Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа: Експлуатація людської праці – смертний гріх
18:29 Четвер 0 272
24-05-2018, 18:29

Папа: Експлуатація людської праці – смертний гріх

У проповіді під час Меси в намірі китайського народу з нагоди Дня молитви за Церкву в Китаї Понтифік закликав дистанціюватися від багатства, яке спокушає та робить невільниками, і придивитися до вбогості, що стоїть у центрі Євангелія.
Про це повідомляють Новини Ватикану.

Матеріальні блага подаровані людині Господом Богом для того, щоби вона могла ділитися ними з іншими. На цьому наголосив Глава Католицької Церкви у проповіді в домі святої Марти у Ватикані в четвер, 24 травня 2018 року, спираючись у роздумах на біблійні читання, запропоновані Церквою на цей день.

Убогість стоїть у центрі Доброї Новини

У першому Посланні апостола Якова наголошено, що невиплачена заробітна платня є воланням, протестом, який доходить до вух Господа Бога: «Затримана вами платня робітникам, що жали ваші ниви, кричить, і голосіння женців дійшло до Господа сил» (5, 4). Апостол, напоумлюючи багатих роботодавців, не підбирає лагідних слів, а бере приклад з Учителя, Який, промовляючи одного разу до багатих, сказав: «Горе вам, багаті». Якщо б сьогодні хтось зі священиків дозволив собі щось подібне, то вже наступного дня у газетах його назвали б комуністом. Але ми не можемо забувати, що вбогість у центрі проповіді Ісуса Христа: «Блаженні вбогі». Саме таким є перше блаженство. Убогість немов документ, що посвідчує особу Ісуса Христа, адже Він прийшов, щоб звіщати Добру Новину бідним. Упродовж історії через нашу слабкість ми намагались усувати цю проповідь про вбогість, вважаючи її соціальним, політичним питанням; але ні – це чисте Євангеліє.

Любити Бога всім серцем

Далі Єпископ Рима заохотив задуматись над тим, що багатство здатне звабити людину та спонукати її до ідолопоклонства. Сам Христос наголосив, що не можна служити двом панам: Богові та багатству (мамоні). Багатства спроможні заволодіти серцем людини, зробити її своїм невільником і схилити до переступу першої Божої Заповіді, яка каже любити Господа Бога усім серцем.
Понтифік також зауважує, що багатство може спокусити особу переступити і другу Заповідь любові, яка стоїть на варті гармонійних стосунків між людьми, і здатне «зруйнувати життя», «зруйнувати душу». Проповідник пригадав притчу Ісуса про багача, який розкішно одягався, та убогого Лазаря, який нічого не мав. На прикладі цієї розповіді бачимо, що багатство може позбавити гармонії між братами, здатне вирвати із серця любов до ближнього, зробити людину егоїстом.

Затримка заробітної плати – смертний гріх

Повертаючись до першого літургійного читання, де апостол Яків наголошує на тому, що невиплата заробітної платні це волання, що підноситься до Самого Бога, Папа наголошує, що навіть в Італії задля того, щоби вберегти великий капітал, багатьох людей позбавляють праці. Це переступ другої Заповіді любові! А до тих, хто так поводиться, звернені слова Ісуса: «Горе вам»! Горе вам, хто експлуатує людську працю, хто не виплачує пенсійних внесків, хто не дає відпустки, які вдається до різних маніпуляцій у виплаті заробітної платні. Іноді такі люди щонеділі ходять до храму на Літургію, є членами релігійних товариств, вважають себе суперкатоликами, але не виплачують своїм робітникам належної платні. «Така несправедливість – смертний гріх!» – наголосив Папа.

Молитва та піст за багатіїв

Отож, багатства можуть поневолити людину, саме тому на закінчення своєї проповіді Глава Католицької Церкви зазначив, що треба дистанціюватися від багатства й пам’ятати, що Господь дарує людині матеріальні блага для того, аби вона могла ділитися ними з іншими. А також закликав молитись та чинити діла покаяння в намірі багатих людей.


За темою:
Папа Франциск відкрив Пленарну асамблею італійського єпископату
Папа: Благаю Господа загоїти рани й обдарувати Україну миром
Папа: Християнське свідчення – це вияв прийняття Святого Духа

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з Ватикану 16:29 Субота 0 58 Отець Ганс Цольнер про результати зустрічі «Захист неповнолітніх у Церкві» Отець Ганс Цольнер SJ, президент Центру захисту неповнолітніх Папського Григоріанського університету та член Папської комісії захисту неповнолітніх, розповідає про зусилля, спрямовані на захист неповнолітніх, яких і надалі докладає Церква після лютневої зустрічі у Ватикані.