Католицький Медіа-Центр Римсько-Католицької Церкви в Україні
» » » Представник Святого Престолу про роль миротворчих операцій
09:51 Понеділок 0 57
6-11-2017, 09:51

Представник Святого Престолу про роль миротворчих операцій

Миротворчі операції є необхідними і роблять постійний вклад у вирішення багатьох збройних конфліктів. Про це 30 жовтня 2017 р. говорив архієпископ Бернардіто Ауза, Апостольський Нунцій та Постійний Спостерігач Святого Престолу при структурах ООН в Нью-Йорку, під час засідання Генеральної асамблеї ООН на тему «Всеосяжний перегляд питання миротворчих організацій в усіх їхніх аспектах».
На думку ватиканського дипломата, необхідність всеосяжного перегляду миротворчих операцій пов’язана з актуальними викликами, що стоять перед ООН, а нововведені політики повинні відображати ідеали та принципи цієї організації. Архієпископ Ауза зазначив, що захист цивільного населення має бути центральним елементом миротворчих місій, а цю мету можна досягти завдяки запобіжній стратегії контролю над озброєннями. «Святий Престол ще раз закликає виробників зброї та держави суворо обмежувати виробництво, продаж та дарування жахливої зброї, яка пізніше використовується для залякування цивільного населення або знищення цивільної інфраструктури», – наголосив він.

Архієпископ Ауза звернув увагу на вагомий внесок жінок у запобігання воєн, у справу примирення та відбудову громад у післявоєнний період. Він також висловив схвалення стосовно зміцнення правил, спрямованих на врегулювання поведінки та дисципліни персоналу миротворчих місій. ООН, за його словами, повинна забезпечити, щоб запобігання сексуальному насильству над жінками та дітьми було повністю включене в планування миротворчих операцій.

Доповідач також закликав ретельно оцінювати ситуації, коли йде мова про завершення миротворчих місій, оскільки «мир та стабільність після конфліктів є занадто крихкими для того, аби ослаблені адміністративні органи могли управляти».

Констатуючи погіршення стану безпеки в багатьох місцях проведення місій та збільшення нападів на залучений персонал, архієпископ Ауза наголосив, що безпека персоналу ООН повинна стати її важливим пріоритетом.

Представник Святого Престолу при ООН заохотив і надалі докладати зусилля, спрямовані на підвищення рівня поінформованості про роль миротворців у запобіганні конфліктам, їх вирішенні, а також на ранніх етапах постконфліктного встановлення миру. «Організація Об'єднаних Націй, – підкреслив він, – повинна забезпечити миротворцям спеціальну підготовку до своєї місії та належне спорядження, аби захистити себе від агресорів. Злочинців, що чинять напади на миротворців ООН, потрібно притягати до відповідальності відповідно до положень міжнародного гуманітарного права».

На закінчення доповіді архієпископ Ауза від імені Святого Престолу віддав шану тим миротворцям, які віддали своє життя заради миру.

Джерело - Радіо Ватикану

По темі:
Представник Ватикану при ООН: Всі маюють право на безпечну питну воду
Ватиканський дипломат про зростання торгівлі людьми й боротьбу з нею
Ватиканський дипломат про захист від ядерної загрози

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з Ватикану 09:25 Неділя 0 57 Папа: Покликання – це забути про себе, щоб віддатися Божій любові У суботу, 9 грудня 2017 р., Папа Франциск прийняв на аудієнції черниць зі Згромадження Місіонерок Пресвятого Ісусового Серця, особлива харизма яких – служіння мігрантам, сиротам і вбогим. Зустріч була приурочена до 100-річчя відходу до вічності засновниці Згромадження, святої Франчески Саверіо Кабріні, яка упокоїлася в Бозі 17 грудня 2017 р. в Чикаго (США).