Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Ватиканський дипломат про цінності чесного спорту
11:08 Четвер 0 366
7-12-2017, 11:08

Ватиканський дипломат про цінності чесного спорту

Католицька Церква завжди розглядала спорт як вираження всього буття людини. Спортивна діяльність пов’язана з вихованням і формуванням, з людськими стосунками й інтеграцією, врешті, з духовністю й цілісністю. Про ці три аспекти, через які спортивна діяльність може сприяти мирові й розвиткові, говорив архієпископ Іван Юркович, Постійний спостерігач Святого Престолу при структурах ООН у Женеві, виступаючи 28 листопада 2017 року під час Надзвичайної сесії Міжнародного Альянсу чесного спорту.
Архієпископ Юркович зазначив, що вчення Церкви щодо спорту зосереджене, насамперед, на його виховному потенціалі та розглядає його як засіб цілісного розвитку людини. Він процитував слова Папи Франциска, який у Посланні з нагоди Чемпіонату світу з футболу 2014 року зазначив: «У спорті можна побачити метафору життя. У житті потрібно "тренуватися", прагнути важливих результатів. Дух спорту стає образом жертв, потрібних для зростання в чеснотах, необхідних для формування характеру людини. Аби людина могла вдосконалюватися, потрібне цілісне й послідовне "тренування", і ще більше зусиль потрібно для досягнення миру між людьми! Потрібно багато "тренуватися"». Представник Святого Престолу підкреслив також, що «Церква завжди цікавилася питаннями, пов’язаними зі спортом, бо вона високо цінує все, що конструктивно сприяє гармонійному та повному розвиткові людської особи, її тіла й душі».

Згадуючи про роль спорту в інтеграції та міжнародній солідарності, доповідач зазначив, що належність до команди допомагає людині долати різні форми егоїзму та ізоляції, бо праця в команді – це нагода зустрітися й перебувати з іншими, допомагати одне одному, змагатися, шануючи одні одних, і зростати в братерстві.

Спорт, за словами архієпископа Юрковича, – це засіб виховання людей до щедрості, дружби й пошани, а також солідарності. У цьому контексті він високо оцінив нову стратегію ООН, спрямовану на сприяння підставовим правам людини через реалізацію спортивних програм, які сприяють поширенню толерантності та примирення і подоланню несправедливості й упередження. Він додав, що на глобальному рівні більшає визнання ефективності гуманітарних програм, які використовують спорт як один із своїх засобів у геополітичному та культурному контекстах.

Спорт допомагає долати економічні інтереси й егоїзм – це ще один аспект спортивної діяльності, на який звернув увагу Представник Святого Престолу при ООН. Він закликав захищати спорт від «матеріалістичної культури, яка призвела до нерівності в усьому світі, змушуючи 767 мільйонів людей жити в умовах скрайньої бідності». Оскільки «в спорті, як і в житті, важливо змагатися за результат, але ще важливіше грати добре і справедливо», потрібно дбати про те, щоб зберегти чесність у спорті.

Детальніше про це читайте на сайті Радіо Ватикану.

По темі:
Відкриття шкільної спортзали в прифронтовому Новолуганському
Бог врятував угорського хлопця від прірви і зробив його зіркою футболу
Папські бігуни взяли участь у римському напівмарафоні

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини зі світу 14:32 Неділя 0 60 Міжнародна наукова конференція в Любліні про львівського вірмено-католицького архієпископа Юзефа Теодоровича (1864-1938) Під почесним патронатом архієпископа митрополита Львівського Мечислава Мокшицького 2–3 грудня в Любліні відбулася Міжнародна наукова конференція, присвячена 80-літтю смерті львівського вірмено-католицького архієпископа Юзефа Теодоровича.