєму і мені і визначаєш приношення ревності нашого служіння, † просимо Твою милість, щоби призначене Тобою бути заслугою * стало для нас нагородою. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Заспіваю Господу, * добро бо Він мені   вдіяв, оспівуватиму Iм’я Всевишнього Господа. (Пс 13(12), 6)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Насичені спасенним даром, благаємо Твоє милосердя, † щоб через це таїнство, яким Ти поживив нас у цьому житті  , * Ти благоволив вчинити нас сопричасниками життя вічного. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
18:16 Неділя 0 103 Літургія на кожен день, 16 липня, понеділок (зел) Понеділок ХV звичайного тижня
Як болісно правдиве є пророцтво сьогоднішнього Євангелія. Не лише на територіях, де християни переслідуються, але і тут, в Україні, у наших сім‘ях. Це завжди момент серйозного випробовування віри з окресленими Господом наслідками. Але Ісус говорить теж слова підтримки і обітниці…
Або (біл) довільний спомин ПРЕСВЯТОЇ ДІВИ МАРІЇ з гори Кармель
У період Старого Завіту пророк Ілля на горі Кармель захищав віру в єдиного Бога. У ХІІ столітті від народження Христа на горі оселилися пустельники, котрі дали початок ордену під назвою Пресвятої Діви Марії з Кармелю.
Спільні Меси: про ПДМ (стор. 118)
У Київсько-Житомирській дієцезії – Урочистість МАТЕРІ БОЖОЇ БЕРДИЧІВСЬКОЇ, Головної Покровительки дієцезії


Літургійний зошит 18:06 Середа 0 186 Літургія на кожен день, 12 липня, четвер (зел) Четвер ХІV звичайного тижня
Від часів ІІ Ватиканського Собору Святий Дух покликав багато нових спільнот і надихнув пап, щоб викликали запал до євангелізації світу. Євангелізація відбувається по-різному. Одна з форм, в котрій багато хто вже брав участь, є саме ця, найпростіша: безпосереднього проповідування Євангелія, йдучи у світ по двоє, повністю довіряючи Божому Провидінню.